Chelsea FC Anglie - Chelsea FC - Zprávy

Chelsea jede pro povinné tři body

V předehrávce třicátého kola Premier League Norwich City hostí Chelsea. Domácím se pomalu, ale jistě z posledního místa začíná záchrana vzdalovat, hosté naopak úspěšně bojují o nejlepší čtyřku a momentálně jsou třetí.

Chelsea díky desetiminutové smršti deklasovala Burnley

Na Turf Moor to dlouho vypadalo na pořádné překvapení, v první půli bylo totiž domácí Burnley nebezpečnějším celkem a jen pořádná porce štěstí Chelsea uchránila od inkasování. Svěřenci Thomase Tuchela se ale po přestávce výrazně zlepšili a díky bláznivé desetiminutovce, v níž vstřelili hned tři branky, definitivně rozhodli o osudu utkání. Čtvrtou branku přidal dvacet minut před koncem Pulišič a definitivně tak potvrdil přesun všech tří bodů na Stamford Bridge.

Chelsea zavítá na nepříjemnou půdu Burnley

Londýnská Chelsea prožívá turbulentní období. Na hřišti sice mají svěřenci Thomase Tuchela relativně pod kontrolou, mimo trávník je však situace okolo tohoto londýnského celku krajně nejistá. The Blues se totiž výrazně dotkla ruská vojenská invaze na Ukrajinu - majitel Abramovič je totiž Rus s vazbami na Putina, který se tak ze strachu z blížících se sankcí rozhodl klub prodat.

Abramovič prodává Chelsea, zájem má švýcarský miliardář Wyss

Miliardář Roman Abramovič potvrdil, že se rozhodl prodat Chelsea, kterou vlastní od roku 2003. Ruský oligarcha se dostal pod tlak v souvislosti s ruskou agresí na Ukrajině a minulý týden předal zodpovědnost za chod londýnského klubu správní radě charitativní nadace Chelsea.

Anglický pohár rozhodly penalty. Trofej nakonec získal Liverpool

Finále Anglického poháru ovládl po penaltách Liverpool. Chelsea padla po bezbrankové remíze až v 11. sérii, kdy její gólman Kepa přestřelil, vítězný pokutový kop si připsal gólman Reds Kelleher.

Abramovič předal dozor nad Chelsea správní radě klubové nadace

Dlouholetý vlastník fotbalového klubu Chelsea Roman Abramovič dnes oznámil, že předal "dozor a péči" nad klubem správní radě klubové charitativní nadace. Ruského miliardáře, jenž londýnský tým koupil v roce 2003, vyzval v týdnu v souvislosti s ruským útokem na Ukrajinu ke vzdání se kontroly nad klubem jeden z členů britského parlamentu.

Wembley čeká souboj gigantů. Kdo získá Ligový pohár?

V neděli se ve Wembley utká ve finále šedesátého druhého ročníku Carabao Cupu londýnská Chelsea s Liverpoolem. I přestože se jedná "pouze" o ligový pohár, kdy se oba týmy soustředí zejména na úspěch v Premier League a Lize mistrů, tak se můžeme těšit na skvělé pohárové finále, ve kterém si soupeři rozhodně nic nedarují.

Je na něj velký tlak, vysvětlil Tuchel, proč nechal Lukakua jen na lavičce

Trenérovi Chelsea Thomasi Tuchelovi se v úvodním osmifinále Ligy mistrů proti Lille (2:0) vyplatila sázka na krajana Kaie Havertze. Německý reprezentant dostal přednost na hrotu útoku před kritizovanou stálicí základní sestavy Romeluem Lukakuem a úvodní brankou nasměroval obhájce titulu k vítězství.

Chelsea se vstup do play-off Ligy mistrů zdařil, doma lehce předčila Lille

Na Stamford Bridge došlo v podstatě k očekávanému scénáři. Lille, jenž v posledních týdnech nevykazuje nejlepší formu, obhájci prvenství z Ligy mistrů nekladlo přílišný odpor a z Anglie si domů odvezlo dvougólovou porážku. Chelsea první duel v osmifinále zvládla, a díky trefám Kaie Havertze z první půle a Christiana Pulisice z té druhé je tedy postupu do další fáze blíže.

Lille se pokusí v osmifinále Ligy mistrů zaskočit favorizovanou Chelsea

Již svůj dvanáctý duel v roce 2022 podstoupí Chelsea v osmifinále Ligy mistrů proti Lille. A poté, co nedávno očekávaně oslavila prvenství na MS klubů, by určitě velmi ráda pokračovala v pozitivním rozmaru i na této mezinárodní scéně. Proti tomuhle protivníkovi je pasována do role favorita, jen by ale neměla situaci podcenit. Když totiž "Dogy" chtějí, umějí se zakousnout.

Chelsea se štěstím přemohla Crystal Palace

Utkání mezi Chelsea a Crystal Palace mnoho fotbalové krásy vskutku nepobralo. V Selhurst Parku se hrál pomalý, ospalý fotbal, který diváky ze sedadel rozhodně nezvedal. Domácí po celý zápas nedokázali trefit prostor mezi třemi tyčemi, Chelsea zase k podobnému kousku směřovala v rámci druhého dějství, než minutu před koncem nasměroval všechny tři body na Stamford Bridge Hakim Ziyech.

Nejlepší klub světa se vrací do ligy. Chelsea vyzve v derby Crystal Palace

V Chelsea už pomalu dozněly oslavy po Mistrovství světa klubů a "Blues" se tak opět koncentrují na domácí, potažmo evropské zápolení. Po návratu ze Spojených arabských emirátů se Thomas Tuchel a spol. nejprve představí v londýnském derby proti Crystal Palace.

Chelsea poprvé v historii ovládla MS klubů, v prodloužení skolila Palmeiras

S notnými potížemi, ale přece se Chelsea zaradovala z premiérového triumfu na MS klubů. Až po prodloužení se jí zdařilo přemoci Palmeiras, rozhodující trefu si na své konto zapsal Kai Havertz, který v závěru nezaváhal a uvedl se do statistik zdárně rozehranou penaltou. I podeváté v řadě tak na tomto turnaji zvítězila Evropa, byť brazilský mistr statečně odolával.

Chelsea už i s Tuchelem chce poprvé ovládnout MS klubů, ve finále bude proti brazilské Palmeiras

Letošní mistrovství světa klubů vrcholí, sobotní program nejprve nabídne souboj o třetí místo a pak tradiční finále, ve kterém se střetnou úřadující kluboví šampioni Evropy a Jižní Ameriky. Za favorita je považována anglická Chelsea, která se tohoto prestižního turnaje účastní teprve podruhé a vůbec poprvé v historii ho může ovládnout. Jejím rivalem bude brazilské Palmeiras, jenž je na tomto světovém svátku také podruhé a zahraje si své premiérové finále.

Lukaku nasměroval Chelsea přes Al Hilál do finále MS klubů

Žádný dominantní výkon Chelsea nevyprodukovala, přesto se na MS klubů radovala z první výhry, a to zásluhou jediného přesného zásahu od Romelua Lukakua. Al Hilál, který v tomto duelu mohl jenom překvapit, neodvedl vyloženě špatnou práci, párkrát svého soupeře přece potrápil. Protože ale za devadesát minut neskóroval, bude hrát na turnaji jen o třetí příčku.