Liverpool oznámil nového kouče. Anglií prověřený Iraola vystřídal na lavičce Slota

04.06., 20:59
Aktuality
Iraola je novým trenérem Liverpoolu (© MI News/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia)

S Vallecanem postoupil do LaLigy, skromný Bournemouth poprvé v historii dovedl do evropských pohárů a nyní míří Andoni Iraola (43) ještě o úroveň výše. Španělský kouč bude od nadcházející sezony novým trenérem Liverpoolu, kde nahradil Arneho Slota (47), který byl odvolán na konci května. Reds s ním měli uzavřít dvouletou smlouvu.

Anfield i v příští sezoně rozezní slavná znělka Ligy mistrů, sezona Liverpoolu ale zůstala daleko za očekáváním. Místo obhajoby mistrovského titulu přišlo po rekordním přestupovém období až páté místo v tabulce a 20 proher napříč soutěžemi - tolik jich Reds zaznamenali naposledy v sezoně 1992/93.

Přesto se očekávalo, že Slot povede tým i v příštím ročníku. V sobotu 30. května se ale vedení rozhodlo udělat razantní krok a Nizozemce po dvou letech v klubu a jednom triumfu v Premier League odvolalo. Důležitá pro ně byla vidina náhrady v podobě Iraoly z Bournemouthu.

Španělský kouč na jih Anglie přišel v roce 2023 a každou sezonou tým posouval na vyšší úroveň, přestože pravidelně přicházel o klíčové hráče. Nejprve dvanácté místo, poté deváté a v posledním ročníku dokonce šestá příčka a první evropské poháry za 127 let historie klubu. V příští sezoně se tak díky němu na Vitality Stadium s kapacitou zhruba 11 tisíc diváků bude hrát Evropská liga.

Za zmínku ale stojí i Iraolova minulost před příchodem na Ostrovy. Dnes už respektovaný kouč evropského formátu začínal kariéru ve Španělsku. Nejprve jako hráčská legenda Athleticu Bilbao a poté jako spasitel Raya Vallecana, když madridský klub v sezoně 2020/21 vrátil zpět mezi elitu. V LaLize pak strávil dvě sezony, než si vysloužil nabídku od Bournemouthu.

Pokračování už všichni znají. Iraolovo jméno zaznívalo z mnoha stran, zájem měly Crystal Palace nebo Leverkusen, poté ale přišla nabídka, která se odmítá jen těžko. Liverpool zaujalo, jak konzistentních výsledků v nejobtížnější lize světa Španěl dlouhodobě dosahuje. Zatímco Slotův výběr se stamilionovými posilami prošel několika sériemi výsledkových krizí, Iraolův skromný Bournemouth posledních 18 zápasů v Premier League neprohrál.

Samotný trenér po oficiálním představení neskrýval obrovské nadšení. "O Liverpoolu samozřejmě víte, že je to obrovský klub, jeden z největších na světě. Když ale proniknete dovnitř a trochu víc ho pochopíte, zjistíte, že je naprosto výjimečný. K tomu, aby vás přitahoval, toho moc nepotřebujete. Liverpool je prostě Liverpool," uvedl Iraola pro klubový web.

Na Anfield ho prý zlákaly ty nejvyšší ambice. "Klub, fanoušci, místní atmosféra i šance trénovat hráče na té nejvyšší úrovni a bojovat o trofeje. Myslím, že nic atraktivnějšího už být nemůže, něco takového se hledá jen těžko. Nemůžu se dočkat, až začneme," dodal nový vládce lavičky Reds.

Autor: Jan Korselt

Komentáře (185)

Přidat komentář
repkajebuh

Vítej! Věřím v to, že budeme hrát atraktivnější fotbal pro diváka, nebudeme tak sterilní a bude to bavit. V první sezoně nemám vysoké požadavky, spokojím se s tím, když budeme hrát zábavnější fotbal a zvládneme zapracovat nové i nově příchozí posily a dokončí se přestavba. Rozhodující bude druhá sezóna. Osobně si pořád stojím za tím, že ke změně mělo dojít dřív. Všem bylo jasné, že Slot nemá schopnosti to otočit a točili by jsme se v kruhu. Iraola je za mne lepší varianta jak Alonso. Nemám moc rád ten systém se 3 stopery.

Takže vítej pane Iraola, opět se začínám těšit na fotbal

Reagovat
JFT97

Reagovat
masly008

ono asi nedá moc práce hrát hezčí fotbal než jste letos hráli ne?

Reagovat
repkajebuh

To je pravda, horší to být nemůže. Letos to bylo na vypíchnutí očí vidličkou, nebo výplach Savem.

Reagovat
honzal

Ja třeba ty poslední zápasy už ani nesledoval, jak mě to nebavilo snad už bude jen líp

Reagovat
Drevar

Ja som prestal pozerať zápasy začiatkom roka psg som už nevidel.... Kukal som len zostrihy, to stačilo na slotov grc. Teraz sa novú sezónu teším.. uvidíme akých hráčov kúpime, znova mám chuť žiť:))

Reagovat
Mato178178

no ta ty ši fanušik

Reagovat
Drevar

Rozmaznaný.....zvyknutý som na ťažký heavy metal až gegenpress. Na ten odvar grcu sa nedalo pozerať, ubijalo ma to, proste som radšej išiel do štrajku až kým flop dostane vyhadzov

Reagovat
honzal

Ani se ti nedivím, taky jsem teď natěšenej, reálně za posledních 10 sezón jsem nevynechal tolik zápasů jako za letošní, já už toho prosazovanýho dřevěnýho Gakpa , s jedinou kličkou do středu co umí, nemohl ani vidět. O plešounovi nemluvě.

Reagovat
Drevar

Gapko je úplný bludný holanďan, dúfam že ho Andoni posadí tam kam patrí na lavičku a časom sa ho zbavime. Kua keď chelsea podpísala xabiho bol som zúfalí.....predstavil som si usmateho plešouna s rukou vo vačku ako míňa stovky mega na hráčov s ktorými nič neurobí a dojebe nám ďalšiu sezónu. Našťastie zmena sa dostavila.... Uvidíme čo nový kouč urobí v šatni, ale čerešňe pekne pozdvihol...

Reagovat
avicii

Reagovat
oli9

Reagovat
FKVZLFC

Reagovat
LFCreds

Reagovat
772jozef

Reagovat
Transfermarkt_2

Nevím no...Slot v první sezóně udělal titul a ve druhé i když nepodařené sezóně vybojoval LM. Z mého pohledu bych mu ještě dal šanci

Reagovat
ian.rush

titul nebyl jeho ale Kloppa, that's it

Reagovat
Bandita_Harry

Reagovat
repkajebuh

Mám stejný názor

Reagovat
ian.rush

Reagovat
Neutron

Reagovat
r.mrazik

Reagovat
Swarley

Z penez za Coutinha

Reagovat
Golasso

Reagovat
fenixLFC

Reagovat
8lampard8

Reagovat
REPLIKATOR

Reagovat
Bandita_Harry

Kriza trvala doslova celú sezónu to nieje pekná vizitka

Reagovat
honzal

Jo, ale už v té první sezóně měl štěstí, že ten titul nikdo nechtěl a stačilo mu 84 bodů.

Od dvojzápasu s PSG se to taky nedalo sledovat.

Reagovat
Bandita_Harry

Keby bolo treba da aj 90+ bodov...

Reagovat
Melda

Reagovat
Lojzík

Reagovat
masina_LFC

Vitaj Andoni za mňa super voľba, teším sa na novú sezónu

Reagovat
Salfovic

Podle mě je to taky dobrá volba.

Reagovat
SunFells

Tři Baskové v top 5 týmech + další v chelski.

Iraola je skvělý kouč, ale nikdy jsem u něj necítil dostatečné charisma na to vést takhle velký tým. Tím se od Kloppa výrazně liší.

Reagovat
MoonKnight

Vážně? Osobně mi přijde, že Iraola má větší charisma než Alonso s Artetou dohromady a to není rýpanec do Artety, mě třeba vážně nevadí, ale z těchto tří bych si jako zaměstnanec na první dobrou vybral Iraolu

Reagovat
SunFells

To máš hodně zvláštní dojem.

Reagovat
icemike

Německý ovčák po transplantaci mozku ma větší charisma než Arteta

Reagovat
Lojzík

Reagovat
772jozef

Reagovat
$dolar$

Reagovat
Neutron

Reagovat
pedroLFC

Reagovat
FUnk

Reagovat
TaLy___

Reagovat
772jozef

Bavil si sa s ním keď si necítil charizmu? ...

Reagovat
aramaki

Reagovat
Golasso

Tak dík no, teď zas budu 3 dny číst brekot na Artetu .

Jinak to nemůžeš vědět. Vidíš jen povrchní dojem na kamery, což třeba Slot měl na začátku super. V kabině může být super zase Iraola.

Reagovat
Ranoth

No som zvedavi ako mu sadne velkoklub ale urcite to bude zabavnejsi futbal nez pod Slotom

Reagovat
oli9

Reagovat
avicii

Vitaj a nech sa dari. Ako každý fanúšikLFC si zelam hlavne zábavný útočný futbal ale aj lepsie výsledky. V prevej sezone hlavne udržať klub na miestach zaručujúcich LM.

