Má rozšíření své výhody? Šampionát ani zdaleka nenudí, již padl rekordní počet branek

Dnes, 11:08
Aktuality
Oslavy Turků po gólu proti USA (© REUTERS/Lisi Niesner)

Rozšířené mistrovství světa ve fotbale v Severní Americe překonalo ve čtvrtečním programu historický rekord v počtu gólů vstřelených na jednom šampionátu. Zatím padlo 177 branek, předchozí maximum k minulého turnaje v roce 2022 v Kataru bylo 172 gólů.

Rekord překonal americký fotbalista Auston Trusty úvodní trefou v závěrečném zápase skupiny D proti Turecku, v němž nakonec při výhře Turecka 3:2 hráči nastříleli ještě další čtyři branky.

Historické maximum padlo v 59. utkání, v Kataru bylo 172 branek v 64 zápasech. "Překonání rekordu pouze podtrhlo vzrušení a ofenzivní dovednosti, díky nímž je už teď mistrovství světa 2026 tak nezapomenutelné," komentoval to na Instagramu prezident FIFA Gianni Infantino.

Letošní šampionát v Severní Americe se poprvé v historii hraje se 48 týmy místo dosavadních 32, což představuje zvýšení počtu zápasů o 40 na 104. I díky tomu a velkým stadionům už ve čtvrtek padl také 32 let starý rekord 3,568.567 diváků z mistrovství světa v USA 1994.

Autor: ČTK

Komentáře (28)

Přidat komentář
Vrubozubec

Tvl. ještě, aby nepadl, když je tam o 16 týmů víc a dostanou se tam týmy jako Curacao, u kterých je jasný, že dostanou kotel od kvalitních týmů. To pak ty góly jinak naskakujou. Ale chápu, nějak si to obhájit musí

Reagovat
freeSanchinho

O zábavu je postaráno, o tom žádná ..

Reagovat
sensei25

72 zapasov skoro za nami a videl som 5,take je to atraktivne.Su tam muzstva doslova amaterske.Hrozny grc,zbytocne natiahnuty.

Reagovat
Moshe Dajan

Reagovat
SLB

Jako jestli narážíš na Česko, tak bohužel jo. Všichni ostatní předvedli lepší výstavbu ofenzivní fáze a víc kreativity směrem dopředu. Včetně trpaslíků jako Curacao, Kapverdy atd...

Reagovat
fantomas10

Haiti taky fajn, jestli by mel dostat nekdo omezeni tak evropa, tymy jako bosna, cesko tam byt nemusi

Reagovat
Cotton

Reagovat
Txapeldun

Nevýhoda je, že k tomu, aby ses tam dostal, ti stačí porazit Černou Horu, Gibraltar, jednou Faery, dostat za odměnu dva zápasy doma v baráži, který pak ubráníš na plichtu a vyhraješ na penalty. Podle toho to pak i vypadá na MS.

Reagovat
Moshe Dajan

jenom v případě českých šašků...pusti si včerejší sekvenci Švédska cca 87.-95.minuta. Jistý postup, drží remízu mohli by se někde kopat do prdele a zuby nehty bránit nebo odkopávat míč na tribunu jako čeští šašci. Ale ne, Švédsko v tomto čase vytváří velký tlak na soupeře, tlačí se dopředu a předvádí jeden kvalitní moment za druhým, přestože vůbec nemusí a ještě tzv. z pohledu českých šašků "riskuje prohru".

Reagovat
Beči

To platí ale jenom pro ty naše tragédy.

Reagovat
VersaceChain

Aby ses tam dostal, tak musis porazit 20. nejlepsi tym na svete. To zni docela fer, ne?

Reagovat
Cotton

Tohle ale platí jen pro nás, měli jsme snad nejlehčí cestu ze všech. Podívej třeba na Poláky, ti měli daleko lepší výsledky než my, ale nedostali se kvůli jedné prohře venku se Švédy. Kosovo třeba porazilo Slovince, Švédy i Slováky, ale pak jednou prohrálo a konec.

Je to bohužel o náhodě, protože je málo reprezentačních zápasů. A teď ještě půlku z nich sežere Liga národů, takže na kvalifikaci ti zbyde 6-10 zápasů, z nichž velká část je proti Gibraltarům apod. Kdyby byly větší skupiny, tak tolik nezáleží na losu a je tam víc zápasů, které o tom postupu rozhodnou.

Reagovat
ACSeRw!n

snad tohle nestasty obdobi rychle prekoname a co nejdrive se dockame rozsireni na 64 tymu a tim padem bude zpet normalni postupovani ze skupin

Reagovat
Cotton

Přitom by stačilo udělat 8 skupin po 6 a máš normální postupování bez kalkulací zpátky

Reagovat
MichaJel

Velmi špatná optika. Ale chápu, že to musí přes PR odprezentovat tímto způsobem

Rozšíření má za následek, že četnost atraktivních zápasů klesla. Ano, góly padají, ale upřímně zápas Kanada - Katar (6:0) jsem po druhém gólu vypnul. Stejně tak Portugalsko - Uzbekistán (5:0) po třetím gólu. Jiné zápasy mě ani nenapadlo zapnout...

Reagovat
fantomas10

Tak kdyz si pustis portugalce pod tim tragedem a cekas fajn zapas, tak se nediv

Reagovat
MichaJel

jo jako na tom něco bude

Reagovat
Moshe Dajan

takže jsi viděl dohromady půl zápasu, ale odvažuješ se hodnotit atraktivitu všech 60

Reagovat
MichaJel

ono to možná nešikovně vyznívá, ale to nejsou jediné dva zápasy, co jsem viděl

To jsem uvedl jako příklad zápasů, kde padlo hodně gólů, ale atraktivní nebyly

Jinými zápasy jsem myslel třeba Paraguay - Austrálie, kde prostě neočekáváš dobrej zápas

Reagovat
Cotton

Takové zápasy byly už dřív

Reagovat
Skalda29

Když to je po celé Americe, tak asi není problem s počtem. Ale co další ročníky, ostatni země nejsou tak velké, nebo se už počítá že vždy budou min. 2 země

Reagovat
Cotton

To je taky na hovno no, málokdo teď bude moct pořádat. Četl jsem, že 2038 nebo 2042 chtějí Němci a Francouzi, a dokonce i ti se budou nejspíš muset spojit, aby měli dost stadionů.

Reagovat
oli9

Zisky sly nahoru , kvalita dolů

Reagovat
VersaceChain

Je to bohuzel naredene no, moc me to nebavi krome tech storylines okolo (Messi vs. Ronaldo). MS zacne az od osmifinale. I to zkurvene treti misto bere zabavu z tech poslednich zapasu ve skupine, kdyz prakticky o nic nejde.

Reagovat
magic10

No to je teda argumentace hodná debila, jako je Infantino. Vyberte ještě dva nejslabší týmy na světě a rekord bude opět překonán

Reagovat
Cotton

Rozšíření je ok, ale ten formát je debilní. Pak jsou tam zápasy typu Austrálie-Paraguay nebo Rakousko-Alžírsko, kde oběma stačí remíza. Navíc skupiny hrané ke konci mají výhodu, protože vědí, co jim bude stačit k postupu z 3. místa.

Ideální formát je 8 skupin po 6, top 2 z každé skupiny postupuje. Každý by měl zajištěných aspoň 5 zápasů, ve skupinách by byly zajímavější souboje a ubylo by kalkulování s výsledky.

Reagovat
johnik

Nvm no, přijde mi to jako taková předkvalifikace (očištění od zbytečných týmů jako Katar, Tunisko nebo my), a tím pádem už promě ty skupiny nemají stejnou váhu jako předtím. Takže mi to teď přijde spíš nuda.

Reagovat
insane

Nebude to jen formátem a časy, v kterých se hraje, ale částečně taky frustrací z našich výkonů a dalších věcí, jako třeba nenažranost FIFA a křečovitá amerikanizace celý akce. Každopádně je to snad první MS, který mě nevtáhlo, viděl jsem pár zápasů a vlastně mi to ani žíly netrhá. Samozřejmě se asi budu víc koukat od šestnáctifinále dál, kde už budou běžnější duely mezi velmocemi, ale jinak mam z toho takovej divnej pocit, jak kdyby to byl nějakej letní přátelskej turnaj v Americe, akorát místo klubů tam jsou reprezentace.

Reagovat

Sledování komentářů

Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.

Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Nový komentář

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.

Registrace nového uživatele

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele