Slavia expanduje do Polska. Arku Gdyně převezme Jarolím, z klubu se stane farma

Pražská Slavia v minulosti měla pár adres v české nejvyšší soutěži, kam ráda uvolňovala hráče na hostování či přestup s případnou opcí na zpětný odkup. Teď se ale vydává mistrovský klub novým směrem. Novinář Grzegorz Rudynek napsal, že druholigový tým Arka Gdyně povede v další sezoně současný kouč Karviné Marek Jarolím (42). Po sestupu z nejvyšší soutěže by pak měla Arka spolupracovat s pražskou Slavií. Informaci zveřejnil jako první server inFotbal.cz.
Slavia ovládla českou ligu a ihned začala s posilováním kádru pro následující sezony. Podle mediálního experta Rudynka se rovněž připravuje spolupráce s týmem Arka Gdyně, který naopak dostal padáka do druhé nejvyšší polské soutěže. Zmíněný zdroj tvrdí, že by se měl vršovický klub stát i minoritním vlastníkem týmu, tím majoritním zůstane Marcin Gruchala.
O projektu už se jedná dva měsíce. Nejvyšší muži Arky - prezident Wojciech Pertkiewicz a majitel Gruchala - měli být osobně na posledním derby "S". Do Polska se na oplátku vydali místopředseda představenstva sešívaných Martin Říha a sportovně-technický ředitel Jakub Mareš.
Výsledkem jednání má zatím být příchod trenéra Marka Jarolíma, kouče se slávistickou minulostí, do polského klubu. Slavia ale spolupráci jeho angažováním podle inFotbal.cz nepodmiňovala, leč jej uvítala.
Slavia podle všeho už delší dobu toužila najít klub, kam by mohla uvolňovat talentované hráče na hostování a přitom v daném klubu mohla fungovat podle vlastní metodiky práce. Tohle by spojením se službami Jarolíma, který vedl v poslední sezoně Karvinou, mělo být stoprocentně naplněno.
Komentáře (92)
Přidat komentářTady je odpověď k tomu, jak s Jarolímem/Karvinou nemáme nic společného
Tomu nekdo veril?
minimálně jeden uživatel ano
Dva, figy a coutinho
já to vyloženě nepopíral, jenom jsem to neházel do takovýho extrému
A kam si to jenom házel?
do běžného projektu, pár hráčů, trenér, stejná vize atd.
win-win pro obě strany
To že to je win-win pro obě strany neznamená, že to je regulérní. Posílat tam realizační tým, který platíš, rozhoduješ, jaké hráče hrát, poskytovat jim datové analýzy.. To není běžný projekt
běžný není, ikdyž u Sparty s Jabloncem je taky blízká provázanost
nicméně teď už to je jedno, je to minulost
par blaznu tady bylo
A ví to v Karvinné, že jim Slavia udala trenéra do 2. polské ligy?
*Karviné
*Karviný
Ale zároveň bankrotujou
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-kauzy-sesivane-rodine-hrozi-bankrot-na-jeho-odvraceni-zbyvaji-dva-tydny-307469
To jen aby se dostali k majetku spolků...
Arka Gdynia kurwa świnia
Takže Slavie rozhoduje o tom, koho trénuje trenér Karviné? Jen potvrzení toho, že Karviná byla skořápka vlastněná Slavií, kde sami od sebe nemohli dělat skoro nic. Aspoň k něčemu je ta korupční kauza dobrá, tahle neregulérní zmrdovina se omezí/skončí
A asi už se ví že trest pro Karvinou bude brutální a exemplární, jinak by to nedávalo žádný smysl
To ještě nemusí nic znamenat. Tím že všichni ve fotbale ví, že Karviná = Slavia B je pro Slavií nepříjemný už jen to, že v té kauze Karviná je. Špatné pro PR, pro jednání s partnery i pro fanoušky. Utlumit spolupráci dává smysl bez ohledu na trest.
Pointa je jinde. Kdyby je ukoncili hned - vsichni hraci jsou volni...
bude tak exemplarny ako pre Slaviu po napadnuti hracov fanusikmi
to si nemyslim, tam na to tlaci pry dost UEFA
jako mit Arku jako farmu.. to je mazec.. pro Slavii terno, ale pochybuju, ze to vydrzi dlouho, polaci budou asi hodne protestovat
Divím se jarolimovi, ze ze sebe necha dělat takového saska. Ale nejspíš mu to stojí za budoucí flek u Slavie
Slavie mu určitě už teď dává peníze navíc, které by jinak jako trenér Karviné a Gdyně neměl.
Jiné vysvětlení to nemá.
je normalne ve strukture Slavie
Furt lepší než jít do Sigmy a nechat se šikanovat Hapalem lol
Jako asi jo, to když jsem četl s tim Hapalem, tak jsem si říkal, co tam mají za představu, že jim tam za kvalitního trenéra půjde dělat Hapalovu podržtašku
Taková laciná štětka no. A potřebují odkládat hráče i jinde no.
tak to jsou ti polští přátelé
polská cesta může bejt zajímavá, nebude to tolik na očích, jenom škoda, že 2. liga, otázka, jak kvalitní to bude, ale Karviná teď nejde, tak proč ne
Tak 2 Polska liga je po všech stránkách někde jinde než ta tragická naše..to jako nebudeme o tom ani pochybovat..
to , že jsou naše tři kluby asi lepší neznámá že vše všechny kluby jsou lepší...u nás je to pak kvalitou a zázemím docela pěkný šešup...
jako porovnání jejich 2. liga vs naše, tak to je jasný, ale to porovnání na úrovni naší 1. ligy nevím, ale asi jo, nebude nějak výrazně horší než naše 1.
a co mě napadá, v Polsku se hraje ten fotbal trochu jinak, takže i herně ti hráči můžou bejt využitelnější, ale asi spíš směrem k nějakýmu prodeji než využití v naší lize
Takže potvrzuješ, že Karviná byla regulérně "B"?
viz výše moje reakce v jednom z vláken, tak i v minulosti jsem psal např. project Karviná, takže v nějaký míře určitě jo, jenom bych to nedával do extrémů, že úplně všechno financujeme atd.
Jako jo, uklízečku a trávníkáře si asi Karviná zvládla platit sama, když jste jí kupovali hráče, platili trenéry, dávali zdarma analýzy atd...
Takže tím potvrzuješ, že soutěž byla neregulérní a tím i titul. Hawk
to zase ne, regulérní do těch pravidel a podmínek, co je povoleno, co se může
Počkej, to nemůžeš myslet vážně, že "karviná teď nejde, tak proč ne"
Tím bys vlastně říkal, že je ok, ale tým ze špičky měl farmu ve stejné soutěži cywe
*aby místo ale
Tak doteď to tak několik let fungovalo a všichni tomu tiše přihlíželi, protože Slavie si v českém fotbale může dělat co chce. No a zadruhé je to Coutinho, ten je ve vztahu ke Slavii v podstatě člen sekty, tam nemá smysl nic řešit
Ta sekta se jmenuje Bezpáteřní bratři
pokud to má nebo mělo nějaký mantinely, tak v poho
ale takto to bude lepší, aspoň snad zmizí to obviňování nás
Ty bys to měl vzít po Jardovi. Jsi rozený politik a vychcaný téže, navíc určitě líp vypadáš
a mohl bych prosadit Chorase s Doudisem, že jsem je já nevyhodil z kádru
No tak šup šup, ať to lítá - myslím, že to zvládneš přes ten váš Odbor přátel
tam jsem taky členem
, tak zavolám Ocetníkovi, kterej to zastřešuje ať mě nominuje jako protikandidáta pro Jaroslava
David Ocetník? The man who walks alone?
S tím bych se moc nekamarádil,a le chápu, že pro vítězství je třeba udělat vše
jj, ten
v čem jede nebo co o něm víš ?
Nic ti neřeknu hele
mám tě v podstatě rád, až na pochopitelné názorové rozdíly si rozumíme, takže jen řeknu - dej si na něj pozor. Výše kluci rozebírají potíže finančního rázu týkající se OPS
Takže bude jen lepší, když to celý zrušíš a začneš ten klub vést nějakým tím směrem, bez nenávisti a demence
ok
no rušit spíš ne, mám levnější permici a LM balíčky
Arka bude v Polsku pro smích...
jeste ze ta karvina vubec slavii nepotrebovala...aneb regulernost nasi ligy je vylozene k smichu
a jeste prostredky od Slavie vyuzili na sazky a uplatky.. krasa
Aby ještě nevyšlo najevo, že o tom všem Slavia minimálně věděla či se na tom i nějakým způsobem nepodílela
Udělali to šikovně - vše se svede nyní na Wolfa a Šiguty a tak dál, v tom chaosu se to všecko splácá dohromady a Jarda pak ještě na tiskovce prohlásí, že on bude v čele očisty českého fotbalu
Prej i Trump je jen loutka Tvrdika, vsechno co se ted deje se dela pro 3 body od Karviny, fakt to si nevymyslim.
Poté co jim cvakalo u zadku kvuli tpmu průseru v Karviné, to raději tam ukončili, samozřejmě v rámci inferní dohody se zúčastněnými-prece jen jde v českem fotbale o velké peníze na pomery v hloupé Czechii, a přesunuli tu farmu do Polska.
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele