FC Metz Francie - FC Metz - Zprávy

Dva sousedi v tabulce se pokusí vylepšit si bodové konto

Mety i Amiens tlí těsně nad sestupovými vodami. Les Grenats nebudou chtít dopustit čtvrtou porážku v řadě. Les Licornes oproti tomu věří, že navážou na povedené představení v duelu s Lyonem.

Bordeaux vyzrálo na Méty

Především díky dvěma brzkým trefám se podařilo domácím Les Girondins ukořistit vítězství nad Métami. Hosté za celých zbývajících 80 minut na ně nedokázali najít odpověď.

Bordeaux vyzve po reprezentační přestávce oblíbené Méty

Po reprezentační přestávce si Bordeaux nemůže přát lepšího soupeře, než jsou Méty. Girondins s nimi neprohráli ligové utkání od roku 2004! Domácí se navíc těší slušné formě, když tři kola v řadě neodešli bez bodu.

PSG i bez svých opor skolilo venku Méty

PSG nemělo k dispozici své úderné ofenzivní trio ve složení Edinson Cavani, Kylian Mbappé a Neymar, přesto si na půdě nováčka z Mét poradilo a uzmulo povinné tři body. Výtečně všechny zmíněné zastoupili Ángel Di María a Maxim Choupo-Moting, autoři dvou gólů. Domácí po jejich trefách prohrávali po půli, ve druhé se už na zvrat nezmohli.

Bez Cavaniho, Neymara a Mbappého vyzve PSG nováčka z Mét

Pro PSG nebudou následující týdny vůbec jednoduché. Nejenže se stále neví, jakou budoucnost potká hvězdného Neymara, jehož odchod z klubu je prakticky na spadnutí, ale ne jistou záležitostí, zranění jsou i jeho kolegové z útoku Edinson Cavani a Kylian Mbappé. Jak se hostům bude dařit bez hlavního ofenzivního tria, může ukázat duel v Métách.

Angers spláchlo ostudu tříbrankovou výhrou nad Métami.

V minulém kole dostalo Angers nařezáno od Lyonu, ale klub na Loiře se v zápase s FC Méty vykoupil a po výhře 3:0 má na kontě solidních šest bodů. Les Scoïtes si orámovali první poločas dvěma góly a po změně stran završili výsledek třetí brankou. Postupně se prosadili El Mellali, Santamaría a Alioui.

Angers hodlají odčinit výprask ze zápasu s Lyonem

Šestnáctý srpen letošního roku nebyl pro skvadru kouče Moulina tím nejveselejším. Po dobrém výkonu a tříbodovém zisku ze střetnutí s Girondins Bordeaux přišlo v Parc Olympique Lyonnais kruté vystřízlivění.

Monaco padlo i proti Metám

Krize knížecího klubu zjevně pokračuje. Po porážce 0:3 s Lyonem se stejný výsledek opakoval také proti Les Grenats. Leonardo Jardim rozhodně bude mít, o čem přemýšlet.

Méty po remíze se Štrasburkem hodlají zaskočit Monako

Knížecí klub začal tak, jak si počínal celý minulý ročník, tedy hodně nepřesvědčivě. Pravda, Lyon nebyl snadným soupeřem, což potvrdil i v tomto kole, kdy deklasoval Angers. V každém případě dost možná chvíli potrvá, než se aklimatizují nové posily v Jardimově kádru.

Štrasburk se s Métami rozešel smírně

Duel mezi Štrasburkem, který díky působení v evropských pohárech započal naostro novou sezónu už v červencových dnech, a Métami, které se do Ligue 1 navrátily po ročním působení ve druhé lize, skončil asi zaslouženou dělbou bodů. Domácí v prvním poločase poslal do vedení Adrien Thomasson, po obrátce ale nakonec vyrovnal Habib Diallo.

Strasbourg přivítá na domácím stadionu Mety

Les Grenats se sedmibodovým náskokem vyhráli uplynulý ročník Ligue 2. Strasbourg naopak opanoval Coupe de la Ligue a teď válčí o postup do základní skupiny Evropské ligy.

FC Metz - Girondins Bordeaux 0:4

Bordeaux z posledních sedmi utkání vydolovalo 18 bodů, díky čemuž na úkor AS Saint-Étienne a Nice proklouzlo do Evropské ligy. A Mety? Tam si asi představovali důstojnější rozloučení s nejvyšší soutěží.

Preview: FC Metz - Girondins Bordeaux

Mety se pokusí na závěr svého působení v Ligue 1 neprohrát. Zato Girondins Bordeaux je stále ve hře o evropské poháry, i když situaci nemá ve svých rukou.

Amiens SC - FC Metz 2:0

Fotbalisté Amiens si doma poradili s Métami a posunuli se na dvanácté místo. V zápase, ve kterém už o nic nešlo si do každé půle schovali po jedné brance. Skóre otevřel ve 22.minutě z pokutového kopu Manzala a tři minuty před koncem pečetil výsledek vlastní brankou Vahid Selimović.

Preview: Amiens SC - FC Metz

Tenhle zápas určitě nebude mít takovou sledovanost, jako většina zápasů tohoto kola v Ligue 1. Oba týmy totiž budou chtít dohrát sezónu v poklidu a ve zdraví a se vztyčenou hlavou. Zatímco Amiens se jako nováček soutěže definitivně zachránil a bude usilovat jen o co nejlepší umístění v tabulce, Méty se smiřují se sestupem do nižší soutěže.