Infantino: Pauzy na občerstvení mohou zůstat i na dalších MS. FIFA z nich nemá žádný zisk

Dnes, 15:51
Aktuality
Pauzy na občerstvení jsou trnem v oku pro hodně fanoušků. (© IMAGN IMAGES via Reuters/Darren Yamashita)

Prezident FIFA Gianni Infantino připustil, že pauzy na občerstvení uprostřed poločasů by se mohly objevit i na příštích světových šampionátech. Tříminutový odpočinek podle něj přispívá k atraktivnější hře ve vyšší intenzitě. Mezinárodní fotbalová federace bude nové pravidlo vyhodnocovat po probíhajícím turnaji v USA, Kanadě a Mexiku.

Pauzy na občerstvení jsou jednou z novinek na letošním mistrovství světa. FIFA zavedla pravidlo jako prevenci proti očekávaným vedrům, zároveň dala televizím prostor pro další reklamní bloky.

"Pro vysílatele je to dobré, ale FIFA z těchto reklam žádný zisk navíc nemá," citovala Infantina agentura AP. "Trenéři během přestávky mohou upravit taktiku a upozornit na chyby. Hráči si trochu odpočinou a pak navážou hru ve vysokém tempu. Je tedy přerušení nutně špatné? Možná že ne. Na šampionátech jsme dosud nikdy neviděli zápasy po celých 90 minut s takovou intenzitou a snahou útočit do posledních vteřin," přidal švýcarský funkcionář.

Kritici nového pravidla upozorňují, že utkání vinou rozdělení na čtvrtiny ztrácí plynulost. Pauzy na občerstvení se navíc dělají i za chladnějšího počasí a v klimatizovaných arénách se střechou.

"Pokud bychom nedělali přestávky v každém zápase, byly by některé týmy v nevýhodě. Proč by měl mít trenér příležitost ovlivnit utkání během tříminutové porady jen na základě toho, zda je zrovna horko, nebo není?" uvedl Infantino.

Sledujete fotbalový šampionát? Proměňte své znalosti ve výhru a zapojte se do naší velké tipovačky o podíl ze 100 000 Kč! Chci se zapojit

Autor: ČTK

Komentáře (9)

Přidat komentář
fabec1222

Lže

Reagovat
pobody's nerfect

Přímo nemá. Ale samozřejmě se adekvátně zvednou částky za vysílací práva. Za 4 roky očekávám pauzy o jednu až dvě minuty delší.

Reagovat
D10S

Predbehol si ma , presne ako píšeš , ten si fakt musí myslieť , že sme všetci padnutí na hlavu .

Reagovat
sensei25

Joj ty nenazrany pes

Reagovat
ignor24

FIFA z těchto reklam žádný zisk navíc nemá .... zisk už má obrovský, navíc už netreba

Reagovat
Puskas

Já bych dal ty pauzy jako hlavní a mezitím občas fotbal.

Reagovat
rn5017

Reagovat
arvncrtx

V budoucnu se bude hrát na 4x22,5 min. a uprostřed každé čtvrtiny bude reklamní pardon hydratační pauza 5 minut.

Reagovat
Spalovač šancí

Super

Reagovat

Sledování komentářů

Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.

Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Nový komentář

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.

Registrace nového uživatele

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele