Olympique Lyon Francie - Olympique Lyon - Zprávy

Montpellier HSC - Olympique Lyon 1:2

Až gól ze čtvrté minuty nastavení rozhodl o tom, že si Lyon odváží tři body z Montpellieru. Hrdinou zápasu se stal hostující Lisandro López, který vstřelil obě branky. Za domácí se trefil Spahić.

Preview: Montpellier HSC - Olympique Lyon

Při vyrovnanosti současné Ligue 1 nemusí příznivce Les Gones výrazně soužit, že se jejich celek nachází až na osmé příčce tabulky. Nejúspěšnější francouzský klub nového milénia ztrácí na vedoucí Olympique Marseille tři body a stále patří mezi největší kandidáty na ligové prvenství. Nyní se představí na půdě Montpellieru, který by se svým fanouškům rád revanšoval za potupný čtyřbrankový příděl na Stade Vélodrome.

Puel: Viděli jsme dva kandidáty na titul

Olympique Lyon včera večer dokázal prodloužit svou ligovou sérii neporazitelnosti, ačkoliv měl k prohře hodně blízko. Trenér Claude Puel byl po remíze 2:2 s PSG spokojen s tím, jak jeho hráči přistoupili k závěru zápasu a poznamenal, že na Stade Gerland se proti sobě postavili dva kandidáti na titul...

Edel zapomněl vykopávat, Lyon tak v závěru vydřel bod s PSG

Neuvěřitelná minela, jakou předvedl tři minuty před koncem hostující gólman Edel, stála PSG vítězství na lyonském Stade Gerland. Těsně před ním proměnil pokutový kop Hoarau a hosté otočili stav z 1:0 na 1:2. A to ještě hrál OL o deseti bez vyloučeného Cissokha. Jenže domácí Gomis v 87. minutě potrestal školáckou chybu a srovnal na konečných 2:2.

Preview: Olympique Lyon - Paris Saint-Germain

Pařížané se mohou dostat do čela tabulky, pokud venku porazí Lyon. To už se jim letos jednou podařilo, byť až po prodloužení 2:1 v rámci Ligového poháru. Domácí by navíc nemuseli být v dobrém rozpoložení, v Lize mistrů totiž ve středu prohráli na půdě Schalke 0:3. Jenže i tak nakonec ze skupiny postupují, v Ligue 1 jsou navíc sedm kol neporaženi.

Schalke v pohodě porazilo Lyon a jde do vyřazovací fáze

Schalke zvládlo utkání proti Lyonu a pohodlně zvítězilo 3:0. Dva góly padly už v prvním dějství, nejprve se trefil Farfán, o sedm minut později přidal druhou branku Huntelaar. Druhý poločas nepřinesl téměř nic, domácí byli s výsledkem spokojeni a utkání vyloženě dohrávali, Lyonští nebyli schopni vymyslet kloudnou akci.

Schalke chce vzít Lyonu první místo. Postoupit mohou oba

Oba první dva celky skupiny - Schalke a Lyon - si mohou po pátém kole zajistit postup do další fáze Ligy mistrů. Německý celek by musel bezpodmínečně zvítězit, Lyonu by stačil i bod, na dálku by však musely oba sledovat zápas Hapoelu s Benficou a věřit, že by izraelský tým dokázal zázrak a svého soupeře porazit.

Toulalan si pochvaloval zlepšení ve druhé půli, nyní myslí na Schalke

V Itálii se po mizerném startu do sezony dere tabulkou směrem vzhůru AS Řím, ve Francii se něco podobného daří Lyonu. Olympique si včera poradil i s RC Lens, přestože ještě v poločase prohrával 0:1...

RC Lens - Olympique Lyon 1:3

Fotbalisté Lens totálně propadli ve druhém poločase, ve kterém jasně dominoval hostující Lyon, a z vedení 1:0 zbyla jen porážka 1:3. Skvělý výkon předvedl hostující útočník Bafetimbi Gomis, jenž díky dvěma brankám otočil skóre zápasu. V závěru pak pečetil výhru parádní trefou Lisandro López.

Preview: RC Lens - Olympique Lyon

Již pět zápasů v řadě nenašlo Lens v lize přemožitele. Ani to ale zatím klubu nestačilo k tomu, aby se vyhrabalo ze sestupového svrabu. Svou sérii bude chtít prodloužit i ve čtrnáctém kole, kdy na svém stadionu přivítá vzácného hosta z Lyonu.

Olympique Lyon - OGC Nice 1:0

Nejtěsnějším vítězstvím 1:0 uzavřeli 13. kolo nejvyšší francouzské soutěže fotbalisté Lyonu, kteří před domácím publikem porazili Nice. O jedinou branku zápasu se postaral po půlhodině hry Pied. Domácí navíc v závěru prvního poločasu zahodili penaltu.

Lyon chce proti Nice zaútočit na pohárové příčky

Dva sousedé z dolní poloviny tabulky. Případný vítěz se může posunout až na příčky zajišťující evropské poháry. Remíza prakticky nic neřeší. Domácí Lyon přivítá na svém stadionu Nice.

Stade Rennes - Olympique Lyon 1:1

Dělbou bodů a remízou 1:1 také skončilo měření sil mezi Rennes a Lyonem. Domácí měli výborný vstup do utkání, od páté minuty zásluhou Ekoka vedli. Konečnou podobu výsledku však dal v 54. minutě z přímého kopu hostující Bastos.

Preview: Stade Rennes - Olympique Lyon

Druhé Rennes si soutěžní zápas nezahrálo už přes dva týdny, poslední zápas s Marseille se mu totiž odložil kvůli špatnému počasí. Jestli domácí nevypadli z toho správného rytmu a jestli neztratili velice dobrou formu, prověří sok silný a slavný. Olympique Lyon by se určitě rád co nejrychleji odpoutal až z jedenácté pozice.

Benfica i přes nepovedený závěr zdolala Lyon

Ve skupině B stále o postup hrají tři týmy a dva z nich si to rozdaly ve vzájemném utkání. Benfica na domácím hřišti přivítala zatím stoprocentní Lyon a přehrála francouzského soupeře těsně 4:3. Domácí o svém vítězství rozhodli v prvním poločase, ve kterém vstřelili tři góly. Ve druhém však tři inkasovali a ještě se nakonec o výsledek strachovali. V tabulce se tak Benfica přiblížila Lyonu na rozdíl tří bodů a stále má šanci postoupit.