FC Metz Francie - FC Metz - Zprávy

Záložník Mandjeck se stal devátou letní posilou Sparty

Sparta potvrdila příchod kamerunského záložníka Georgese Mandjecka. Pro letenský celek, který o dohodě s osmadvacetiletým fotbalistou informoval bez dalších podrobností na svých internetových stránkách, jde už o devátou letní posilu.

EA Guingamp - FC Metz 1:0

Guingamp nakonec tím nejtěsnějším možným rozdílem udolal Mety a sezonu zakončí na 10 příčce. Soupeř obsadil příčku čtrnáctou.

Preview: EA Guingamp - FC Metz

Reálně se ještě Guingamp může poprat o devátou příčku, kterou v tuhle chvíli drží Rennes, musel by však na závěr tohoto ročníku skolit Méty, které mohou teoreticky usilovat o jedenáctou pozici, a doufat v zaváhání svého lokálního rivala. Ačkoli je bodově nadosah také osmé St. Étienne, má už přece jenom o poznání lepší skóre.

FC Metz - Toulouse FC 1:1

Mety remizovaly s Toulouse a oba týmy vlastně v tabulce zůstávají tam, kde byly. Domácí přitom sahali po třech bodech, jenže Andy Delort v závěru nedal penaltu.

Lille OSC - FC Metz 0:2

Trochu překvapivý výsledek se zrodil na půdě Lille, kde hosté z Mét dokázali zvítězit po výsledku 2:0 a definitivně si tak zajistili účast v příštím ročníku Ligue 1. Domácí celek je po porážce na jedenáctém místě s třiačtyřiceti body a ve dvou zbývajících kolech se ještě určitě pokusí prokousat do horní poloviny tabulky. Méty doposud posbíraly o jeden bod méně a jsou třinácté o skóre za Toulouse, jejich šance na elitní desítku také existuje.

Preview: Lille OSC - FC Metz

Jarní část sezóny vyšla Lille určitě daleko lépe než ta podzimní a ve zbývajících třech utkáních bude usilovat o posunutí se do horní poloviny tabulky. V podstatě je pro něj důležité dohrát sezónu ve zdraví před plánovaným obrozením v ročníku novém. Tentokráte nastoupí proti Métám, které naposledy udělaly výrazný krok k záchraně.

FC Metz - AS Nancy-Lorraine 2:1

Méty dokázaly v domácím prostředí potvrdit úlohu mírného favorita proti Nancy a díky těsnému vítězství 2:1 se přiblížily k záchraně. Momentálně jsou na patnáctém místě s devětatřiceti body a na osmnáctou barážovou příčku Caen disponují tři kola před koncem solidním šestibodovým náskokem. Naopak hosté si situaci výrazně zkomplikovali, patří jim devatenáctá příčka s dvaatřiceti body a ve zbývajícím průběhu je tak čeká tuhý boj.

Preview: FC Metz - AS Nancy-Lorraine

Klíčový souboj o záchranu spolu svedou Méty a Nancy. Oba kluby od sebe dělí čtyři body, takže jestli se domácím podaří urvat vítězství, udělají opravdu výrazný krok k udržení se v nejvyšší soutěži. V opačném případě však budou mít na krku o jednoho protivníka v boji o nepropadnutí do sestupového pásma navíc.

FC Lorient - FC Metz 5:1

FC Lorient ukázal, že to se setrváním v nejvyšší soutěži myslí setsakramentsky vážně. Mety rozstřílel v poměru 5:1 a prozatímně se vyhoupnul nad sestupovou zónu.

Preview: FC Lorient - FC Metz

Lorient ví, jak hrálo Nancy, což znamená, že taky ví, že když porazí Mety, dostane se na nesestupové pozice. A rozhodně to není nereálné.

FC Metz - Paris Saint-Germain 2:3

Málem bylo možná rozhodnuto o titulu. PSG sice v dohrávaném zápase na půdě Mét sice vedl po poločase o dvě branky a ještě dvanáct minut před koncem o jeho vítězství nebylo pochyb, jenže soupeř během deseti minut stačil ještě srovnat. K velké úterní senzaci ale nakonec nedošlo, neboť se ve třetí minutě nastavení trefil Blaise Matuidi.

Preview: FC Metz - Paris Saint-Germain

Pařížané mají možnost dotáhnout se bodově na první příčku, k tomu ale bezpodmínečně potřebují vyhrát na půdě Mét. Domácí nemají úplně nejlepší formu, a protože záchrana v jejich podání není ještě ani zdaleka jistá, i oni by potřebovali získat nějaké ty body. V tomhle dohrávaném zápase 31. kola ale spíše nebudou mít co ztratit.

FC Metz - SM Caen 2:2

Nic neřešící remízou skončilo utkání mezi domácími Métami a Caen, takže oba celky ještě nemají v boji o záchranu vyhráno. Všechny branky padly až ve druhém poločase. Méty v něm pokaždé vedly, ale Caen vždy našlo odpověď.

Preview: FC Metz - SM Caen

Mety a Caen spolu sousedí v tabulce, přičemž tohle sousedství nachází se jen kousek nad sestupovými vodami. Tedy oba týmy mají o co hrát.

Girondins Bordeaux - FC Metz 3:0

Bordeaux doma jednoznačně přehrálo Mety. A jelikož PSG vyhrálo Coupe de la Ligue, drží teď Les Girondins pohárovou příčku.