Olympique Lyon Francie - Olympique Lyon - Zprávy

Monako vyzve v královském souboji Lyon

Kníže proti mistrovi. Monako chce pomýšlet na evropské poháry. To je ale zatím to jediné, co se mu daří - dlouho se totiž v Evropě neprezentoval a nadějně to nevypadá ani letos. Lyon na tom ale také není zrovna růžově a v Ligue 1 paběrkuje až na pátém místě.

Lyon jasně přehrál Boulogne, ač pouze 2:0

Fanoušci Lyonu si konečně mohou oddechnout. Jejich tým totiž po dlouhých pěti zápasech konečně v lize oslavil výhru, a vrátil se tak na pohárové příčky. Jeho smutným protivníkem byl nováček z Boulogne.

Lyon je až devátý, potřebuje se zvednout proti Boulogne

V Lize mistrů pohádka, v Ligue 1 tragédie. Tak by se dala popsat situace Olympique Lyon některému z literárních fanoušků. Lyon je sice v osmifinále Champions League, v domácí lize nevyhrál ale již pět zápasů. Dnes se pokusí sérii přelomit proti trápícímu se nováčkovi z Boulogne.

Lyon šlágr s Bordeuax nezvládl, titul se neúprosně vzdaluje

Šlágr šestnáctého kola francouzské Ligue 1 se změnil v nudnou podívanou. V koncovce bylo ale nakonec úspěšnější Bordeaux, které si díky gólu Šamacha z 86. minuty upevnilo vedoucí pozici.

Lyon v "boji o titul" vyzve Bordeaux

Že by se již rozhodlo o titulu? Pár kol před koncem podzimní části? I to je možné. Pokud by totiž Les Girondins dnes porazili Lyon, měli by na čele tabulky na svého soupeře náskok již osm bodů. A to by byl pro Lyon, s ohledem na velice vyrovnanou formu Bordeaux, v druhé polovině sezony již opravdu složitý úkol.

Lyon rozstřílel Debrecín, přesto postupuje z druhého místa

Olympique Lyon doma rozstřílel maďarský Debrecen 4:0, ale ani to na první místo ve skupině nestačilo. Fiorentina totiž vyhrála na Anfiled Road a postupuje z prvního místa. Lyon si brankové situace rozdělili rovnoměrně, v každé půli vstřelil dvě branky.

Preview: Olympique Lyon - Debreceni VSC

Lyon se už dávno prokousal do osmifinále Ligy mistrů, když ze čtyř zápasů ztratil pouze jeden bod za remízu s Liverpoolem. Proti Debrecínu bude na dálku bojovat o první místo ve skupině s Fiorentinou.

Lyon nevyhrává, Puel se o svou práci ale bát nemusí

Olympique Lyon v létě obměnil kádr a letošní sezonu začal skvěle, v posledních týdnech se ale sedminásobná mistrovská mašina zasekla a ne a ne vyhrát. Ve vyrovnané tabulce to znamenalo propad na čtvrté místo, trenér Claude Puel se ovšem i přes ne zcela ideální výsledky o svou práci bát nemusí...

Sedmigólová přestřelka skončila vítězstvím Lille

Sedm branek viděli diváci v Lille, kde domácí tým přestřílel Lyon 4:3. Hosté sice po poločase už vedli 3:1, domácí výběr však stihl vyrovnat a v druhé minutě nastavení dokonce strhnout vítězství na svou stranu.

Lille i Lyon potřebují vyhrát. Kdo s koho?

Lyon v posledních pěti utkáních ani jednou nevyhrál. Sedminásobnému mistrovi Francie se toto určitě nemůže stávat a tým Clauda Puela by nepříznivou sérii jistě rád protrhl již na hřišti Lille.

Lloris: Naše výsledky v listopadu byly katastrofální

Přestože Lyonu v Ligue 1 patří druhá příčka, v posledních zápasech se trápí. Brankář týmu Hugo Lloris i záložník Jean Makoun apelují na tým, aby v neděli proti Lille ukončil sérii bez vítězství.

Olympique Lyon - Stade Rennes 1:1

Ani poslední zápas 14. kola nejvyšší francouzské soutěže neměl svého vítěze. Střetnutí mezi Lyonem a Rennes totiž skončilo remízou 1:1. Obě branky mohli diváci vidět už v první půli - po čtvrthodině hry se trefil hostující Gyan, tři minuty před přestávkou však vyrovnal Lisandro López.

Lyon odvrací pátý zápas bez výhry. Rennes chce stoupnout tabulkou

Nevyhrál již čtyřikrát v řadě. To by se sedminásobnému mistru a jednomu z nejlepších francouzských klubů Olympiquu Lyon nemělo stávat. Svou nepříznivou sérii se dnes pokusí vylepšit na vlastním stadionu proti Rennes.

Fiorentina vystavila stopku Liverpoolu, porazila 1:0 Lyon

Fiorentina na svém hřišti o jednu branku udolala Lyon. Nejenže si tak italský tým zajistil postup do osmifinále - zároveň pohřbil naděje anglického Liverpoolu. Jedinou branku dal v 28. minutě z penalty Vargas.

Fiorentina a Lyon mohou poslat Liverpool z kola ven

Parádní souboj bude k vidění v srdci toskánské metropole Florencie, kde si to na slavném stadionu Artemia Franchiho rozdají o postupové tři body Fiorentina a několikanásobný francouzský mistr Olympique Lyon. Pokud domácí zvítězí, spolu s Lyonem postoupí ze skupiny na úkor Liverpoolu.