Infantino: Pauzy na občerstvení mohou zůstat i na dalších MS. FIFA z nich nemá žádný zisk

Prezident FIFA Gianni Infantino připustil, že pauzy na občerstvení uprostřed poločasů by se mohly objevit i na příštích světových šampionátech. Tříminutový odpočinek podle něj přispívá k atraktivnější hře ve vyšší intenzitě. Mezinárodní fotbalová federace bude nové pravidlo vyhodnocovat po probíhajícím turnaji v USA, Kanadě a Mexiku.
Pauzy na občerstvení jsou jednou z novinek na letošním mistrovství světa. FIFA zavedla pravidlo jako prevenci proti očekávaným vedrům, zároveň dala televizím prostor pro další reklamní bloky.
"Pro vysílatele je to dobré, ale FIFA z těchto reklam žádný zisk navíc nemá," citovala Infantina agentura AP. "Trenéři během přestávky mohou upravit taktiku a upozornit na chyby. Hráči si trochu odpočinou a pak navážou hru ve vysokém tempu. Je tedy přerušení nutně špatné? Možná že ne. Na šampionátech jsme dosud nikdy neviděli zápasy po celých 90 minut s takovou intenzitou a snahou útočit do posledních vteřin," přidal švýcarský funkcionář.
For the first time at a FIFA World Cup™, hydration breaks have been introduced at all matches. The breaks take place in the 22nd and 67th minutes and last three minutes, which are added on to the stoppage time at the end of each half.
— FIFA Media (@fifamedia) June 23, 2026
FIFA President Gianni Infantino explained... pic.twitter.com/g7wuUBfv48
Kritici nového pravidla upozorňují, že utkání vinou rozdělení na čtvrtiny ztrácí plynulost. Pauzy na občerstvení se navíc dělají i za chladnějšího počasí a v klimatizovaných arénách se střechou.
"Pokud bychom nedělali přestávky v každém zápase, byly by některé týmy v nevýhodě. Proč by měl mít trenér příležitost ovlivnit utkání během tříminutové porady jen na základě toho, zda je zrovna horko, nebo není?" uvedl Infantino.
Sledujete fotbalový šampionát? Proměňte své znalosti ve výhru a zapojte se do naší velké tipovačky o podíl ze 100 000 Kč! Chci se zapojit


Komentáře (9)
Přidat komentářLže
Přímo nemá. Ale samozřejmě se adekvátně zvednou částky za vysílací práva. Za 4 roky očekávám pauzy o jednu až dvě minuty delší.
Predbehol si ma , presne ako píšeš , ten si fakt musí myslieť , že sme všetci padnutí na hlavu .
Joj ty nenazrany pes
FIFA z těchto reklam žádný zisk navíc nemá .... zisk už má obrovský, navíc už netreba
Já bych dal ty pauzy jako hlavní a mezitím občas fotbal.
V budoucnu se bude hrát na 4x22,5 min. a uprostřed každé čtvrtiny bude reklamní pardon hydratační pauza 5 minut.
Super
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele