Slavia expanduje do Polska. Arku Gdyně převezme Jarolím, z klubu se stane farma

02.06., 10:57
Aktuality
Jarolím má prý namířeno do polské Arky Gdyně. (© ČTK / Taneček David)

Pražská Slavia v minulosti měla pár adres v české nejvyšší soutěži, kam ráda uvolňovala hráče na hostování či přestup s případnou opcí na zpětný odkup. Teď se ale vydává mistrovský klub novým směrem. Novinář Grzegorz Rudynek napsal, že druholigový tým Arka Gdyně povede v další sezoně současný kouč Karviné Marek Jarolím (42). Po sestupu z nejvyšší soutěže by pak měla Arka spolupracovat s pražskou Slavií. Informaci zveřejnil jako první server inFotbal.cz.

Slavia ovládla českou ligu a ihned začala s posilováním kádru pro následující sezony. Podle mediálního experta Rudynka se rovněž připravuje spolupráce s týmem Arka Gdyně, který naopak dostal padáka do druhé nejvyšší polské soutěže. Zmíněný zdroj tvrdí, že by se měl vršovický klub stát i minoritním vlastníkem týmu, tím majoritním zůstane Marcin Gruchala.

O projektu už se jedná dva měsíce. Nejvyšší muži Arky - prezident Wojciech Pertkiewicz a majitel Gruchala - měli být osobně na posledním derby "S". Do Polska se na oplátku vydali místopředseda představenstva sešívaných Martin Říha a sportovně-technický ředitel Jakub Mareš.

Výsledkem jednání má zatím být příchod trenéra Marka Jarolíma, kouče se slávistickou minulostí, do polského klubu. Slavia ale spolupráci jeho angažováním podle inFotbal.cz nepodmiňovala, leč jej uvítala.

Slavia podle všeho už delší dobu toužila najít klub, kam by mohla uvolňovat talentované hráče na hostování a přitom v daném klubu mohla fungovat podle vlastní metodiky práce. Tohle by spojením se službami Jarolíma, který vedl v poslední sezoně Karvinou, mělo být stoprocentně naplněno.

Autor: René Machálek

Komentáře (92)

Přidat komentář
Nuno čomes

Reagovat
mupi23

Tady je odpověď k tomu, jak s Jarolímem/Karvinou nemáme nic společného

Reagovat
Firkraag

Reagovat
soukup

Reagovat
$dolar$

Tomu nekdo veril?

Reagovat
ratusek

minimálně jeden uživatel ano

Reagovat
Uwe háže buly

Dva, figy a coutinho

Reagovat
ratusek

Reagovat
Nuno čomes

Reagovat
bourbon

Reagovat
Coutinho10

já to vyloženě nepopíral, jenom jsem to neházel do takovýho extrému

Reagovat
Lemond Laws 2

A kam si to jenom házel?

Reagovat
Coutinho10

do běžného projektu, pár hráčů, trenér, stejná vize atd.

win-win pro obě strany

Reagovat
Lemond Laws 2

To že to je win-win pro obě strany neznamená, že to je regulérní. Posílat tam realizační tým, který platíš, rozhoduješ, jaké hráče hrát, poskytovat jim datové analýzy.. To není běžný projekt

Reagovat
Coutinho10

běžný není, ikdyž u Sparty s Jabloncem je taky blízká provázanost

nicméně teď už to je jedno, je to minulost

Reagovat
Lemond Laws 2

Reagovat
KnoxXx

Reagovat
Transfermarkt_2

Reagovat
r.mrazik

par blaznu tady bylo

Reagovat
Nuno čomes

Reagovat
8lampard8

Reagovat
Transfermarkt_2

Reagovat
PBLead

A ví to v Karvinné, že jim Slavia udala trenéra do 2. polské ligy?

Reagovat
PBLead

*Karviné

Reagovat
ratusek

*Karviný

Reagovat
Uwe háže buly

Reagovat
soukup

Reagovat
Melda

Reagovat
Aldeano

Reagovat
Aldeano

To jen aby se dostali k majetku spolků...

Reagovat
Blasphemer

Arka Gdynia kurwa świnia

Reagovat
VersaceChain

Reagovat
Moshe Dajan

Reagovat
soukup

Takže Slavie rozhoduje o tom, koho trénuje trenér Karviné? Jen potvrzení toho, že Karviná byla skořápka vlastněná Slavií, kde sami od sebe nemohli dělat skoro nic. Aspoň k něčemu je ta korupční kauza dobrá, tahle neregulérní zmrdovina se omezí/skončí

Reagovat
Greny

A asi už se ví že trest pro Karvinou bude brutální a exemplární, jinak by to nedávalo žádný smysl

Reagovat
soukup

To ještě nemusí nic znamenat. Tím že všichni ve fotbale ví, že Karviná = Slavia B je pro Slavií nepříjemný už jen to, že v té kauze Karviná je. Špatné pro PR, pro jednání s partnery i pro fanoušky. Utlumit spolupráci dává smysl bez ohledu na trest.

Reagovat
Trener_co_trenuje

Pointa je jinde. Kdyby je ukoncili hned - vsichni hraci jsou volni...

Reagovat
KnoxXx

bude tak exemplarny ako pre Slaviu po napadnuti hracov fanusikmi

Reagovat
Greny

to si nemyslim, tam na to tlaci pry dost UEFA

Reagovat
ACSeRw!n

jako mit Arku jako farmu.. to je mazec.. pro Slavii terno, ale pochybuju, ze to vydrzi dlouho, polaci budou asi hodne protestovat

Reagovat
pobody's nerfect

Divím se jarolimovi, ze ze sebe necha dělat takového saska. Ale nejspíš mu to stojí za budoucí flek u Slavie

Reagovat
soukup

Slavie mu určitě už teď dává peníze navíc, které by jinak jako trenér Karviné a Gdyně neměl.

Reagovat
PBLead

Reagovat
Nuno čomes

Jiné vysvětlení to nemá.

Reagovat
ACSeRw!n

je normalne ve strukture Slavie

Reagovat
meno

Furt lepší než jít do Sigmy a nechat se šikanovat Hapalem lol

Reagovat
vestinustarychdubu

Jako asi jo, to když jsem četl s tim Hapalem, tak jsem si říkal, co tam mají za představu, že jim tam za kvalitního trenéra půjde dělat Hapalovu podržtašku

Reagovat
Badbravo

Taková laciná štětka no. A potřebují odkládat hráče i jinde no.

Reagovat
bourbon

tak to jsou ti polští přátelé

Reagovat
PBLead

Reagovat
8lampard8

Reagovat
Nieuwendyk

Reagovat
Aldeano

Reagovat
Freedo

Reagovat
Coutinho10

polská cesta může bejt zajímavá, nebude to tolik na očích, jenom škoda, že 2. liga, otázka, jak kvalitní to bude, ale Karviná teď nejde, tak proč ne

Reagovat
nafukovaci.tucnak

Tak 2 Polska liga je po všech stránkách někde jinde než ta tragická naše..to jako nebudeme o tom ani pochybovat.. to , že jsou naše tři kluby asi lepší neznámá že vše všechny kluby jsou lepší...u nás je to pak kvalitou a zázemím docela pěkný šešup...

Reagovat
Coutinho10

jako porovnání jejich 2. liga vs naše, tak to je jasný, ale to porovnání na úrovni naší 1. ligy nevím, ale asi jo, nebude nějak výrazně horší než naše 1.

a co mě napadá, v Polsku se hraje ten fotbal trochu jinak, takže i herně ti hráči můžou bejt využitelnější, ale asi spíš směrem k nějakýmu prodeji než využití v naší lize

Reagovat
Melda

Takže potvrzuješ, že Karviná byla regulérně "B"?

Reagovat
Coutinho10

viz výše moje reakce v jednom z vláken, tak i v minulosti jsem psal např. project Karviná, takže v nějaký míře určitě jo, jenom bych to nedával do extrémů, že úplně všechno financujeme atd.

Reagovat
soukup

Jako jo, uklízečku a trávníkáře si asi Karviná zvládla platit sama, když jste jí kupovali hráče, platili trenéry, dávali zdarma analýzy atd...

Reagovat
Aldeano

Reagovat
Hawkus

Reagovat
Melda

Takže tím potvrzuješ, že soutěž byla neregulérní a tím i titul. Hawk

Reagovat
Coutinho10

to zase ne, regulérní do těch pravidel a podmínek, co je povoleno, co se může

Reagovat
Nieuwendyk

Počkej, to nemůžeš myslet vážně, že "karviná teď nejde, tak proč ne" Tím bys vlastně říkal, že je ok, ale tým ze špičky měl farmu ve stejné soutěži cywe

Reagovat
Nieuwendyk

*aby místo ale

Reagovat
soukup

Tak doteď to tak několik let fungovalo a všichni tomu tiše přihlíželi, protože Slavie si v českém fotbale může dělat co chce. No a zadruhé je to Coutinho, ten je ve vztahu ke Slavii v podstatě člen sekty, tam nemá smysl nic řešit

Reagovat
Coutinho10

Reagovat
Nihilister

Ta sekta se jmenuje Bezpáteřní bratři

Reagovat
Hawkus

Reagovat
Profesor Ikebara

Reagovat
Coutinho10

pokud to má nebo mělo nějaký mantinely, tak v poho

ale takto to bude lepší, aspoň snad zmizí to obviňování nás

Reagovat
Nieuwendyk

Ty bys to měl vzít po Jardovi. Jsi rozený politik a vychcaný téže, navíc určitě líp vypadáš

Reagovat
Coutinho10

a mohl bych prosadit Chorase s Doudisem, že jsem je já nevyhodil z kádru

Reagovat
Nieuwendyk

No tak šup šup, ať to lítá - myslím, že to zvládneš přes ten váš Odbor přátel

Reagovat
Coutinho10

tam jsem taky členem , tak zavolám Ocetníkovi, kterej to zastřešuje ať mě nominuje jako protikandidáta pro Jaroslava

Reagovat
Nieuwendyk

David Ocetník? The man who walks alone? S tím bych se moc nekamarádil,a le chápu, že pro vítězství je třeba udělat vše

Reagovat
Coutinho10

jj, ten v čem jede nebo co o něm víš ?

Reagovat
Nieuwendyk

Nic ti neřeknu hele mám tě v podstatě rád, až na pochopitelné názorové rozdíly si rozumíme, takže jen řeknu - dej si na něj pozor. Výše kluci rozebírají potíže finančního rázu týkající se OPS

Takže bude jen lepší, když to celý zrušíš a začneš ten klub vést nějakým tím směrem, bez nenávisti a demence

Reagovat
Coutinho10

ok

no rušit spíš ne, mám levnější permici a LM balíčky

Reagovat
Kepy_FCB

Arka bude v Polsku pro smích...

Reagovat
ACSeRw!n

Reagovat
8lampard8

Reagovat
r.mrazik

jeste ze ta karvina vubec slavii nepotrebovala...aneb regulernost nasi ligy je vylozene k smichu

Reagovat
ACSeRw!n

a jeste prostredky od Slavie vyuzili na sazky a uplatky.. krasa

Reagovat
Transfermarkt_2

Aby ještě nevyšlo najevo, že o tom všem Slavia minimálně věděla či se na tom i nějakým způsobem nepodílela

Reagovat
Nieuwendyk

Udělali to šikovně - vše se svede nyní na Wolfa a Šiguty a tak dál, v tom chaosu se to všecko splácá dohromady a Jarda pak ještě na tiskovce prohlásí, že on bude v čele očisty českého fotbalu

Reagovat
Igner Farnsworth

Prej i Trump je jen loutka Tvrdika, vsechno co se ted deje se dela pro 3 body od Karviny, fakt to si nevymyslim.

Reagovat
Hawkus

Reagovat
doshcz

Reagovat
Trener_co_trenuje

Poté co jim cvakalo u zadku kvuli tpmu průseru v Karviné, to raději tam ukončili, samozřejmě v rámci inferní dohody se zúčastněnými-prece jen jde v českem fotbale o velké peníze na pomery v hloupé Czechii, a přesunuli tu farmu do Polska.

Reagovat

Sledování komentářů

Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.

Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Nový komentář

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.

Registrace nového uživatele

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele