Olympique Lyon Francie - Olympique Lyon - Zprávy

Preview: SL Benfica - Olympique Lyon

Olympique Lyon odlétá do portugalské metropole hájit dosavadní neporazitelnost ve skupině a uhrát co nejpříznivější výsledek, jenž by měl elitnímu francouzskému celku již ve čtvrtém kole zajistit postup do další fáze milionářské soutěže. Benfica hraje o druhý postupový flek, který se může při případné prohře pořádně vzdálit.

Olympique Lyon - FC Sochaux 2:1

Když Lyon musí zabrat, udělá to. Po vypadnutí z Ligového poháru s PSG se diskutovalo, jestli nepadne hlava trenéra Clauda Puela, vedení mu však vyjádřilo plnou podporu. A on se mu plnými doušky odvděčil. I když s hodně velkým vypětím, tři body za výhru 2:1 nad Sochaux zůstaly pod Alpami na Stade Gerland.

Preview: Olympique Lyon - FC Sochaux

Čtrnácté místo v lize, vypadnutí z Ligového poháru. To se na před dvěma lety sedminásobnému mistrovi Francie v řadě určitě nesluší ani nepatří. Vedení Lyonu však přesto i nadále nepanikaří a trenér Claude Puel má jeho plnou podporu. Těžko říci, jak to bude po domácím utkání se Sochaux, kterému se však venku vůbec nedaří.

Trenér Lyonu Puel má důvěru vedení

Trenér fotbalistů Lyonu Claude Puel má navzdory špatným výsledkům v lize a vyřazení ve Francouzském poháru podporu vedení tohoto francouzského klubu. Prohlásil to prezident klubu Jean-Michel Aulas.

Arles udrželo na uzdě trápící se Lyon

Špatná taktika, podcenění, nevhodně zvolená sestava. To jsou jedny z mnoha důvodů dalšího lyonského zaváhání. Sedminásobný francouzský šampion se již rozjížděl k dlouhé tříbodové jízdě, jeho pohodu ale nyní narušila nečekaná remíza 1:1 s posledním Arles.

Preview: AC Arles-Avignon - Olympique Lyon

Zatím nejhorší tým soutěže Arles, který získal jediný bod a krčí se na posledním místě tabulky, hostí velkoklub z Lyonu. Hosté jsou však daleko za očekáváním a po deseti odehraných kolech jsou až na čtrnácté příčce tabulky Ligue 1.

Lyon zůstává stoprocentní, porazil i Benfiku

Lyon byl od prvních minut jasně lepším mužstvem. Úvodní branka navíc jeho hráče hodně uklidnila, do druhého poločasu vstoupil aktivněji také Olympique a Benficu přehrál 2:0.

Preview: Olympique Lyon - SL Benfica

Trápící se Olympique Lyon dnes večer přivítá v důležitém klání vedoucí celek portugalské nejvyšší soutěže SL Benficu. V případě pozitivního výsledku by se mohl Lyon posunout do toužebně očekávaného osmifinále. V opačném případě navýší své šance portugalský celek, který by se výhrou dotáhl právě na celek z Lyonu.

Olympique Lyon - Lille OSC 3:1

Poslední víkendové utkání Ligue 1 přineslo vítězství Lyonu nad Lille 3:1. Domácí vstoupili do utkání výborně, už v druhé minutě otevřel gólový účet López. A těsně před poločasovým hvizdem přidal druhý gól Gourcuff. Na začátku druhé půle sice vrátil Lille do hry Sow, ale vzápětí přidal López svoji druhou branku v utkání a zpečetil tak vítězství domácího celku.

Preview: Olympique Lyon - Lille OSC

Vypadá to, že krize je tatam. Lyon poslední dvě utkání vyhrál a nyní hodlá zlepšující se formu potvrdit ve dvou následujících domácích zápasech. Jako první hostí sedminásobný francouzský šampion Lille.

Briand: Jsme všichni na stejné lodi

Velké problémy má na začátku sezony Lyon, Olympique v letech nedávno minulých kraloval francouzské Ligue 1, letos se ovšem potácí ve druhé polovině tabulky. Útočník Jimmy Briand si ale z výsledků nedělá příliš těžkou hlavu a soustředí se na budoucnost...

Lyon po špatných výsledcích zabral, tři body veze z Nancy

Fanouškům Nancy nemůžeme nic závidět. Doma totiž jejich miláčci i počtvrté v řadě prohráli, a aby si tito příznivci užili body, musí si zajet ven, kde ASNL ještě nezažil porážku. Jenže i v 8. kole nepředvedl takový výkon, jaký předvádí na soupeřových hřištích, a i když dokázal srovnat z 0:2 na 2:2, na rozhodující trefu Jimmyho Brianda ze 75. minuty už odpovědět nedokázal.

Preview: AS Nancy-Lorraine - Olympique Lyon

V lize nic moc, nicméně v Evropě excelentní. To je Lyon v posledních sezonách. A nejinak je tomu i nyní. Zatímco v Lize mistrů zatím l'OL sbírá body jako na běžícím páse, s lize zatím sběr fláká. Ze sedmi utkání získal pouze pět bodů a dokonce na sestupových pozicích. To vše před důležitým utkáním na umělém povrchu s Nancy.

Hapoel Tel-Aviv - Olympique Lyon 1:3

Lyon začal hodně aktivně a byl odměněn vedoucí brankou. Když druhou branku přidal Bastos, tak bylo o zápasu prakticky rozhodnuto. Hapoel sice snížil, ale na vyrovnání už nedosáhl.

Hapoel je proti malátnému Lyonu jasný outsider. Uhraje s ním dobrý výsledek?

Fotbalisté Lyonu jsou v krizi. Mužstvu se v lize nedaří a je po sedmi kolech dokonce v sestupovém pásmu. Loňského semifinalistu Ligy mistrů by rád překvapil outsider skupiny B Hapoel Tel Aviv. A protože ten naposledy neodehrál špatné utkání na půdě Benficy, kde sice prohrál 0:2, mohlo by se stát velké překvapení.