Singhateh se po půlroce znovu stěhuje, Gambijec vyměnil Jablonec za Spartu

Pražská Sparta představila první letní posilu. Na Letnou z Jablonce dorazil někdejší fotbalista konkurenční Slavie Ebrima Singhateh (22). Ofenzivní univerzál podepsal s českým vicemistrem víceletou smlouvu.
Sparta v Singhatehovi získala skvělého technika, který umí zahrát na obou křídlech i ve středu útoku. V minulém ročníku byl gambijský reprezentant nejlepším driblérem napříč deseti nejlepšími ligami v Evropě. Z 89 soubojů jeden na jednoho jich zvládl úspěšně přes 60 procent a nechal za sebou i největší jména světového fotbalu.
Singhateh si v Česku vyzkouší šestý klub. V létě roku 2022 ho z estonského Paide přivedla Slavia, přes jejíž B-tým se dostal do Vlašimi. Ligovou premiéru si odbyl v Olomouci, mezi zajímavá ligová jména se ale dostal až po přestupu do Karviné.
Ve vodárně se pořád něco děje ???? pic.twitter.com/uHXT9U3iuA
— AC Sparta Praha (@ACSparta_CZ) June 4, 2026
Do Jablonce přestoupil teprve v únoru, už po čtyřech měsících se ale stěhuje na další štaci. Závěr jeho působení poznamenalo vyloučení ve finále domácího poháru, které severočeský klub prohrál s Karvinou 1:3.
Singhateh ve čtvrtek obdržel od disciplinární komise trest na čtyři utkání, z nichž první vynechal ještě před koncem sezony. Za Spartu tak nebude moci nastoupit ve třech zápasech.

Komentáře (61)
Přidat komentářhorsi jak Kuol s Grimaldem nebude ale i tak muze jen prekvapit
TRVCD
PRVCD
VSJBČ
To jako fakt v Jablonci není nikdo lepší?
Z Jablonce nikdo dobry neprisel, snad jen Lafata
+ Čvančara a Zelený
plus Holub, Hubschmann...Fukal?
Luboš Loučka tam-zpět-tam-zpět!!!
To už jdeš dost hluboko do análu.
Holub měl dobrý čísla, ale po 2 letech šel hostovat do Kladna. Bylo mu 28. To není úplně směr, který čekáš od vydařené posily. Hübschmann šel do Jablonce hostovat ze Sparty. Fukal se určitě povedl.
Anál? Chorý už je ve střehu.
Týpek, co neměl jistý místo ani v Jablonci. Jinak jsem zvědavej, kterej z těhle tří nakonec bude větší meme - Hollý, Martinec, Singateh...
Křetinský by se na to mohl konečně vysrat a přestat nás takhle trápit. Už to není ani vtipný.
Na třetí ligu dobrý.
Co to je za místnost
Chybí provázky visící k zápěstí loutky.
Tak nějak. Tam bych se bál, abych nedopadl jak Marsellus Wallace. A podle výrazu tváře, měl Singhateh totožné obavy.
Ho fotej někde ve skladu
AI slop
Moc nechápu tu kritiku. Do rotace fajn hráč a asi lepší než Kuol, Grimaldo a spol ne?
Jeden z nejlepsich driblerů v lize… Na základ asi ne, ale na lavičku dobrý i pro Spartu. Myslím, ze z nej udělá Priske dělo.
nas styl by mu mel sedet a na stridani Haraslina to muze byt dobry.. moc neverim ale snad se chytne
Nejlepší hráči do driblinku letos Sinyavskij, Ayaosi a právě Singhateh
No nevim, jestli je nahradnik v Jablonci a Karviny dobrej na Spartu..
Kdyz byl zdravotně OK tak hrál většinou základ v obou týmech.
Ani ne.
Letos jo, a nechtěj abych ti to počítal vole…
"Na základ asi ne"... Týpek se nedokázal prosadit do základu Jablonce, ten určitě bude tlačit na Haraslína, no.
Driblér je to na papíře dobrej, ale Karviná ani Jablonec nehráli do zatažený obrany, kde tě každej automaticky zdvojuje a místo nemáš prakticky žádný. Když už chtěli dribléra, měli jsme teda sáhnout po Aléguém, kterýho aspoň velmi dobře využiješ v Evropě. Navíc, kde se bere ta jistota, že bude lepší než tebou zmíněný hráči? Já v to teda nevěřím ani trochu.
