Nizozemsko čeká v play off Maroko. Dokážou lehce skórovat, je si vědom Koeman

Bezprostředně po výhře 3:1 nad Tuniskem v závěrečném utkání skupiny F už trenér nizozemských fotbalistů Ronald Koeman obrátil pozornost k jinému severoafrickému ceku Maroku. Právě s ním se Oranje střetnou v pondělí v Monterrey v prvním kole play off mistrovství světa a bývalý vynikající obránce očekává od zápasu náročný test.
Nizozemci ve třech zápasech skupiny nastříleli 10 gólů a vyhráli ji se sedmi body, což je pasovalo do role jednoho z favoritů. Proti semifinalistovi minulého šampionátu Maroku ale Koeman tuto roli nepřijímá. "Nejsem si jistý, jestli budeme v utkání s Marokem favorité. Musíme se na něj připravit, bude to velký zápas. Mají dobrý a kvalitní tým, jenž dokáže lehce skórovat," řekl na adresu mužstva, jež skončilo ve skupině C také se sedmi body druhé za Brazílií.
Navzdory bezproblémovému postupu do dalších kol chce Koeman s týmem pracovat na zlepšení defenzivy, neboť už sedmý zápas za sebou se jeho svěřencům nepodařilo odehrát s nulou. "Musíme na to dát pozor. Jeden nebo dva hráči nejsou ve správné pozici, soupeři nejsou zablokovaní...to jsou věci, o kterých budeme s hráči mluvit," řekl mistr Evropy z roku 1988.
Nizozemci zůstanou do neděle na své základně v Kansas City, než se přesunou do Mexika, kde je čekají náročnější klimatické podmínky. "Těším se tam, je to fotbalová země. Bude to zajímavé. Bude tam horko, ale připravíme se na to," uvedl Koeman.
Bude doufat, že nizozemští příznivci jeho týmu pomohou stejně jako v Kansas City, kde proměnili tribuny stadionu v oranžové moře. "Když vidíte tolik oranžových dresů a slyšíte chorály, dá vám to při příchodu na stadion fantastické pocity," řekl třiašedesátiletý nizozemský trenér.
Související články




Komentáře (9)
Přidat komentářPředčasný souboj o stříbro
Drsná dvojice na to, že je to pořád jen top 32. Vyhraješ skupinu a dostaneš Maroko. Jsi ve skupině 2. o skóre za Brazílií a dostaneš Nizozemsko. Takže jeden z nich dopadne, jako kdyby při starém formátu vypadl ve skupině, což je pro oba propadák. A pak je tady dvojice Kanada - JAR, kdy pro oba bude osmifinále velký úspěch
Hlavně rozšiřujme, tam bude kvalitní i osmifinále z té dvojice. A to nechci vidět zbytek pavouka po odehrání zbytku...
Ať to dopadne jakkoliv, Amsterdam a Rotterdam budou hořet.
Docela blby vyhrat skupinu a dostat Maroko
Jestli to bude klasický Koeman, tak končí, protože jeho si namaže na chleba každý takticky schopnější trenér
takže konečná?
sázím baráky na maroko
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele