Několik posil už přišlo, Zbrojovka nepolevuje. Je nutné zvýšit kvalitu, přiznal Svědík

Návrat do první ligy si žádá patřičné posílení kádru, což si trenér Zbrojovky Martin Svědík moc dobře uvědomuje. Vedení klubu se proto na přestupovém trhu zaměřilo především na posty, které tým nejvíce pálily. Výrazné oživení do záložní řady tak přinášejí zkušení borci Jaromír Zmrhal a Petr Ševčík. "Jelikož transferová částka u těchto dvou hráčů byla nulová, je to pro nás výhoda. Pořád budeme čerpat z jejich kvality a obrovských zkušeností," vysvětlil výběr zvučných posil Svědík.
Zatímco Zmrhal by měl okamžitě přinést jistotu, u Ševčíka realizační tým počítá s tím, že jeho náběh do ideální pohody nepůjde ze dne na den. "Víme, že to bude trošku déle trvat, než ho uvedeme do nějakého stavu. Může to chvilku trvat, než bude mít optimální formu. Já ale věřím našemu tréninkovému procesu a vím, co v něm je. Oba dva hráči jsou charakterově velmi dobře nastavení na to zapadnout do kolektivu, ale hlavně na tvrdou práci, a to nás jako trenéry samozřejmě zajímá," dodal v rozhovoru pro klubovou televizi.
Velký přetlak a tvrdý boj o místo naopak vzniká v ofenzivě. Vedle nových akvizic v podobě Daniela Vašulína a nadějného Luckyho Ezeha se o slovo hlásí i stávající hráči. "Máme tam Olivera Velicha a také Filipa Večeřu, který se jevil velmi dobře na hostování v Kroměříži," chválil Svědík a pochvaluje si útočnou variabilitu. "Teď máme čtyři útočníky, každý je svým způsobem trošku jiný. Záleží potom na tom, v jakém rozestavení nastoupíme, třeba můžou hrát i dva."
Místo v prvoligovém útoku naopak nezbylo pro Rigina Ciciliu, s nímž se klub už rozloučil. "Regimu jsme poděkovali za odvedenou sezonu. Ten plán byl ale jednoznačný, protože jeho výkonnost už nerostla. Použili jsme ho do druholigové sezony, kdy jsme potřebovali typologicky jiný druh útočníka. Odvedl tady svoji práci, ale věděli jsme, že směrem dál to nemá budoucnost," popsal konec urostlého forvarda.
Pohyby na soupisce ovšem ani zdaleka nekončí a fanoušci se mohou do startu ligy těšit na další novinky. "Máme vybrané nějaké posty, kde nás to ještě pálí a kde je nutné zvýšit kvalitu. Nechci to úplně konkretizovat, ale kádr, se kterým jsme se sešli na začátku přípravy, dozná změn. Ať už příchodů, nebo odchodů. Ještě určitě něco proběhne," uzavřel Svědík téma skládání mužstva pro nejvyšší soutěž.


Komentáře (2)
Přidat komentářhttps://fczbrno.cz/article/11394-Oficialni-vyjadreni-klubu-k-situaci-kolem-stadionu-Za-Luzankami
Důležitější je tohle - způsob ocenění městem je fakt na pováženou s ohledem na podmínky koncese a možnosti využití toho území. Doufám, že je to jen neschopnost, nebo vytvoření si prostředí pro to, že to teď změní a budou těsně před volbama za hrdiny.
Mimochodem se klub byl schopnej domluvit i s Procházkou, což městu 20 let nešlo
Tak to je mazec, jako Ostravský daňový poplatník, mě strašně štve že v Ostravě má růst nový stadion za cca 2,5 mld z veřejných peněz. Ale byl bych úplně ok s tím když by město ty pozemky darovalo jako investiční pobídku a stavěl se za soukromé peníze! V Brně jim dokonce nabízí i odkup těch pozemků soukromníky natož celou výstavbu nového stadionu ze soukromých peněz a ti radní se je ještě snaží okrást? Jestli stadion za lužánkami krachne na nenažranosti města Brna, tak by je tam měli na té radnici zapečetit a zapálit jak onehda prorusáky v Oděse.
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele