Olympique Lyon Francie - Olympique Lyon - Zprávy

Preview: Toulouse FC - Olympique Lyon

Po zaváhání Lille se Lyon může posunout na třetí pozici, která mu zaručuje alespoň kvalifikaci pro příští ročník Ligy mistrů. Dokonce mu hraje do karet i prohra Bordeaux v Rennes, protože není v žádném případě ztracen ani boj o titul. Po třech ligových výhrách v řadě narazí OL na Toulouse, nacházející se v klidném středu tabulky.

Ederson je zklamaný, že mu nevyšel přestup do Lazia

Ofenzivní univerzál francouzského Olympique Lyon Ederson vyjádřil zklamání nad tím, že se jeho zaměstnavatel nedokázal dohodnout na přestupu s římským Laziem, kam moc chtěl.

Olympique Lyon - Paris Saint-Germain 2:1

Šlágr mezi Lyonem a PSG, který uzavíral 22. kolo nejvyšší francouzské soutěže, vyzněl lépe pro domácí. Ti sice od desáté minuty prohrávali, ale během čtyř minut v závěru utkání dali dvě branky a strhli vítězství na svou stranu.

Preview: Olympique Lyon - Paris Saint-Germain

Bídný týden prožil sedminásobný mistr Francie z posledních osmi let. Olypmique Lyon totiž vypadl z obou domácích pohárů a v téhle sezóně mu tak už zbývá pouze Liga mistrů a Ligue 1. V ní by si zajisté rád spravil chuť proti PSG a navázal na poslední dvě ligové výhry v Lorientu a Nancy.

Lorient dlouho Lyonu odolával, nakonec padl 1:3

Až tři branky v závěrečné půlhodině zachránily Lyon od další potupy. Lorient sice není žádný nováčkem, v poslední době má vynikající výsledky. Ale Olympique si nesmí dovolit ztrácet další body a díky třem bodům se posunul již na páté místo. Skóre sice otevřel domácí Ducasse, ale za Lyon dokázal stav obrátit Lisandro a dvěma góly se blýskl také Kim Källström.

Preview: FC Lorient - Olympique Lyon

Pátý Lyon by rád napravil hodně nepovedený podzim. S léčením nezačal vůbec špatně, v prvním jarním kole porazil venku, ač šťastně, Nancy 2:0. Teď Olympique čeká v pořadí druhé venkovní utkání. Lorient, rovněž bojující o evropské poháry, je přitom vzdálen na rozdíl pouhého jednoho bodu.

Nancy bylo lepší, ale Lyon vstřelil dva šťastné góly

Nejen v národních pohárech, také v lize se Lyon po novém roce rozjel solidně. Ač to dlouho vypadalo bídně, nakonec výhru proti Nancy vybojoval a posunul se tak v tabulce již na čtvrté místo. O branky se postarali dva sváteční střelci - stoper Cris a defenzivní záložník Gonalons.

Lyon chce navázat na novoroční úspěchy na hřišti Nancy

V novém roce se Lyonu daří. Postoupil dál jak v Coupe de France, tak v Coupe de la Ligue. Teď by jistě rád slušně nastartoval i svou dlouhou trasu skrz francouzskou nejvyšší soutěž. Jako první se sedminásobnému francouzskému mistrovi postaví Nancy.

Lyon získal z Dinama Záhřeb mladého obránce Lovrena

Olympique Lyon měl v první polovině sezony často velké problémy v obraně a vedení francouzského klubu se rozhodlo jednat. Získalo jednu velmi nadějnou posilu - z Dinama Záhřeb přichází teprve 20letý střední obránce Dejan Lovren...

Zájem Lyonu o Vieiru ochabl. Je si vědom tvrdé konkurence

Zájem Lyonu o záložníka Patricka Vieiru ochabl. Uvedl to Bernard Lacombe, poradce prezidenta francouzského sedminásobného mistra. Lyon byl přitom v souvislosti přestupem Vieiry zmiňován coby jeden z hlavních zájemců.

Puel velkou aktivitu Lyonu na trhu nečeká

Kádr Lyonu v létě doznal řady změn, v zimě by se ovšem příliš měnit neměl. Trenér sedminásobného francouzského mistra Claude Puel snahu o nové posily sice nevyloučil, zároveň ovšem přiznal, že Lyon rozhodně nebude nikoho přeplácet...

Aulas navzdory další prohře Puela stále brání

Letošní Vánoce ve fotbalovém Lyonu se určitě bez starostí neobejdou. Tamní Olympique včera doma překvapivě prohrál s Montpellierem a opět se tak otevřelo téma odvolání trenéra Claude Puela. Prezident klubu Jean-Michel Aulas však kouče před novináři opět bránil.

Lyon si prohrál další utkání, nad Puelem visí gilotina

Claude Puel se musí bát. Vánoce si totiž jistě představoval jinak - nyní se rodina Puelových možná již nebude scházet jako rodina okolo kouče Lyonu, ale okolo nezaměstnaného trenéra. Olympique totiž znovu neuspěl - doma ostudně prohrál s Montpellierem.

O Ligu mistrů: Lyon - Montpellier

Souboj o Ligu mistrů se odehraje v Lyonu. Soupeřem ale nebude Marseille, Paris Saint-Germain, ani Toulouse. Nýbrž překvapivý nováček z Montpellieru.

AS Monaco - Olympique Lyon 1:1

I poslední víkendové utkání mezi knížecím klubem z Monaka a Lyonem skončilo remízou 1:1. Vše podstatné se odehrálo už v první půli, hosty dostal po dvaceti minutách hry do vedení Bastos, po půlhodině utkání však vyrovnal Park. Přes snahu obou mužstev se skóre do konce střetnutí již nezměnilo.