FC Metz Francie - FC Metz - Zprávy

Lille nedalo gól a s Métami jenom remizovalo 0:0

Pilnější střelba a 60% držení balónu, to všechno ale v souboji proti Métám nestačilo. LOSC zkrátka a jednoduše nenašlo na defenzívu hostí recept a konečná remíza 0:0 je pochopitelně citelnou ztrátou.

Lille se už může koncentrovat na domácí soutěž, doma hostí Méty

Na nepovedený závěr zápasu s Valencií musí Lille honem rychle zapomenout, neboť má před sebou další důležité klání francouzské Ligue 1 proti Métám. Dogy před týdnem bodově ostrouhaly, což je stálo aktuální umístění na pohárových pozicích. Zpět ztracené body budou chtít vydobýt doma s předposledními Métami.

Méty ztratily dvoubrankový náskok a s Montpellierem remizovaly 2:2

Ani dvoubrankové vedení nestačilo Métám na výhru proti Montpellieru. Hosté ještě čtvrthodinu před koncem ztráceli dva góly, ale Delort a po něm Sambia stanovili konečné skóre 2:2. Především pro domácí je to přeci jenom velká ztráta, klub měl velkou možnost odlepit se ode dna tabulky, což se mu minimálně do zápasu Nimes podařilo, ovšem v sestupovém pásmu se nachází i nadále.

Méty změří síly s Montpellierem

Montpellier se nachází ve středu tabulky, za současné čtyři výhry a tři remízy z jedenácti uplynulých kol si v podstatě svoje postavení plně zaslouží. Přece jenom by ale radši bojoval o příčky zaručující evropské poháry a k nim nemá vyloženě daleko. I proto, že by se jim mohl přiblížit po případném vítězství, bude mít v Métách o motivaci postaráno.

Konec trápení. Lyon skolil Méty a vyhrál v lize poprvé od půlky srpna

Lyon zapomněl na hodně nepovedený zápas v Lize mistrů z Lisabonu a v Ligue 1 poprvé od druhého kola uzmul konečně tři body. Před vlastními fanoušky skolil oblíbeného protivníka, nad nímž zvítězil v minulosti hned pětkrát v řadě a dokonce od něj neinkasoval ani jednu branku! Méty zkrátka svou bilanci s Les Gones ani nyní nevylepšily.

Lyon po porážce s Benficou bude vzhlížet k úspěchu proti Métám

Pořádně smolný zápas prožili fotbalisté Lyonu ve středu v rámci Ligy mistrů. Na půdě Benficy dlouhou dobu drželi alespoň nerozhodný výsledek, než na řadu přišla obrovská chyba brankáře Anthonyho Lopese, která rozhodla o jejich konečné porážce. Zapomenout na nepovedený zápas musejí proti Métám, v Ligue 1 totiž mají co napravovat.

Méty udolaly Nantes 1:0

FC Nantes mělo před reprezentační přestávkou skvělou formu, jenomže po ní nedokázalo vstřelit gól Métám a na stadionu Saint-Symphorien prohrálo nejtěsnějším rozdílem. Výhru Les Grenats zařídil až tři minuty před koncem Habib Diallo. Tou dobou už hrálo Nantes pětadvacet minut bez vyloučeného Waguého.

Poslední Méty se střetnou s o čelo tabulky bojujícím Nantes

Nantes letos patří k vůbec největším překvapením dosavadního průběhu Ligue 1. V uplynulých devíti kolech uzmulo už šest výher, a to přitom po dvou zápasech mělo na svém kontě jen bod. Potvrdit svou formu i po reprezentační přestávce se bude bezpochyby snažit na půdě Mét, posledního týmu tabulky, jenž ale není v nijak bezvýchodné situaci.

Brest porazil Méty 2:0

Na posledním místě tabulky se po devíti odehraných kolech nachází Méty, které prohrály duel dvou nováčků v Brestu. Výsledek 2:0 přitom plně neodpovídá dění na hřišti, neboť hosté byli o něco aktivnějším týmem. K zisku, byť jediného, bodu jim nestačilo větší držení balónu ani pilnější střelba.

Remízový král z Brestu hostí v souboji nováčků Méty

Vyrovnanost a obtížnost francouzské Ligue 1 nejlépe charakterizuje celek z Brestu. Nováček soutěže dosud prohrál jen dvě venkovní utkání, přesto je v tabulce na osmnácté pozici. Může za to vysoký počet remíz, takže proti Métám by Brest konečně rád zvítězil.

Zápas mezi Metami a Toulouse nakonec vítěze nepoznal

Ale že to na Stade Municipal Saint-Symphorien byl pořádně výživný závěr. Padly během něj celkem tři góly, přičemž ten poslední z kopačky Efthymose Koulourise v šesté minutě nastaveného času.

Méty by chtěly navázat na výhru ze St. Étienne proti Toulouse

Jakožto navrátivší se nováček soutěže vstoupily Méty do Ligue 1 velmi slušně, v úvodních dvou kolech urvaly čtyři body, jenže pak na řadu přišly čtyři porážky. Až ve vloženém kole získaly cennou výhru z půdy St. Étienne, která je může nakopnout dopředu. Před vlastními fanoušky nyní přivítají Toulouse, kterému naopak středeční duel nevyšel.

Méty vyhrály v Saint-Étienne, čímž ještě více prohloubily jeho krizi

Pod Ghislainem Printantem se povážlivě začala kývat trenérská židle, Saint-Étienne totiž opět prohrálo a prohloubilo svoji herní a výsledkovou krizi. V tabulce po porážce s Métami 0:1 kleslo už na předposlední místo. Výhru hostům zařídil po osmnácti minutách Diallo.

Duel dvou trápících se celků: Saint-Étienne proti Métám

Krize Saint-Étienne se o víkendu zase o něco více prohloubila a další příležitost jak zastavit pád tabulkou budou mít svěřenci Ghislaina Printanta proti Métám. Ty si totiž vedou ještě o něco hůře, čtyřikrát v řadě prohrály a spadly na osmnácté místo.

Amiens znovu vyzrálo na Méty a připsalo si tři body

Amiens po dlouhých třinácti zápasech zvítězilo na hřišti soupeře. V Métách, na které se mu daří, se radovalo po vítězství 2:1. Rozhodly branky Guirassyho a Diabassyho.