Olympique Lyon Francie - Olympique Lyon - Zprávy

Depay v lednu zůstane, reaguje na spekulace prezident Lyonu

Lyonu se příliš nepovedla minulá sezona, letos na ligový ročník 2019/2020 potřebuje dát zapomenout a jednou z jeho hlavních zbraní bude i nadále Memphis Depay. Jméno nizozemského útočníka je už delší dobu spojováno s možným stěhováním do Barcelony, fotbalista ovšem zůstane, tvrdí to prezident Jean-Michel Aulas...

"Le Derby" patří Lyonu, dvěma góly o tom rozhodl Kadewere

Olympique Lyon se stal vítězem prestižního "Rhône-Alpes derby", když brankami Tina Kadewereho skolil rivala ze Saint-Étienne. Hosté se v prvním poločase ujali vedení, ale Lyon dokázal výsledek otočit. Přesto mohlo dojít na dělbu bodů, kdyby Bouanga v nastavení proměnil pokutový kop, což se nestalo.

Přeruší St. Étienne sérii porážek v derby proti Lyonu?

Derby Rhone-Alpes zakončí program desátého kola Ligue 1. A do role jednoznačného favorita jsou pasováni fotbalisté Lyonu, ačkoli se možná budou muset vypořádat s citelnými absencemi v obraně. St. Étienne totiž po senzačním vstupu do sezóny tápe, prohrálo už pětkrát v řadě a potřebovalo by před reprezentační pauzou konečně najít nějakou pořádnou vzpruhu.

Lille udrželo neporazitelnost i proti Lyonu, duel skončil 1:1

Fotbalisté Lille zůstávají ve francouzské nejvyšší soutěži nadále neporaženi. V neděli večer je přitom čekal ostrý test v podobě utkání s Lyonem a oba celky si rozdělily body za konečnou remízu 1:1. Do vedení šli domácí, když se po dvacet minutách prosadil Jonathan Bamba a vlastně i druhý gól vstřelily Dogy, do vlastní sítě zamířil ve 41. minutě Zeki Celik.

Neporažené Lille hostí ve šlágru kola Olympique Lyon

Soupeře pražské Sparty v základní skupině Evropské ligy čeká náročný duel. Na jeho půdu zavítá v rámci 9. kola ligové soutěže několikanásobný šampión Francie Olympique Lyon. LOSC má svojí kvalitu, v sezoně ještě neprohrálo a s Lyonem drží ligovou neporazitelnost už čtyři roky! Oba celky chtějí hrát o nejvyšší příčky, ale zatím se to daří spíše domácím Dogám.

Lyon o poločase sfouknul Monako čtyřmi góly

Večerní šlágr francouzské nejvyšší soutěže měl hodně překvapivý průběh. Lyon totiž svému rivalovi za pětačtyřicet minut nasázel čtyři góly a tím zápas prakticky rozhodl. Monako ve druhém poločase sice snížilo, ale více mu skvěle hrající Lyon nedovolil. Mezi střelce Les Gones se zapsali Depay, dvougólový Toko Ekambi a Aouar. Utkání také pro červenou kartu nedohrál Melvin Bard, na výsledek to však nemělo vliv.

Šlágr Lyonu s Monakem uzavře osmé kolo Ligue 1

Velký šlágr má na programu francouzská Ligue 1. Na Stade Gerland totiž vyběhnou celky Olympiqu Lyon a Monaka. Staří známí se v historii utkali několikrát a protože se v dubnu nehrálo, zůstává posledním duelem srpnové klání z loňského roku, které skončilo jednoznačnou výhrou Les Gones v Monaku 3:0. Duel ale jednoznačného favorita nemá.

Lyon i díky třem Depayovým asistencím přetlačil venku Štrasburk

Oba celky během úvodních šesti kol skolily pouze na dně tabulky usazený Dijon, oba tak potřebovaly konečně nějakou vzpruhu, a nakonec se více zadařilo Lyonu, který Štrasburk přetlačil díky třem vstřeleným brankám. Racing sice hodlal změnit negativní skóre, zareagoval dvěma přesnými zásahy, ani ty ovšem nestačily na zisk aspoň nějakého bodu.

Vyrukuje Štrasburk na Lyon již s Diallem? Oba týmy potřebují zabrat

Štrasburku se zatím v průběhu letošní sezóny nevede, v uplynulých šesti kolech urval na své konto pouhé jedno vítězství, v pěti ostatních případech prohrál, a potřeboval by tedy co nejrychleji zabrat, aby se vymanil ze spodních vod tabulky. Jeho nynější soupeř každopádně rovněž nevykazuje dobré výsledky. A i Lyon by se rád nějakým úspěchem nastartoval.

Aouarovi nevyšel přestup do Arsenalu, zklamaný ale rozhodně není

V pondělí o půlnoci se ve většině Evropy uzavřelo přestupové okno a hodně dlouho bylo ve hře stěhování Houssema Aouara z Lyonu. Na transferu pracoval Arsenal a mladý záložník se změnou dresu souhlasil, kluby ovšem nenašly společnou řeč, což hráče rozhodně nezklamalo...

Obránce Dubois kvůli covidu přijde o zápasy Francie

Obránce Léo Dubois z Lyonu přijde kvůli pozitivnímu testu na covid-19 o tři zápasy francouzských fotbalistů. Úřadující mistři světa dnes v přípravném utkání na Stade de France přivítají Ukrajinu, jejíž kádr také výrazně poznamenala koronavirová nákaza, poté v Lize národů sehrají duely s Portugalskem a Chorvatskem.

Barcelona nakonec Depaye a Garcíu nezískala

Nizozemský útočník Memphis Depay z Lyonu ani španělský obránce Manchesteru City Eric García si nakonec za Barcelonu nezahrají. Přestože se jejich příchod do katalánského velkoklubu bral ve Španělsku za hotovou věc, prezident Barcelony Josep Maria Bartomeu se v pondělí večer, tedy krátce před uzávěrkou přestupového období, rozhodl, že příchod ani jednoho z hráčů nezrealizuje.

Lyon si z Juventusu vypůjčil obránce De Sciglia

Mattia de Sciglio bude v následující sezóně působit ve francouzském Lyonu. Trojnásobný vítěz Serie A byl z Juventusu uvolněn na hostování a poprvé v kariéře si vyzkouší zahraniční angažmá.

Lyon ve šlágru kola promarnil příležitost a s Marseille jenom remizoval

Obrovskou šanci získat tři body měl v nedělním šlágru Ligue 1 Olympique Lyon. Domácí hostili velkého rivala z Marseille a od 19. minuty hráli v početní převaze díky vyloučení Dmitriho Payeta. Ten před předčasným odchodem do sprch stihl poslat hosty do vedení a i když Aouar v průběhu poločasu vyrovnal, víc už Lyon nedokázal.

Trápící se Lyon čeká derby proti malátné Marseille

Choc des Olympiques, derby mezi Lyonem a Marseille, nabídne na ligové úrovni své jubilejní sté měření sil. A nutno podotknout, že oba celky k němu vzhlížejí jako na šanci zapomenout na nepříliš povedený start do nového ročníku. Oba kluby se nacházejí jen ve středu tabulky, přičemž ambice je u nich na úplně jiném levelu. Zatím si vedou pod svoje očekávání.