Má rozšíření své výhody? Šampionát ani zdaleka nenudí, již padl rekordní počet branek

Rozšířené mistrovství světa ve fotbale v Severní Americe překonalo ve čtvrtečním programu historický rekord v počtu gólů vstřelených na jednom šampionátu. Zatím padlo 177 branek, předchozí maximum k minulého turnaje v roce 2022 v Kataru bylo 172 gólů.
Rekord překonal americký fotbalista Auston Trusty úvodní trefou v závěrečném zápase skupiny D proti Turecku, v němž nakonec při výhře Turecka 3:2 hráči nastříleli ještě další čtyři branky.
Historické maximum padlo v 59. utkání, v Kataru bylo 172 branek v 64 zápasech. "Překonání rekordu pouze podtrhlo vzrušení a ofenzivní dovednosti, díky nímž je už teď mistrovství světa 2026 tak nezapomenutelné," komentoval to na Instagramu prezident FIFA Gianni Infantino.
173 goals at @FIFAWorldCup 2026! ⚽️
— FIFA (@FIFAcom) June 26, 2026
More than any other edition of the tournament, a new record ???? pic.twitter.com/gVhcO3GUeU
Letošní šampionát v Severní Americe se poprvé v historii hraje se 48 týmy místo dosavadních 32, což představuje zvýšení počtu zápasů o 40 na 104. I díky tomu a velkým stadionům už ve čtvrtek padl také 32 let starý rekord 3,568.567 diváků z mistrovství světa v USA 1994.
Související články




Komentáře (28)
Přidat komentářTvl. ještě, aby nepadl, když je tam o 16 týmů víc a dostanou se tam týmy jako Curacao, u kterých je jasný, že dostanou kotel od kvalitních týmů. To pak ty góly jinak naskakujou. Ale chápu, nějak si to obhájit musí
O zábavu je postaráno, o tom žádná ..
72 zapasov skoro za nami a videl som 5,take je to atraktivne.Su tam muzstva doslova amaterske.Hrozny grc,zbytocne natiahnuty.
Jako jestli narážíš na Česko, tak bohužel jo. Všichni ostatní předvedli lepší výstavbu ofenzivní fáze a víc kreativity směrem dopředu. Včetně trpaslíků jako Curacao, Kapverdy atd...
Haiti taky fajn, jestli by mel dostat nekdo omezeni tak evropa, tymy jako bosna, cesko tam byt nemusi
Nevýhoda je, že k tomu, aby ses tam dostal, ti stačí porazit Černou Horu, Gibraltar, jednou Faery, dostat za odměnu dva zápasy doma v baráži, který pak ubráníš na plichtu a vyhraješ na penalty. Podle toho to pak i vypadá na MS.
jenom v případě českých šašků...pusti si včerejší sekvenci Švédska cca 87.-95.minuta. Jistý postup, drží remízu mohli by se někde kopat do prdele a zuby nehty bránit nebo odkopávat míč na tribunu jako čeští šašci. Ale ne, Švédsko v tomto čase vytváří velký tlak na soupeře, tlačí se dopředu a předvádí jeden kvalitní moment za druhým, přestože vůbec nemusí a ještě tzv. z pohledu českých šašků "riskuje prohru".
To platí ale jenom pro ty naše tragédy.
Aby ses tam dostal, tak musis porazit 20. nejlepsi tym na svete. To zni docela fer, ne?
Tohle ale platí jen pro nás, měli jsme snad nejlehčí cestu ze všech. Podívej třeba na Poláky, ti měli daleko lepší výsledky než my, ale nedostali se kvůli jedné prohře venku se Švédy. Kosovo třeba porazilo Slovince, Švédy i Slováky, ale pak jednou prohrálo a konec.
Je to bohužel o náhodě, protože je málo reprezentačních zápasů. A teď ještě půlku z nich sežere Liga národů, takže na kvalifikaci ti zbyde 6-10 zápasů, z nichž velká část je proti Gibraltarům apod. Kdyby byly větší skupiny, tak tolik nezáleží na losu a je tam víc zápasů, které o tom postupu rozhodnou.
snad tohle nestasty obdobi rychle prekoname a co nejdrive se dockame rozsireni na 64 tymu a tim padem bude zpet normalni postupovani ze skupin
Přitom by stačilo udělat 8 skupin po 6 a máš normální postupování bez kalkulací zpátky
Velmi špatná optika. Ale chápu, že to musí přes PR odprezentovat tímto způsobem
Rozšíření má za následek, že četnost atraktivních zápasů klesla. Ano, góly padají, ale upřímně zápas Kanada - Katar (6:0) jsem po druhém gólu vypnul. Stejně tak Portugalsko - Uzbekistán (5:0) po třetím gólu. Jiné zápasy mě ani nenapadlo zapnout...
Tak kdyz si pustis portugalce pod tim tragedem a cekas fajn zapas, tak se nediv
jo jako na tom něco bude
takže jsi viděl dohromady půl zápasu, ale odvažuješ se hodnotit atraktivitu všech 60
ono to možná nešikovně vyznívá, ale to nejsou jediné dva zápasy, co jsem viděl
To jsem uvedl jako příklad zápasů, kde padlo hodně gólů, ale atraktivní nebyly
Jinými zápasy jsem myslel třeba Paraguay - Austrálie, kde prostě neočekáváš dobrej zápas
Takové zápasy byly už dřív
Když to je po celé Americe, tak asi není problem s počtem. Ale co další ročníky, ostatni země nejsou tak velké, nebo se už počítá že vždy budou min. 2 země
Zisky sly nahoru , kvalita dolů
Je to bohuzel naredene no, moc me to nebavi krome tech storylines okolo (Messi vs. Ronaldo). MS zacne az od osmifinale. I to zkurvene treti misto bere zabavu z tech poslednich zapasu ve skupine, kdyz prakticky o nic nejde.
No to je teda argumentace hodná debila, jako je Infantino. Vyberte ještě dva nejslabší týmy na světě a rekord bude opět překonán
Rozšíření je ok, ale ten formát je debilní. Pak jsou tam zápasy typu Austrálie-Paraguay nebo Rakousko-Alžírsko, kde oběma stačí remíza. Navíc skupiny hrané ke konci mají výhodu, protože vědí, co jim bude stačit k postupu z 3. místa.
Ideální formát je 8 skupin po 6, top 2 z každé skupiny postupuje. Každý by měl zajištěných aspoň 5 zápasů, ve skupinách by byly zajímavější souboje a ubylo by kalkulování s výsledky.
Nvm no, přijde mi to jako taková předkvalifikace (očištění od zbytečných týmů jako Katar, Tunisko nebo my), a tím pádem už promě ty skupiny nemají stejnou váhu jako předtím. Takže mi to teď přijde spíš nuda.
Nebude to jen formátem a časy, v kterých se hraje, ale částečně taky frustrací z našich výkonů a dalších věcí, jako třeba nenažranost FIFA a křečovitá amerikanizace celý akce. Každopádně je to snad první MS, který mě nevtáhlo, viděl jsem pár zápasů a vlastně mi to ani žíly netrhá. Samozřejmě se asi budu víc koukat od šestnáctifinále dál, kde už budou běžnější duely mezi velmocemi, ale jinak mam z toho takovej divnej pocit, jak kdyby to byl nějakej letní přátelskej turnaj v Americe, akorát místo klubů tam jsou reprezentace.
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele