Plzeň chystá s Libercem megaobchod. Už nejde jen o N'Guessana, ve hře je pět jmen

02.06., 09:40
Aktuality
Na N'Guessanův přestup se nabalují další jména. (© Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia)

Jednání mezi Viktorií Plzeň a Slovanem Liberec nabírají na obrátkách. Zatímco původně se řešil především možný přestup stopera Angeho N'Guessana (22), podle webu inFotbal.cz se debata rozšířila o několik dalších hráčů a na stole je jedna z největších tuzemských výměn posledních let.

Horké zboží, největší české kluby a miliony eur. Plzeň hraje v případě francouzského stopera N'Guessana o hodně a mohla by z něj udělat nejdražší nákup v historii klubu. Jednání ale nezůstala pouze u nadějného obránce.

Podle webu inFotbal.cz se nyní na schůzce šéfa Viktorie Adolfa Šádka s majitelem Slovanu Ondřejem Kaniou řešila také možnost zahrnutí dalších hráčů do transakce. Liberec měl projevit zájem o Toma Slončíka a Christopha Kabonga, Plzeň pak měla přijít s protinávrhem rozšířit obchod ještě o 20letého záložníka Toumaniho Diakiteho.

Dosavadní kariéra Diakiteho. (©Livesport)

V některých variantách se navíc objevuje i jméno obránce Karla Spáčila. Že by ho ale Plzeň uvolnila není pravděpodobné. "Jeho služeb se Plzeň rozhodně nehodlá vzdát," tvrdí zdroj eFotbal.cz a naznačuje, že transfer tohoto hráče je spíš libereckým přáním.

Právě ochota všech stran přistoupit na přesun bude klíčová. Zatímco Kabongo by podle dřívějších zjištění webu eFotbal.cz rád zabojoval o místo v plzeňském kádru, Slončík by preferoval přesun do Hradce Králové, kde už v minulosti úspěšně hostoval a kde by si zahrál evropské poháry.

N'Guessanovi poslední sezony. (©Livesport)

Jisté ale je, že přestupy mladých hráčů by mohly být libereckým jackpotem. Zatímco N'Guessan stihl od svého zářijového příchodu v dresu Slovanu odehrát pouhých 29 utkání, Diakite dokonce ještě o sedm méně. A do Liberce přitom nepřicházel z žádné věhlasné adresy, nýbrž z lotyšského Daugavpilsu.

Autor: Vladislav Frk

Komentáře (92)

Přidat komentář
ACSeRw!n

a k nam Singhateh

Reagovat
Lemond Laws 2

Ofenzivní univerzál, který na sever Čech dorazil teprve v únoru z Karviné, na sebe svými výkony upozornil i v zahraničí. Stejný web zmiňuje mezi zájemci například anglický celek Stockport County ze třetí nejvyšší soutěže nebo ukrajinský prvoligový klub LNZ Čerkasy.

To měla Sparta velkou konkurenci, ještě, že ho zvládli přetáhnout takovm velkoklubum

Reagovat
ACSeRw!n

bohuzel to vypada, ze top hrace bere Plzen a Slavie a my berem co zbyde

Reagovat
wjillm

To je zase nějaká charita směrem k Jablonci, jak už to bylo i s Hollým

Reagovat
arvncrtx

Reagovat
doshcz

ja bych chapal kdyby nam proste Cupr rekl, ze se nebude tolik utracet kvuli stavbe stadionu, ze se budem snazit delat chytre obchody a vyuzivat mlady..samozrejme Kretinsky prachy ma ale i tak bych to chapal ale tady se vyhlasujou kazdou sezonu utoky na titul a pohary ale kupujeme uplny random prumeraky ..

Reagovat
Nieuwendyk

Reagovat
ACSeRw!n

ses blazen, to nemuze.. dokazes si predstavit ten shitstorn, kdyby rekl, ze se nejede na titul?? rikaji to naprosto schvalne, jinak nemuzou

Reagovat
Lemond Laws 2

Předtím zářil právě v Karviné, kde nabral 4 branky a 3 asistenci v 38 duelech.

Reagovat
ACSeRw!n

Reagovat
naheCZ

Reagovat
veikko

Reagovat
ratusek

ještě chybí informace, že se jedná o talentovaného mladíka

Reagovat
PBLead

Reagovat
fantomas10

Reagovat
Sigma Olomouc

Reagovat
arvncrtx

Reagovat
Zephyr

Reagovat
Freedo

Reagovat
ratusek

počkej, fakt? Ten labil?

Reagovat
iamek

Rosický je úplně v hajzlu

Reagovat
Bakary3

Reagovat
PBLead

WTF. Tohle je fakt na facku, pokud je to real.

Reagovat
HalaMadrid_Flx

Tyvole, fakt že jo Proč proboha?

Reagovat
Sigma Olomouc

Reagovat
antiHavel

Co čekáte se lemrou rosickým, hlavně že mu to vychází datově. s nim nikdy ničeho nedosáhnem,,,

Reagovat
ACSeRw!n

pravdaozrude

Reagovat
kasparko

Nejvic z toho jsem zvedavy jak to dopadne se Sloncikem, protoze v Hradci mu to perfektne sedlo a asi ani on by nechtel v ramci ligy jit jinam.

Reagovat
veikko

Pro něj nedává smysl jít jinam. Chtějí ho, on tam chce, zahraje si tam minimálně kvalifikaci pohárů a zviditelní se... V Liberci by čekal další rok, jestli se do pohárů vůbec postoupí (šanci mají).

Reagovat
Infeld Prácheňský

Já jsem prostě nepochopil, proč ho nehrajeme my jsem přesvědčenej, že kamkoliv půjde, tam bude dobrej

Reagovat
ACSeRw!n

tak vy nehrajete ani Panose, tak to moc prekvapeni neni bych rekl

Reagovat
Infeld Prácheňský

to je bohužel pravda taky

Reagovat
exse

Nevím no, pokud by to bylo 7m + ti tři hráči, tak je to asi okej. Ale zároveň by to ale znamenalo, že musíme prodat Krollise/Maška + Kayonda a k tomu ještě někde zázračně najít šestku na úrovni Diakiteho.

Reagovat
ratusek

7m + tři hráči

Reagovat
exse

Huh?

Reagovat
ACSeRw!n

Reagovat
20DollarsInMyPocket

Reagovat
Marv

Vy hlavně musíte prodat Ichu. Do té doby vás nikdo v profesionálním fotbale nemůže brát vážně

Reagovat
exse

To už je snad hotový, jestli nám za něho Pardubky pošlou i nějaké peníze, tak lepší deal už v létě nikdo neudělá.

Reagovat
Marv

Reagovat
KnoxXx

Reagovat
Transfermarkt_2

7m+tři hráči to samozřejmě nebude,to je totální nesmysl

Reagovat
exse

Huh a kolik to teda bude?

Reagovat
Transfermarkt_2

To netuším. Každopádně tě můžu navnadit, že do Slovanu míří Schanělec z rezervy ACS. Naopak na odchodu Letenay směr SVK

Reagovat
exse

Reagovat
Kucka

Reagovat
Freedo

Neskutečný, jaký máš info. Takový český Fabrizio

Reagovat
Vilppu

Lol

Reagovat
Vilppu

7 mio. mají možná tak celkovou hodnotu oba dohromady, když ještě přimhouřím oči

Reagovat
Lemond Laws 2

Vždyt psali, že hodnota těch dvou by byla cca 11.... tak to pak takovou píčovinu nenapsal...

Reagovat
veikko

Ten obchod dělají s Plzní, ne se Slavií. Šádek jim řekne, že za Slončíka s Kabongem chtějí 8 mega a doplatí Liberci 3. Nedivil bych se, kdyby těch 11 mega vzniklo nějakou podobnou kalkulací.

Reagovat
Lemond Laws 2

Vždyt ano, může být

Reagovat
veikko

Reagovat
Pablos

někdě těch tvých predikovaných 20m musíš nahnat ...já tě jedinej chápu

Reagovat
exse

Lidi doslova čtou ve článku 11m, ale stále si budou myslet, že to je 5. Každopádně pokud odejde Diakite, tak prodeje za +-20 jsou už jasný. Zůstává otázka kolik a do jakých hráčů pošle Kania zpět.

Reagovat
Pablos

však to radši z toho článku stáhli

Reagovat
Vilppu

Ještě že všechno co se píše na internetu je pravda

Reagovat
arvncrtx

Přitom už Abraham Lincoln lidem zdůrazňoval, aby si každou informaci, co si na netu přečtou, ověřili i z dalších zdrojů.

Reagovat
Pablos

Tomáš Google Masaryk to doporučoval... měl v tom nějaké akcie či co

Reagovat
John Obi Mikel

Reagovat
Infeld Prácheňský

Reagovat
Dontlookatme

Sni dál..

Reagovat
Greny

Jen jdete do obchodu se Sádkem ten vám to vysvětlí jak se věci mají a dostanete tak 2-3

Reagovat
FCSL

7 sotva Navíc Spáčila nám nedaj. A Kabonga bychom určitě brali na křídlo, takže by se nikdo prodávat nemusel

Reagovat
zorz767

Jestli to domlouvá Šádek s Kaniou, tak je celkem jasný, jak tenhle deal dopadne

Reagovat
Infeld Prácheňský

já myslim, že Kania cejtí šanci a bude z toho tentokrát chtít vyjít jako šéfko

Reagovat
Nuno čomes

Jako vítěz.

Reagovat
Infeld Prácheňský

Tak se už narodil

Reagovat
arvncrtx

Reagovat
r.mrazik

Strnadovi se to kupuje, po tom scamu s akciemi GSC

Reagovat
Lemond Laws 2

jojo, bez toho to byl chudák

Reagovat
Transfermarkt_2

Ne asi

Reagovat
Bex5

Reagovat
r.mrazik

Reagovat
Freedo

Reagovat
Infeld Prácheňský

Tak Viktorku koupil "za svý", neni součástí CSG ani nijak navázaná, takže už měl pár šestáků našetřeno už před vstupem na burzu

Reagovat
smazaný uživatel

To není scam. Prostě z toho vytřískal, co nejvíc. Jasně IPO přecenili, ale i přes to se po těch akciích zaprášilo. Nyní jsou tak na reálné hodnotě no. Spekulanti rozprodali a ti co to chtějí držet déle, tak nakoupili výhodněji než bylo IPO. IPO stejně nebylo pro retail. Potenciál růstu tam je.

Reagovat
Bex5

porostou, to je jasny

Reagovat
r.mrazik

tak hlavne tam byl problem v tom,ze nerekl vsechny informace pred vstupem na burzu...

potencial je vsude vzdycky...duvera ale jen jedna

Reagovat
Lemond Laws 2

většinou, když něco kupuješ, měl by sis udělat ty sám prověrku...

Reagovat
r.mrazik

takze neni problem v tom,ze ta firma lze a uvadi spatne info, ale chybu dela clovek, co to kupuje...a to jeste vlastne ten clovek nema sanci nijak zjistit...

nekdo by tomu rikal podvod, ale tak...zajimava logika

Reagovat
Luka3enko

Asi tak jak si jako můžeš asi tak zjistit, že jsou tam hrozící spory, prověřování policie apod. které měli povinnost zveřejnit a lhali v tom prospektu

Reagovat
r.mrazik

Reagovat
Lemond Laws 2

Já nemyslel chybu drobného investora... ale spíš to je průser těch všech článků co IPO zařizovali... Jestli to Strnad udělal vědomě nebo ne, přece nám musí fungovat takové DD analýzy, že by se na to mělo přijít...

Reagovat
r.mrazik

jj, to mas pravdu

Reagovat
Pepe1911

Při vstupu každá firma trochu lže a zkresluje, nakonec se to vždy provalí a najdou se i nějaký vedlejší věci a nepodložený spekulace - a to je pak správná doba nakoupit

Reagovat
r.mrazik

Reagovat
Trener_co_trenuje

Proc Kania prodava hrace sve prime konkurenci a ne do zahranici....?

Reagovat
Bex5

Protoze zatim to neni prima konkurence. Za par let mozna

Reagovat
Trener_co_trenuje

Tvuj pochopitelny a chybny pohled fanouska

Reagovat
icefish

Jestli si Sparta nechá toho N ´Guessanda utéct, tak jsou to úplný dementi…

Reagovat
icefish

Sry, d navíc… D jako dementi

Reagovat

Sledování komentářů

Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.

Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Nový komentář

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.

Registrace nového uživatele

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele