Slováci cítili, že si prohru s Walesem nezasloužili

Slováci byli po úvodním zápase na mistrovství Evropy s Walesem (1:2) hodně zklamaní, protože prohra s dalším debutantem na Euru podle nich nebyla zasloužená. Svěřenci Jána Kozáka však věří, že francouzský turnaj pro ně po prvním klopýtnutí nekončí.

Španělům rozhodování o gólmanech nezávidím, řekl Kouba

Ani den před vstupem španělských fotbalistů do mistrovství Evropy s Českou republikou není jasné, kdo bude stát v jejich brance. Trenér Vicente Del Bosque zatím neurčil, zda bude spoléhat na veterána Ikera Casillase, nebo dá poprvé na velkém šampionátu šanci Davidu De Geovi.

Angličané brali remízu s Ruskem jako porážku

Anglie ve svém úvodním zápase na mistrovství Evropy přišli až ve druhé minutě nastavení o vítězství nad Ruskem, proto si po remíze 1:1 připadali, jako kdyby prohráli. Kapitán Wayne Rooney však věří, že Albion na dobrý výkon naváže v dalších zápasech skupiny.

Bale: Je to parádní pocit, pro Wales je to historický okamžik

Reprezentanti Walesu porazili na mistrovství Evropy v úvodním utkání skupiny B Slovensko 2:1. Pro oba celky to byl premiérový zápas v historii šampionátu.

PODCAST: Preview třetího hracího dne

Nedělní program Eura 2016 vykopne skupinu C, když se nám večer nejprve představí Polsko se Severním Irskem a následně úřadující mistři světa z Německa vyrazí do boje proti Ukrajině, zároveň už ale musí zpozornět také Pavel Vrba a jeho čeští svěřenci. Již za necelé tři hodiny se totiž utkají Chorvaté s Turky...

Hodně hořká pilulka, hodnotil inkasovaný gól v nastavení Hodgson

Angličané remizovali na mistrovství Evropy s Ruskem 1:1 a ani na devátý pokus nedokázali vstoupit do šampionátu vítězstvím. Anglii poslal v 73. minutě do vedení z přímého kopu Eric Dier, ale ve druhé minutě nastavení vyrovnal Vasilij Berezuckij. V prvním utkání skupiny B si Wales poradil 2:1 se Slovenskem.

Hrát proti bratrovi bylo spíš bizarní, řekl Švýcar Xhaka

Hodně zvláštně si připadal švýcarský reprezentant Granit Xhaka, když dnes na mistrovství Evropy v zápase s Albánií (1:0) hrál proti bratru Taulantovi. Sourozenci v roli soupeřů nastoupili na kontinentálním šampionátu poprvé v historii.

Eurozápisník II. aneb Lepší zbRoy, stejný výsledek

Trenér Anglie Roy Hodgson to před utkáním víceméně trefil - vybral tu funkčnější z formací, povedl se mu tah s Lallanou na pravém křídle a Rooney v záloze pro začátek nevypadal nijak špatně. Jenže výsledek je stejný. Angličané i v pátém zahajovacím utkání Eura v řadě vedli, o náskok přišli a nakonec dle tradice nevyhráli; zde až gólem z nastavení. Velšané se dříve proti Slovákům z vítězné branky rovněž radovali až v poslední desetiminutovce...

Smrtící útok Polska se pokusí prolomit obranu Severních Irů

Šestá hodina odpolední bude patřit dalšímu zajímavému duelu. Stadion Allianz Riviera v Nice hostí polský výběr, který je označován jako jeden z černých koní turnaje. Začátek pro něj určitě nebude ničím snadným, protože jeho sílu otestuje Severní Irsko.

Naší skupinu otevře souboj Chorvatska s Tureckem

Tyhle dva celky spolu v minulosti sehrály mnoho velkých bitev. Chorvatsko určitě hodlá soupeři oplatit osm let starý zápas z EURO 2008, v němž tehdy smolně nezvládlo penaltový rozstřel a vypadlo ve čtvrtfinále. Turecko naopak před pěti lety neuspělo v baráži a na EURO 2012 nestartovalo právě na úkor svého soka. Jak dopadne tohle měření sil?

Anglie na úvod s Rusy pouze remizovala

Vše již nasvědčovalo tomu, že Angličané si na devátý pokus připíšou své premiérové vítězství v zahajovacím zápase evropského šampionátu. Po brance Erica Diera nad Ruskem zaslouženě vedli jenže v samotném závěru je zcela zaskočil ruský kapitán Vasilij Berezuckij, jenž povedenou hlavičkou upravil skóre na konečných 1:1.

Podle Sivoka je hra se Španěly náročnější psychicky než fyzicky

Stoper Tomáš Sivok už začíná být unavený z dlouhé přípravy a nejraději by s českými fotbalisty vstoupil do evropského šampionátu už dnes. Pondělní duel proti obhájcům titulu Španělům považuje za nejtěžší možný začátek turnaje. Klíčové podle něj bude, jak národní tým zvládne souboj s velkým favoritem v hlavách, protože většinu času asi bude hrát bez míče.

Ukrajina bude na úvod čelit favoritovi z Německa

V neděli do turnaje vstoupí poslední mistři světa z Německa a na úvod přivítají velmi houževnatou Ukrajinu. Německo naposledy ovládlo EURO v roce 1996, kdy ve finále porazilo Českou republiku, nyní si tak po dlouhé době brousí zuby na nejcennější triumf a rozhodně patří mezi největší favority. Ukrajinci v roce 2012 na domácí půdě nedokázali na ME postoupit ze skupiny, teď v konkurenci Polska a Severního Irska určitě šanci mají.

Sommer: S přibývajícím časem to pro nás bylo těžší a těžší

Švýcaři vstoupili do mistrovství Evropy výhrou 1:0 nad Albánií, které nevyšla premiéra na kontinentálním šampionátu. Zápas v Lens rozhodl už v páté minutě Fabian Schär. Ještě před pauzou byl vyloučen albánský kapitán Lorik Cana.

Slováci začali porážkou, šťastnější Wales vyhrál 2:1

Duel dvou debutujících celků na mistrovství Evropy vyzněl vítězně pro Wales. Mírně favorizované Slovensko sice ještě dokázalo reagovat na brzký gól z kopačky Garetha Balea, přesná trefa Ondreje Dudy ale na body nestačila. Vítězství mužstva z Britských ostrovů zařídil devět minut před koncem střídající Hal Robson-Kanu.