Slavia roztáčí přestupové závody. Do Liberce měla poslat obří nabídku za N'Guessana

Liberecký boss Ondřej Kania neskrývá, že by klenoty Slovanu nejraději prodával hlavně zájemcům mimo Česko. A když už by měl posílit konkurenci v Česku, rád by za to dostal pořádně zaplaceno. Jinak tomu není ani u Angeho N’Guessana (22) a Toumaniho Diakiteho (20). Původně se mluvilo o zájmu ze zahraničí, pak byla jedničkou v jednáních Viktoria Plzeň, a teď podle serveru inFotbal.cz vstoupila razantně do hry mistrovská Slavia. Ta měla za prvního jmenovaného nabídnout hned šest milionů eur.
Co se týče Plzně, karty jsou rozdané jasně. Slovan by kromě financí rád získal ze Štruncových sadů i hráče Toma Slončíka (21) a Christopha Kabonga (22). Jenže ani jednomu ze zmiňované dvojice se pod Ještěd nechce. Slončík by rád odešel do Hradce Králové a Kabongo se chce poprat o místo v týmu Martina Hyského. To je zjevná komplikace úspěšného dotažení transferu.
Nervozita v plzeňském táboře, že to s posilou neklapne, může ještě vzrůst poté, co podle serveru inFotbal vstoupila s nabídkou Slavia. Ta za N’Guessana nabídla pět milionů eur a jeden milion eur v bonusech.
I v tomto případě si ale dělá Slovan zálusk na sešívané talenty. V hledáčku mají Liberečtí Alexandra Bužka a Jakuba Kolíska. Jenže o něj by v Edenu neradi přišli... Do hry by pak podle zmíněného zdroje mohlo vstoupit ještě jméno Vasila Kušeje. Na tuto variantu odkazuje přestupový speciál Kudy běží zajíc.
JEDNÁNÍ: Liberecký obránce Ange N’Guessan (22) a jeho agent měli do Plzně vzkázat, že momentálně upřednostňují přestup do Slavie kvůli Lize mistrů. To nakonec může být při vyjednávání rozhodující karta ????⚪️ ???????? (inFotbal) #prestupy https://t.co/uYQ3Kopzm4 pic.twitter.com/kW6b7DhZAz
— Fotbalové přestupy (@infotbal) June 5, 2026
Pokud by byl součástí trasferu také liberecký Diakite, mluví se o tom, že by odstupné za duo mohla vyšplhat na dvanáct až třináct milionů eur. Ve prospěch Slavie by měla hrát roli i účast klubu v Lize mistrů. Právě start sešívaných v milionářské soutěži dává možnost Pražanům navyšovat nabídky a porážet konkurenci. Slavia už během léta přeplatila Plzeň třeba v případech Pavla Kačora a ukrajinského gólmana Nazara Domčaka.



Komentáře (56)
Přidat komentářtak to se s tím nesereme
Snad to neklapne a pujde rovnou ven
Ten bonus mega je kdyz si Liberec vezme Kuseje
7 mega a tři hráči ...a Slavia to razantně přeplatila na 5+1 mega ...
https://youtu.be/03dfoqw70lw?t=9
Jasně, hlavně že minulý rok jsme nechtěli dát za Bobčeka 10 mil euro a bylo to odůvodňeno tím, že máme své limity. A to byl hráč který by nás reálně posunul o level i v evropském měřítku..
Pfff to není nic pro Trpiše... ten má za 33 zápasů 21+6 ...Prekop je Prekop.
Vím že golůdal dost,ale je tak dobrej?Má ho někdo nasledovaného?zajímalo by mě to docela
Hele,je lepší než Prekop
Tak to jsem tušil dobře že to tak je
Tohle do Kaniových plánů nezapadá. Ten koupí sedmnáctiletýho kluka, kterýmu automaticky porostou schopnosti, a počká si na nabídku ze západu, která bude třikrát vyšší než z Česka.
Nejsem si teda jistej, že reálnej fotbal funguje stejně jako CSM, ale cenim, že ho Vítězslav I. hraje stejně jako my ⚽❤
Proboha co to ta Slavia provadi??
Mě to teda připadá, jako když si Tvrdík řekl, že toho/ty hráče koupí za každou cenu, jen aby dokázal, že to, co se všeobecně povídá, že řekl Kania o obchodech se Slavií, byly jen kecy. Ale Kania řekl, že když přijde dobrá nabídka ze slavie, tak se může domluvit i s nimi. Nikdy to nevyloučil. Jen se, jako většinou, vytrhlo něco, co dobře rezonovalo v titulcích. Ale aby bylo jasno, mě jeho styl vystupování vadí. Je to u nás ode zdi ke zdi. Karla nikdo neviděl 10let, a Kania leze s podcastu do podcastu. Já chápu, že je na sebe pyšnej, co dokázal v podnikání, ale tu narcisistní povahu by měl tlumit. Hlavně s ohledem na to, jak je teď slovan spoustě lidí "sympatický".
V Tiki Taka to přesně tak ale řekl, ne?
To bylo o Mahmičovi myslim
Asi máš pravdu. Děkuji za opravu.
A hlavně za tyhle prachy by byl blázen neprodat.
Ten pořad vůbec nesleduju. Vím jen, že tohle říkal někde v nějakém podcastu. Že v současné době si to neumí úplně představit, kvůli chování Slavie(ať je jakékoliv - neřeším), ale zaroveň řekl, že je ochotný jednat s kýmkoliv, když nabídka splní představy klubu a hráče.
A je fakt, že jediné, co ho může přimět prodávat v rámci ligy, je hráčská výměna, kde by si u Nguessana a Diakitého asi sáhnul na hráče, které by asi nechtěl přeplácet, pokud by byl v pozici toho, co něco chce Liberec.
Hlavně je vidět, že tady to není vůbec o výkonech, ale o sympatiích. Halinský tím pádem u nás šanci nedostane po výborné sezóně v Teplicích, ale Bužka kterého nepotřebujeme nechce JT dát pryč, protože mu asi během přípravy dostatečně lezl do zadku. Trpišák byl nejlepší, když byl jen trenér a Nezmar mu určoval jaký bude mít kádr, někteří trenéři prostě nejsou dobrý manažeři. To že Klopp nebo Pep má cit pro hráče a rád si mluví do přestupů a skládá si tým neznamená, že to může dělat kde kdo. Přemýšlel jsem, kdy přesně přišel ten moment, kdy mi začal lézt JT na nervy a je to ve chvíli kdy si místo trenéra začal hrát na manažera, jenže tohle prostě v sobě každý nemá, on by měl jen trénovat a kádr sestavit by měl DS.
Takhle veřejně kritizovat Jindru. Nevím, nevím,jestli tohle vrchní udavač Coutinho přejde. Aby tě nečekal týdenní BAN za prosto hubost
Halinský má výhledově nahradit Holeše, zatímco N'Guessan je okamžitá náhrada za Ogbua. A Bužka bych taky nepouštěl, prej nějakej Arab nabizí ranec za Oscara.
Jinak si myslim, že JiT zvládně v pohodě obojí, nevim kde si vzal to, že by mu Nezmal určoval kádr. Jinak DS je co, director sportu? To je hroznej čengliš.
A proč výhledově, když by mohl hrát teď ? A místo toho připlatit za pořádného útočníka a ne někoho kdo bude level Sejk.
Snad nikdo kromě Davida Juráska (ten měl tenkrát štěstí, že jeho konkurencí byl Plavšič) nehrál ve Slavii hned a Halinský nebude výjimkou, navíc v obranný trojce, která víceméně skvěle funguje. Uvidíme kdo odejde a neodejde, ale podle mě Halinského post je primárně pravý stoper, tzn. Holešovo/Vlčkovo místo, na středu máš Ogbua a Zimu a vlevo Chaloupka a Mbodjiho. Navíc Halinský si asi nemůže myslet, že ze sestavy vyšoupne kapitána a jeho zástupce, tam jsou i jiný věci než ty herní, stačí se podívat na zápasy, kdy Holeš hrál a kdy ne (v 6 zápasech kdy Holeš chyběl Slavia 4x remizovala). Spíš to bude vypadat asi tak jako tehdy, když Chaloupek nahradil Bořila, a to musel ukázat velkou formu a v minulý sezoně dokonce párkrát Chaly nastoupil jen za béčko.
DS může být třeba Dušan Svoboda, deník Sport, David Sobišek nebo Daniel Samek
co konkrétně ti u něj připadá jako narcistická povaha kromě té jedné věty o vítězi z které se udělalo haló? já ho teda viděl jen v pár rozhovorech hlavně v kudy běží zajíc a absolutně mi to tak nepřipadá, ale možná to je tím, že v porovnání s mistrem světa Novotným vypadá každý jako skromný chlapec.
Nevím, jestli to plní úplně všechny znaky narcismu, ale ten člověk je strašně rád vidět, rád se poslouchá, je strašně rád, když se o něm mluví( a je mu jedno jak). Jeho sebeprezentace je pro něj prostě důležitější, nebo minimálně stejně důležitá, jako to, co produkuje. Může být sebelepší v podnikatelské sféře, ale tím, že vstoupí do sportu, a do fotbalu obzvláště, jeho "popularita" a žádanost pro média exponenciálně roste. On ví, že do fotbalu se teď nastěhovaly daleko větší ryby, takže se snaží vytřískat z toho, že je oblíbený u médií pro svou zálibu v mluvení o tom, co ho baví a samozřejmě o sobě. I když to druhé už lehce omezil a zjistil, že všechno co řekne, se dá interpretovat dost různě.
Nebyl ten člověk v podnikání jen bílej kůň? Je to dotaz, ne nějaká moje velká domněnka. Pokud si chce člověk sáhnout na miliardy, v 99 % případů prostě musí bejt kardinální šmejd, a on mi takovej moc nepřijde. A jako ultra samolibej člověk by byl na zakrytí skutečnejch vlastníků naprosto ideální.
Miliardy jo?
Zj 19:11-13: "Uviděl jsem otevřené nebe, a hle, bílý kůň, a ten, který na něm seděl, sejmenoval Věrný a Pravý, jenž spravedlivě soudí i bojuje. Jeho oči byly jako plamen ohně, na hlavě měl množství korun a měl napsané jméno, které nezná nikdo kromě něj. Byl oblečen rouchem nasáklým krví a jeho jméno je Slovo Boží."
"Fotbalová Evropa se hodně vyrovnává."
Petr Rada po remíze s Marokem, 2009
Petr má pravdu:
1 Sol 2:5: "Víte, že jsme nikdy neužívali lichotky ani přetvářku k zakrývání chamtivosti – Bůh je náš svědek!"
Tak už jenom jak u těch rozhovorů žvejkal, v jakém prostředí je dělal, jak se při tom rád poslouchal, to byl masakr
Fakt mě baví tohle číst. 1 Fanoušek Sparty ubude, a 7 fanoušků Slavie přibude. Tím se to urovná, a svět bude zase v pořádku.
1 Mak 12:5:
Mák mam rád
Měl jsem ho rád i jako malej, potom jsem upřednostňoval tvaroh, a teď jsem zpátky u máku.
ma vazne takovou cenu?
micem by Choryho trefil i Halinsky nebo Konecny
Nemá, ale jak jde o Tvrdíkovo ego, tak je mu jedno, kolik cizích peněz utratí.
Jasně že nemá, to je úplnej úlet. A ne první.
Nezmič řekl, že si ho umí představit v Bayernu místo takovýho Upomecana, takže má
Ten bonus 1M€ bych nabídnul za to, když Slavia vyhraje zápas v LM. To aby i rudej školník začal fandit Slavii aspoň v LM
A teda ten Kušej plus doplatek byla byla asi logická volba, Kušej na jaře šel výkony hodně dolů, nejspíš potřebuje změnu, v Liberci by ho mohli zase nastartovat. Bužka bych jim nepouštěl, zvlášť ne když není jasný, jak to dopadne s Oscarem (prý nabídka z Arábie) a Sadílkem (má ve smlouvě výkupku). Mám takový tušení, že ani Mosese dlouho neudržíme, takže i ten Diakité by dával smysl.
Dalo se čekat, že Nezmarovi hráči se budou Trpišovi líbit, mají podobný vkus a i Kováč hraje stejnej styl, hráči můžou hned nastoupit.
V takovým případě bys tam žádnej bonus ani připisovat nemusel, ne?
Tvrdiku přestaň klást vejce
No pro Liberec to může dopadnout zajímavě. V podstatě bude asi záležet na tom, kdo nakonec pustí zajímavější zboží.. z ligy by takové hráče jen těžko vytáhnul a ještě dostane balík na další posily. A to ještě bude palba asi i za Mahmice.
Jinak Slavia to teda slušně nastartovala, ale je pravda, že jestli mají něco změnit kvůli LM a atraktivitě, tak musí půlku kádru obměnit. Jen si nejsem jistej, jestli nevybírá typově to, co už v kádru má.
nastartovala jen kvantitu... jako každej přestupák
Slavia bude každej přestupák kupovat hráče s cenou kolem 6M, v nějaký větší kvantitě?
Jenže N'Guessan nikde mimo pokřivený český trh hodnotu 6M nemá. Třeba Ogbu toho má odehráno mnohem víc na mezinárodní úrovni a těžko ho Slavia prodá za víc než 8 (spíš o dost míň, jestli Ogbu bude tlačit na přestup).
Takže ho koupíme za míň?
A prodáme ve finále za víc?
A co teprve Anglie a Španelsko, ja ti to tam mají pokřivený.
Jaktože spíš o dost míň? Má tě fakt rád, tak ti dám ti citát, aby se ti spalo lépe.
2 Petr 2:3: "Budou se s vámi pokoušet chamtivě kupčit vymyšlenými řečmi, ale jejich odsouzení už dávno nezahálí a jejich záhuba nespí."
Slavii ho Liberec neprodá. Ta už od nich dostala až až ještě za majitele Karla. Teď je ale jiná doba.
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele