Chelsea FC Anglie - Chelsea FC - Zprávy

Chelsea si snadno poradila s Leicesterem

Londýnská Chelsea potvrdila roli favorita a přehrála Leicester City jednoznačně výsledkem 3:0. Vedoucí celek tabulky předvedl parádní první půli, ve které si vypracoval dvoubrankový náskok a krom toho ještě neproměnil několik velkých příležitostí. Druhé dějství nabídlo vyrovnanější podívanou, Leicesteru se ovšem snížit nepodařilo, naopak ještě jednou inkasoval a musel se tak smířit s další domácí porážkou.

Leicester hostí Chelsea

Premier League hlásí po čtrnáctidenní odmlce návrat a hned na začátek si pro své příznivce nachystala atraktivní souboj Leicesteru City s vedoucím týmem tabulky, londýnskou Chelsea. Svěřenci Brendana Rodgerse v předešlých dvou sezónách sahali po účasti v milionářské Champions League a v obou případech o ni přišli až díky nezvládnutému závěru sezóny.

Chelsea doma proti Burnley ztratila dva body

První celek tabulky v sobotu překvapivě ztratil body, když na Stamford Bridge pouze remizoval s Burnley 1:1. Pro Thomase Tuchela musí výsledek duelu představovat trpké zklamání - jeho celek si totiž vypracoval řadu šancí a nebezpečných střel, prakticky celé utkání měl jednoznačně pod kontrolou, jenže z jedné jediné vyložené šance soupeře deset minut před koncem inkasoval a znovu strhnout vedení na svou stranu už jeho Chelsea posléze nedokázala.

Chelsea čeká na první pohled snadný cíl, doma hostí Burnley

Chelsea vede tabulku anglické nejvyšší soutěže a na prvním místě by měla zůstat rovněž po tomto kole. Svou sérii výher hodlá londýnský klub protáhnout proti Burnley, to zatím posbíralo jenom sedm bodů a je osmnácté.

Ziyechova trefa přiblížila Chelsea postupu ze skupiny

Už jen jeden bod od jistoty postupu do jarní fáze Ligy mistrů jsou fotbalisté Chelsea. Pomohlo jim k tomu těsné, avšak velmi důležité vítězství v Malmö, o které se jedinou trefou postaral Ziyech.

Chelsea se v Malmö může přiblížit postupu

Výrazný krok k postupu mohou v úterý udělat fotbalisté Chelsea. Soupeře přitom nemají z kategorie těch nejtěžších, míří totiž na hřiště otloukánka skupiny Malmö, který by rád získal první body.

Chelsea v druhé půli rozstřílela Newcastle

Chelsea si s přehledem poradila s úpornou defenzivou domácího Newcastlu, když si díky třem brankám v druhé polovině utkání připisuje jednoznačné vítězství 3:0. Svěřenci Thomase Tuchela měli zápas po celých 90 minut pod kontrolou, dlouho se jim však nedařilo na pozornou obranu svého soupeře jakkoliv vyzrát. Důležitý první gól po více než hodině hry nakonec krásnou ranou trefil obránce James, čímž značně uklidnil své spoluhráče. Tentýž hráč přidal třináct minut před koncem pojistku, načež konečnou podobu výsledku dal z pokutového kopu Jorginho.

Newcastle přivítá první Chelsea

Vedoucí celek tabulky v sobotu odpoledne zavítá na půdu Newcastlu, kde se mu historicky vzato příliš nedaří. Tentokráte by ale cokoliv jiného než výhra hostujícího celku byla velkým překvapením - zatímco Chelsea se v posledních týdnech zase začíná prezentovat dominantními výkony, Newcastle se krčí na předposledním místě tabulky a stále čeká na první ligovou výhru v této sezóně.

Vedoucí Chelsea zdevastovala bezbranný Norwich 7:0. Mount si připsal hattrick

Chelsea zničila Norwich a po výhře 7:0 si upevnila vedení v lize. Za domácí se třikrát trefil Mount a na dalších dvou se podílel Hudson-Odoi. Vedle nich se prosadil i James a Chilwell. Norwich navíc od 65. minuty dohrával v deseti po hloupém vyloučení Gibsona a je beznadějně poslední.

Topící se Norwich zavítá na hřiště lídra. Odveze si ze Stamford Bridge body?

Zelenožlutý klub z východu Anglie, který se po roce slavně vrátil do Premier League, zřejmě v nejvyšší soutěži moc dlouho nezůstane a po sezóně spadne do Championship. Přesně řečeno, výsledky Kanárků vyvolávají zdání, že Norwich ještě do nové sezóny vůbec nenastoupil...

Chelsea i díky dvěma penaltám Jorginha přejela Malmö

Chelsea zvládla svou úlohu favorita s naprostým přehledem a návštěvu z Malmö přejela čtyřmi góly. Dva z nich měl na svědomí Jorginho, který využil dvou nařízených penalt. Přeci jen měla ale dnešní výhra negativní dozvuky, protože se Chelsea zranili útočníci Lukaku s Wernerem.

Chelsea hraje doma s Malmö, tři body mají být povinností

Chelsea má jednoznačný cíl v podobě postupu ze základní skupiny a součástí plánu je i domácí výhra nad Malmö. Švédský mistr dorazí na Stamford Bridge ve středu večer a všeobecně se očekává, že se na sever Evropy vrátí s prázdnou.

Chelsea s velkým štěstím zdolala Brentford

Chelsea nakonec navzdory drtivému tlaku Brentfordu ubránila hubenou výhru 1:0 a i nadále se udržela na prvním místě. Hosté ale nepodali dobrý výkon, v samotném zápase si vypracovali jen jednu jedinou pořádnou šanci a nebýt skvělého výkonu brankáře Mendyho, odjížděli by z půdy nováčka zklamaní. Naopak domácí ukázali, že se v Premier League skutečně nemusí nikoho bát a vyrovnanou partii mohou odehrát s každým.

Brentford neporazil Chelsea 82 let. Zlomí prokletí v sobotu večer?

Frank Lampard byl a stále je ikonou Chelsea a miláčkem fanoušků. Když se jich - jak na ostrovech, tak v Česku - zeptáte, kdo je jejich nejoblíbenějším hráčem za poslední léta, většina odtuší právě jméno anglické legendy. Ale přes všechnu úctu k němu - to, co provedl s týmem Thomas Tuchel po jeho odchodu, to je něco neuvěřitelného.