17.03.2011 21:05 CET
2 : 1
(2:1)

FC Porto - CSKA Moskva 2:1

Porto zvládlo proti CSKA i odvetu na Estádio do Dragäo a postupuje do čtvrtfinále Evropské ligy. Všechny branky padly v prvním poločase. Za domácí otevřel skóre Hulk, následně zvyšoval Guarín. Hosté záhy odpověděli gólem Tošiče, ale na víc se nezmohli.

Porto si odvezlo z Moskvy slibný jednogólový náskok a hned v první minutě utkání se postupu do další fáze ještě výrazněji přiblížilo. Hulk svou nebezpečnou levačkou zatočil trestný kop k zadní tyči branky CSKA a "angličanem" rozvlnil síť. Ve 24. minutě přidali modrobílí druhou branku. Nedorozumění mezi Ignaševičem a Akinfejevem vyústilo v hrubku brankáře CSKA, kterou potrestal Guarín.

Do hry se fotbalisté CSKA vrátili ve 29. minutě. Portu nevyšla ofsajdová past a po přihrávce Dzagojeva snížil Tošič na 1:2.

Po změně stran se hrálo prakticky bez šancí. Hráči Porta kontrolovali hru a nepustili CSKA k ohrožení vlastní branky. Portugalci dokonce rozvlnili síť potřetí, ale gól nebyl uznán, protože si Ronaldo zpracoval míč rukou. V druhém poločase mdlé ofenzívě CSKA nepomohli ani čerství hráči Necid, González a Oliseh. Možnost vyrovnat měl minutu před koncem Vágner Love, ale po individuální akci střílel levačkou vedle.

Zatímco ve čtvrtfinále Evropské ligy budou tři portugalské týmy, z Ruska postoupil jen Spartak Moskva. A tak je jisté, že v sezoně 2012/2013 bude mít Portugalsko na úkor Ruska v Lize mistrů tři zástupce.

Autor: David Kubáň