Tyhle low cost pokusy stojej většinou úplně za hovno. Nicméně chápu, že nám Jablonec dluží a Rosu každej utáhne na vařený nudli. Jeho konkrétně bych polil studenou vodou, protože poslední dvě přestupový léta byly naprosto tragický. A letos to odšpuntoval tímhle...
vsak hral zaklad, kdyz nebyl zraneny...
V základu tam za celý jaro nastoupil všehovšudy dvakrát. To byl jako celý jaro zraněnej?
Stejnou vizitku měl Sor, když přestupoval do Slavie.
To byl taky ale nejrychlejší hráč v historii naší ligy. Do ligy moc použitelnej nebyl, ale v Evropě to trhal neskutečně. Vsadím se, že Singhateh v zimě odejde na hostování zpátky do Jablonce nebo půjde do Dukly s bilancí 1+0. Cokoliv jinýho mě osobně překvapí.
Ok uvidíme
Osobně mám rad hráče na lavičku, kteří přinesou do hry v 70. minutě nějaký pohyb, rychlost.
To je taky důležitý. Tuhle funkci u nás mel třeba občas Azevedo, Sor, teď třeba Owusu a přijde mi to úplně super.
Ale vlastně Chapu i obavy fans Sparty, ze chtějí něco jiného…
prave ze ne
Slavia a Karvina
Sparta a Jablonec.....
A porad se najde nekdo kdo veri v regulernost souteze.
Proske z něho udělá raketu
On ale nejde do Opavy.
Tak mu kupte aspoň kámoše Alegueho, ten by v nepříznivých stavech něco vymyslel, na rozdíl od tohohle startovacího joudy, teď ho vyprovokujou i bývalý spoluhráči z Jablonce
A Kanakimanu prosím!
Roso, už se na to vyser - díl č. 126
Sparta nakupuje v Jablonci, Zlín v Olympique Lyon.
?
Máš to v krátce. :)
Prince Mbatshi Mukuba - dvacetiletý stoper, údajně na doporučení Pavla Šulce.
Těším se na souboj prince mukuba s princem aduem.
A vítaz toho súboja sa stane králom ????
Jinak letošní posilování Zlína se mi zatím líbí...
...zbavil se přestárlých a kopyt (Kalibiška, Pešek, Koubek), přivedl šikovné mlaďasy (Šmiga, Gaži, dnes podepsali i Davida Grygeru (syn Zdeňka). K tomu talenty (Hellebrand, Petruta, Kolář) i hráči, kteří si svoje vždycky odvedou (Dostál, Cupák, Fukala, Bartošák). Skládá se to zajímavě.
Jj snad spadnou
Když to naženou na podzim jako vloni, tak ne.
Jako skoro pokaždé posledních 10 let ?
No jsem na nej hodne zvedav jestli se ve Sparte srovna, nebo bude porad stejnej. Sice patri podle dat mezi top driblery v Evrope, ale taky patri snad do top pet v Evrope mezi nejvetsi spalovace sanci.. To co dokazal v zapasech zazdit bylo az moc.. Navic hraje hodne sobecky a nerad spoluhracum nahrava.. Ale kdyz nekdo nenahraje jemu, tak to je potom zle.. Pak mu staci zahrat tvrde do tela a necha se lehce vyprovokovat k nejakemu oplaceni a cervene karte. Neni to hrac, ktery rad prosedi zapasy na lavicce. To se pak radsi nekam po tajnu z klubu vytrati, nebo zapasy a treninky odchodi.
To je krásnej prototyp popisu hráče, kteryho bych do týmu nechtěl z principu
Tohle přece ne... to je nějaký deal pro Míru Peltu? Nebo jak to máme chápat?
Vždyť tam hrát nebude.
Snižují se dluhy Jablonce vůči Spartě. Proto kazdej rok nejaky kopyto dojde . Viz Martinec, holly a ted tenhle magor co nikde nevydrží déle nez pul roku . Viz olomouc , karvina , jablonec
Ale proč brát magora? To uz bych bral radsi Nebylu.
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele