FC Metz Francie - FC Metz - Zprávy

Preview: Girondins Bordeaux - FC Metz

Girondins Bordeaux má za sebou hodně smolný týden, takže bude chtít za každou cenu porazit Mety. Týmu Philippa Hinschbergera naopak chybí už jenom krůček k tomu, aby měl jistotu Ligue 1 i pro příští sezonu.

FC Metz - Olympique Lyon 0:3

Opakovaný zápas mezi Méty a Lyonem, který byl před čtyřmi měsíci přerušený kvůli vhozenému dělbuchu na lyonského brankáře Anthonyho Lopese, zvládli díky perfektně odehranému druhému poločasu svěřenci kouče Bruna Génésia. Ti si tak pojistili současnou čtvrtou příčku, na kterou disponují už sedmibodovým náskokem.

Preview: FC Metz - Olympique Lyon

Pouze jedno jediné utkání zbývá dohrát ještě z podzimní části sezóny Ligue 1. V prosinci loňského roku se tenhle duel nedohrál kvůli tomu, že byl hostující brankář Anthony Lopes trefen dělbuchem z řad domácích fanoušků. Tentokráte se něco podobného opakovat nebude, neboť Méty proti Lyonu nastoupí před prázdnými tribunami.

FC Metz - SC Bastia 1:0

Hráči Mét zvládli důležitý souboj o záchranu s konkurenční Bastií a porazili ji nejtěsnějším poměrem 1:0, ovšem duel byl ve všech směrech hodně vyrovnaný. Domácí celek se díky úspěchu prozatím posunul hned o tři příčky výše, momentálně je třináctý s pětatřiceti body a je znovu blíže k účasti v příštím ročníku Ligue 1. Hosté jsou naopak stále na devatenáctém místě s pětadvaceti body a ve zbytku sezóny je čeká tuhý boj.

Preview: FC Metz - SC Bastia

Jeden z důležitých soubojů o záchranu spolu svedou Méty a Bastia, které se nacházejí na chvostu tabulky. V určitě horší pozici jsou hosté, kteří mají na kontě vůbec nejméně vítězství v Ligue 1, a jejich situace začíná být značně kritická. Domácí nepotřebují zcela nutně bodovat, ale mohou udělat opravdu výrazný krok k záchraně.

AS Saint-Étienne - FC Metz 2:2

Méty byly hodně blízko k cennému tříbodovému zisku na půdě favorizovaného AS Saint-Étienne, ovšem o výhru přišly v páté nastavené minutě. Hosté se dostali do vedení hned v první minutě a i přes srovnání soupeře znovu vedli, jenže cenný skalp jim nakonec nebyl dopřán. V tabulce tak mají na kontě dvaatřicet bodů a dotáhli se na patnácté Caen, AS je v tabulce sedmé s jednačtyřiceti body.

Preview: AS Saint-Étienne - FC Metz

Oběma celkům, které na opačných pólech tabulky smýšlejí o úplně jiných ambicích, se v uplynulých kolech výsledkově moc nedařilo, takže bodový úspěch by pro ně byl zcela jednoznačně jakýmsi vysvobozením. St. Étienne uhrálo v Ligue 1 jen jednu remízu během tří zápasů, Méty získaly dva body v posledních čtyřech duelech.

FC Metz - Stade Rennes 1:1

Na Stade Saint-Symphorien se v duelu domácích Mét s Rennes body dělily. Domácí sice ovládli první poločas pozdní brankou Diabatého, ovšem v závěru zápasu srovnal na konečných 1:1 Saïd.

Preview: FC Metz - Stade Rennes

Mety dostali v minulém kole pět branek od Lyonu, takže budou mít co napravovat. Rennes oproti tomu nakonec udolalo Lorient a v tabulce poskočilo už na osmou příčku.

Olympique Lyon - FC Metz 5:0

Lyon zareagoval na zaváhání soka ze Saint-Étienne tím nejlepším možným způsobem, nováčka z Mét rozstřílel jednoznačně 5:0 a upevnil si pozici na čtvrtém místě tabulky. Les Gones tak během jediného týdne nasázeli 16 (!) branek ve třech zápasech; Alexandre Lacazette se prosadil i dnes, hrdinou utkání byl ale Memphis Depay, který zaznamenal premiérové dvě trefy v Ligue (a navíc i jednu asistenci).

Preview: Olympique Lyon - FC Metz

Lyonské sebevědomí je na vrcholu - Les Gones v play-off Evropské ligy zesměšnili Alkmaar celkovým skóre 11:2 a teď se chystají podobným způsobem zlikvidovat i nováčka z Mét. V domácí lize to sice Genesiovým svěřencům poslední dobou nejde podle představ, přesto ale drží klíčové čtvrté místo - a pokud dnes vyhrají, budou na něm mít už čtyřbodový náskok.

FC Metz - FC Nantes 1:1

Nantes už počtvrté v řadě neprohrálo venku, a to přitom v Métách nebylo daleko od plného bodového zisku. Hosty poslal do vedení v 68. minutě Valentin Rongier, ovšem vyrovnat dokázal v poslední minutě Cheick Diabaté, jemuž nové angažmá v novém prostředí po neúspěšné štaci v Osmanlisporu evidentně hodně svědčí.

Preview: FC Metz - FC Nantes

V tuhle chvíli mají k záchraně, o níž rozhodně usilují oba dva celky, blíže Nantes, které rozhodně chce navázat na poslední trošku nečekaný úspěch nad Marseille. To Méty mají po minulém kole rozhodně co napravovat, vysoká porážka v Monaku určitě nepotěšila. Na podzim si svého soupeře venku vychutnaly.

AS Monaco - FC Metz 5:0

Pakliže někdo straší fotbalisty Mét v jejích snech, jsou to rozhodně fotbalisté Monaka. Ti v této sezóně nasázeli svému soupeři dohromady neuvěřitelných dvanáct branek a po pětigólovém vítězství před vlastními fanoušky navrátili tříbodový náskok na svou stranu. Hattrickem se přitom prezentoval teprve osmnáctiletý Kylian Mbappé.

Preview: AS Monaco - FC Metz

I kdyby Monako nečekaně zaváhalo v tomto utkání, s největší pravděpodobností by se i tak udrželo na čele tabulky, kde vládne už pět kol v řadě. Jeho tříbodový náskok se totiž zdá být vzhledem ke skvělému skóre dostačující. Každopádně mužstvo kouče Leonarda Jardima si situaci v žádném případě nehodlá komplikovat.