Portugalci na rozjezd vyzvou nevyzpytatelný Island

Portugalsko a Island jsou poslední dva týmy, které vstoupí na EURO 2016, a i hostitelský stadion Stade Geoffroy-Guichard v St. Étienne se velkého fotbalového svátku dočká jako poslední ze všech deseti hostitelských míst. Svěřenci Fernanda Santose budou v tomhle duelu favoritem, to ovšem neznamená, že by svůj úvodní zápas měli nějak podcenit.

První překážkou "černého koně" z Rakouska je Maďarsko

V úterý se odehrají poslední zápasy úvodního kola základních skupin, na scénu vstoupí reprezentační výběry Rakouska a Maďarska. Mírným favoritem na tříbodový zisk bude Rakousko, které v kvalifikaci předvádělo opravdu skvostné výkony. Naopak Maďaři patří mezi největší outsidery celého šampionátu, na něj se dostali až z dodatečné baráže.

Conte převezl Wilmotse, Itálie do Eura vstoupila vítězně

Fotbalisté Squadry Azzurry zvládli těžký souboj s Belgií, která je považována za jednoho ze spolufavoritů na vítězství a ve své skupině se ujímají vedení. Italové si vytvořili jednogólový náskok už v prvním poločase, kdy se trefil Giaccherini, v nastavení pojistil výsledek Pellé.

Gebre Selassie už věřil, že Češi uhrají se Španělskem remízu

Český reprezentant Theodor Gebre Selassie už věřil, že se mu podaří se spoluhráči umlčet španělskou ofenzivu. Nakonec ale musel přijmout v úvodním českém utkání na mistrovství Evropy porážku 0:1 gólem tři minuty před koncem. O to větší zklamání to bylo.

Piqué ocenil Iniestovu přihrávku i "fenomenální" výkon Španělska

Obránce Gerard Piqué zařídil Španělsku vítězný vstup do mistrovství Evropy, když gólem z 87. minuty rozhodl o triumfu 1:0 nad Českou republikou. Fotbalista Barcelony po zápase v Toulouse ocenil přihrávku Andrése Iniesty i skvělý týmový výkon obhájců trofeje, kteří nad výběrem Pavla Vrby po většinu času dominovali.

Podle Sivoka je důležité, že Češi mají stejné skóre jako Turci

Reprezentanta Tomáše Sivoka sice mrzí, že se spoluhráči nedovedl zápas se Španělskem na mistrovství Evropy k bezbrankové remíze, klíčové podle něj je, že se neprohrálo vyšším rozdílem a Češi tak mají v tabulce shodné skóre s Turky. Právě mezi nimi by se totiž mohlo rozhodovat o postupu. I proto bylo lepší zvolit opatrnou defenzivní taktiku.

Dneska večer tu šanci určitě budu mít v hlavě, připustil Darida

Záložník Vladimír Darida neměl daleko k tomu, aby dal životní gól. V nastaveném čase úvodního utkání českých fotbalistů na evropském šampionátu proti Španělsku se dostal ve vápně k velké šanci, ale napálil pouze brankáře Davida de Geu a neodvrátil tak prohru národního týmu 0:1.

Čekání na irské vítězství prodloužil smolař Clark

Irové tentokrát nechtějí být jen do počtu, svého soupeře předčili výborným taktickým výkonem a dlouho si jasně šli pro tři body, které během mistrovství Evropy nepamatují od června 1988. Ty jim nakonec ukradl vlastní hráč, po vyrovnání navíc Švédové ukázali, že umí hrát i dopředu a důležitý zápas mohli v závěru dokonce otočit.

Podle Vrby hrál tým na hranici možností, o to víc ho prohra mrzí

Podle trenéra Pavla Vrby předvedli čeští reprezentanti ve svém zahajovacím utkání evropského šampionátu ve Francii se Španělskem výkon na hranici možností. O to víc ho mrzelo, že proti obhájcům titulu neudrželi nadějnou remízu a v 87. minutě inkasovali od Gerarda Piquého jediný gól utkání.

Turan se omluvil za svůj výkon s Chorvatskem a slibuje zlepšení

Proti Chorvatsku měl být hlavním tahounem Turecka, ale kapitán Arda Turan se v nedělním zápase mistrovství Evropy neprosadil. Záložník Barcelony se za svůj výkon omluvil a věří, že úvodní porážku 0:1 dokáže se svým týmem odčinit ve zbývajících utkáních skupiny D se Španělskem a Českou republikou.

Španělsko na úvod vyhrálo, proti Česku rozhodl Piqué

Česká reprezentace dlouho hrála s favorizovanými Španěly nerozhodně, když už to vypadalo, že utkání vítěze nepřinese, rozhodl Gerard Piqué. Celek z pyrenejského poloostrova tak vítězně zahájil cestu za obhajobou...

Podle Galise má každý hráč na víc

Slováci o víkendu debutovali na mistrovství Evropy a jejich výkon proti Walesu sledovala řada osobností. Jednou z nich je i bývalý reprezentační trenér Dušan Galis...

Nawalka: Jsme spokojeni s třemi body, jejich zisk byl naší prioritou

Poláci se dočkali historicky prvního vítězství na mistrovství Evropy. V úvodním utkání skupiny C zdolali v Nice Severní Irsko 1:0. Zápas rozhodl v 51. minutě útočník Ajaxu Arkadiusz Milik a ve věku 22 let a 104 dní se stal nejmladším polským hráčem skórujícím na ME.

Všichni De Geu podporujeme, řekl španělský stoper Ramos

Stoper Sergio Ramos odmítl, že by situace okolo brankáře Davida De Gey, který je podezřelý ze zapojení do aféry se znásilněním, nějakým způsobem ovlivnila atmosféru okolo španělských reprezentantů. Tým je podle jednoho z lídrů naopak před pondělním vstupem do evropského šampionátu proti Česku ještě více semknutý.

Rosický: Nepřijeli jsme jen něco zkusit, chceme být taky úspěšní

Podle kapitána Tomáše Rosického budou mít čeští reprezentanti v pondělním zahajovacím utkání evropského šampionátu proti Španělsku šanci jen tehdy, pokud všichni do jednoho podají skvělý výkon. Na turnaj se nepřijel s týmem odevzdat nebo jen něco zkusit a obhájce titulu chce na úvod pozlobit.