Reagovat
oli9

Hodne dobra zpráva. Hlavni je ze Slot skoncil ted a nebyl odvolan az nekdy v rijnu.

Verim ze on s hraci jako Sobo, Wirtz, Gravenberch dokaze hrat fotbal.

Nejvetsi orisek bude obrana , ktera byla doslova tragicka Konate pryc, robo pryc .. kerkez za očekáváním… tohle bude priorita.

Bodově nic necekam to se necham prekvapit ale herne očekávám zlepseni a hlavne jeho rukopis, nejaky system a styl hry..

Slotuv chaos byl silenost

Reagovat
Melda

Nehrál pod ním Kerkez v Bournmouthu? Pokud ho někdo může oživit, tak Iraola. A btw Kerkez mi nepřišel tak mizernej. Myslím, že za to dost mohl Gakpo ale ty centry měl hrozný, to ano.

Reagovat
oli9

Jo hral pod nim

Reagovat
15ku5

2/10 takový nudný nouma z vesnice, nic z něj nevyzařuje. I tak o fous lepší než Suchopárek.

Reagovat
Spalovač šancí

Slot mu dobře sestavil tým, takže titul či LM

Reagovat
772jozef

Ten tak akurát stratil kabínu

Reagovat
fenixLFC

Reagovat
MoonKnight

Já jsem spokojen Alonsa jsem nechtěl, nevím proč, ale prostě mu v PL nevěřím asi a myslím, že on k nám racionálně nesedne. Furt mám slabost pro německé trenéry a Negelsmann nebo Hoeneß by byli super, ale Iraola mi vůbec nevadí, podle mě k Reds sedí mnohem více než Xabi.

Reagovat
oli9

Hlavne by od xabiho kazdy cekal zazraky

Reagovat
martin.b

První rozhovor na mě udělal dobrej dojem, hned zmínil akademii a celkově mluvil dost o hodnotách klubu, v tom se ten rozhovor lišil oproti tomu s Arnem. Zajímavý, že byl oslovován jako novej manažer, přitom na webu je označen jako head coach. Celkově takový stručnější/komornější intro než měl Slot. Mám jen pochybnosti o tom, jestli je dostatečně silnou osobností na top klub, kde je ta práce s hráči prostě jiná, ale snad to v něm je nebo do toho ještě doroste.

Reagovat
Hardrada

Tesim se na to. Vypada to jako docela riskantni volba, ale risk je novy kouc vzdy a v situaci nejakeho prerodu muzstva a tvoreni noveho tim spis. Takovy typ kouce je vlastne ale idealni. Na druhou stranu Bournemouth je docela sympaticky fungujici tym komplexne, coz muze zkreslovat roli mladyho a progresivniho kouce.

Reagovat
MoonKnight

To je pravda, ale Iraola má narozdíl od Alonsa více než jeden dobrý rok, krom 3 úspěšných let u Cherries, historicky nejlepší copa del rey s Mirandes, postup do la ligy s Vallecanem a historicky nejlepší copa del rey s Vallecanem.

Reagovat
janinho

tvl, nemal xabi za tych par sezon vyhrat 3 krat LM? za mna teda to, ze s timom, ktory prebral v pasme zostupu z bundesligy a stabilizoval ho v dalsej sezone po X rokoch ujebal titul bayernu posilneneho o kanea ked presiel sezonou v nemecku bez prehry a v EL prehral az vo finale... je vacsi vysledok nez nejaky postup do LL s vallecanom (ktore tu LL teda hravalo aj predtym). sorry ale na CdR ti skutocne sral pes,

aj s tym Realom by dokazal povyhravat velke trofeje, keby Perez nebol kokot a nemstil sa kazdemu trenerovi, ktory si dovolil vystriedat jeho brazilskeho wonderkida so skoro zlatou loptou.

nechapem kde tam u iraolu vidis vacsiu charizmu ako u xabiho, ale teda asi vec vkusu

Reagovat
MoonKnight

Vyhrál s BL s top kádrem na BL, to že jeho předchůdce se topil v sestupu na tom nic nemění. V RM dostal padáka a tečka, žádné kdyby.

Reagovat
janinho

top kader? tomu neveris ani ty sam. by som chcel vidiet aky kurz bol na to ze s tym top kadrom vyhra ligu aj Pokal bez jedinej prehry, ale myslim ze vacsi nez na ten tvoj postup Vallecana do LL ty tecko

Reagovat
O.Giroud

Vtipalek no, predchudca vybuchol, pochudca slabota ale on to mal moc easy k tomu Realu sa zbytočné vyjadrovať skôr si uvedomil svoju blbosť tak zahral nejakú pózu

Reagovat
janinho

normalne vyhra v loterii aha, top kader na 18.mieste v bundeslige... bayern ma po prdeli

Reagovat
Salfovic

A sezonu před tím byl třetí.

Reagovat
janinho

tak treba rychlo dat ze bournemouth vyhra v dalsej sezone titul...

bayern neprehral ligu kolko rokov predtym? aj ked skoncili predtym treti, predtym 6 a 5,... keby som ti povedal, ze s tym kadrom xabi urobil titul bez prehry, vyhra pokal a v EL dojde do finale bez prehry, tak ma asi nepotlapkas po pleci.

Reagovat
MoonKnight

Tak Carrick udělal 3 místo s téměř podobným kádrem co Amorim 16.

Reagovat
O.Giroud

A Slot vyhral toľko titulov ako Klopp s LFC a hlavne keď Amorima vyhodili tak bol asi tak 3 body od 4. miesta

Reagovat
Miguel19

Jenom s novým brankářem a komplet celým útokem

Reagovat
r.mrazik

coze co?

Reagovat
MoonKnight

Tak ty si toho zase příběh, jakoby Alonsa vyhrál ten titul s Drážďany.

Reagovat
janinho

porazit bayern v lige je uspech sam o sebe. urobit to s kadrom co bol predtym 3, 6 a 5ty a ktory si prevzal nad pasmom zostupu sa rovna malemu zazraku. hlavne, ze vallecano by za postup do LL malo iraolovi podla teba asi postavirt sochu pred stadionom... skusny meter mas

Reagovat
MoonKnight

Já neříkám, že to nebyl úspěch, ale zároveň si nemyslím, že Alonso je po jednom titulu v BL nejlepší trenér historie fotbalu jak vy dva. Schválně jsem zvědavý na příští sezonu, protože jestli je Alonso taková trenérská hvězda jak se ho ty snažíš prodat tak v tom případě nemá nárok na aklimatizaci, cokoliv než titul v PL s Chelsea by mělo být bráno jako ostuda a naprosté fiasko.

Reagovat
janinho

"zároveň si nemyslím, že Alonso je po jednom titulu v BL nejlepší trenér historie fotbalu jak vy dva"

ok, koncim tuto diskusiu... ak mas potrebu hovorit za mna taketo picoviny, tak to tu nema zmysel a bavit sa s tebou o comkolvek je strata casu

Reagovat
1970

Cokoliv nad 4 místo je v případě Alonsa fiasko s tím kádrem co Chelsea má....Titul je v příští sezoně naprostá utopie a i o to 4 místo budou bojovat do posledních kol...

Reagovat
Drevar

Sa mi zdá že odišie sam po zápase s barcou, bol tam nejaký incident s mbapem a to bola pre neho posledná kvapka od kabiny...

Reagovat
Bandita_Harry

Reagovat
772jozef

Prvá rozumná vec dnes

Reagovat
SunFells
Reagovat
LFCreds

Chcel som ho do LFC ešte pred Slotom, takže za mňa spokojnosť. Teším sa na budúcu sezónu

Reagovat
zelickostesticko

Dobře on

Reagovat
Aoshi

Borec je strašně nesymptatický a hlavně má nulové charisma. Jak Slot. Otázka času, než ztratí kabinu. Víc jak 2 roky mu nedávám.

Reagovat
Sm0ker

Taky smlouvu na víc jak dva roky nemá.

Reagovat
Bandita_Harry

Reagovat
Bandita_Harry

Charizma nevyhráva zápasy ani tituly to by si mohol vedieť keď tu tak mudrujes

Reagovat
772jozef

čo stále máte s tou charizmou ? charizmu má od pohľadu väčšiu ako Šlot

Reagovat
Kixi Syhimour

Pozitivní už jenom z hlediska toho, že skončil Slot, to by bylo zbytečné odpálení přestupáku a minimálně začátku sezony.

Na druhou stranu nějaké otazníky to má. Vcelku mě děsí jednak kvantum zraněných v Bournemouthu, což se podle mě u nás nezmění, připočteme-li i zkušenosti z minulých let a účast ve čtyřech soutěžích, se kterými navíc nemá Iraola zkušenosti (byť tempo PL už zná, tak snad mu to p9může v adaptaci).

Další je pak šílená statistika standardek, kterou měl Bournemouth tuším snad ještě horší než my. Jak něco takového může někdo dokázat je mi záhadou, ale prej to byl vzrůstově malý tým, tak snad. Ostatně nechápu, jak tým našich kvalit neumí nalákat nějakého solidního trenéra standardek .

Celkově bych radši Xabiho i za cenu toho, že nehraje tak atraktivní fotbal. Nicméně jestli chtěl nějaké velké pravomoci, tak oukej.

Tak či onak vypadá jako velký sympaťák, proslov na úvod měl fakt skvělý, tak doufejme

Reagovat
kissak

statistiku standardek Iraolovi vylepší Szobo

Reagovat
R.Meireles

No uvidíme. Těšim se, že by snad mohl hrát rychlý a koukatelný fotbal.

Otázka bude, jak se vypořádá s větším tlakem, větší porci zápasů.

A určitě proti nám budou hrát soupeři mnohem víc zataženě než proti Bournemouthu.

Každopadně ať se daří

Reagovat
Sm0ker

Ať se daří.

Snad ten fotbal bude koukatelnější.

Reagovat
Abstinence

Arteta vs Iraola is the new Guardiola vs Klopp. With a slight edge for Arteta.

Reagovat
$dolar$

Reagovat
Sigma Olomouc

Reagovat
Bowie

Super. Tesim sa

Reagovat
VersaceChain

67 komentářů. Oh, jak malý to klub.

Reagovat
R.Meireles

Možná malý, ale nejúspěšnější anglický

Reagovat
Neutron

Reagovat
Kixi Syhimour

Reagovat
Bandita_Harry

Máme chápať tento tvoj smajlík ako znak nesúhlasu, či je to iba smiech cez slzy ?

Reagovat
Neutron

Mozes to chapat ako sa ti zapaci

Reagovat
Bandita_Harry

Reagovat
Igner Farnsworth

Mejte panove respekt k nejlepsimu klubu z kolebky fotbalu

Reagovat
Fleury

Pořád historicky nejlepší v Anglii a mnohem milejší než londýnský paklub afc

Reagovat
Front hell

Pořád ve vašich hlavách

Reagovat
Mastný Chobot

Sympatak, budem mu fandit, idealne druhy za Arsenalom

Reagovat
Kucka

Reagovat
Busby babes

https://x.com/DobiasJ/status/2062788847923052619

The real metric nobody is talking about: Bournemouth won just 1 of 13 games last season when holding 55%+ possession. Transition-heavy systems struggle when forced to break down a low block. Iraola is elite, but hell need a completely new in-possession structure.

tohle bude pro jeho uspech klicove. bude muset hrat uplne jinak nez s Cherries

Reagovat
R.Meireles

Reagovat
vitasrp

Nebude muset hrát úplně jinak, stejně jako Klopp nemusel hrát úplně jinak po svém příchodu do Liverpoolu. Ten high pressink herní model je v pohodě aplikovatelný do elitních klubů.

Jinak je samozřejmě naprostá pravda, že tam bude daleko víc pasáží v souvislém držení míče, kdy soupeř bude zatažený do hlubšího bloku - a tady se kouč bude muset učit a nadále vyvíjet, protože to je oblast hry, kterou určitě nemá tak dobře probádanou.

Na druhou stranu - byl to Klopp, kdo říkal, že nejlepší tvůrce hry je counter-presink. Což je rozhodně taky způsob, jakým se dají hluboký bloky překonávat.

Ale jako jo, jak rozbít zatažený defenzivy, to je vždycky velká překážka - v Chelsea je s tím třeba problém dlouhodobě. Druhá věc je, že i Enzo Maresca, který je braný jako velmi dobrý in - possesion kouč, měl statistiku, že čím větší držení míče nad 60 % dosáhl, tím nižší byla šance na výhru.

Ono je to dost závislé taky na hráčích, co jsou k dispozici - a ta vyšší kvalita hráčů v Liverpoolu automaticky zvyšuje šance, že ten blok překonáš.

Reagovat
Txapeldun

Reagovat
Busby babes

vsak ale to je to, o cem mluvi ten post Jakuba Dobiase nebo na co narazim ja. ze bude daleko vic hrat s balonem a resit jak rozbit zatazenou defenzivu, coz jsou veci, co u Cherries resil minimalne. Tak jen rikam, ze si myslim, ze tohle bude klicovej prvek toho, jestli bude nebo nebude uspesny, jak se dokaze tomuhle prizpusobit a najit reseni.

Neco jako jsem psal u Amorima, ze pokud bude chtit hrat stejne jako ve Sportingu, tak nema sanci uspet.

Reagovat
HalaMadrid_Flx

Reagovat
martin.b

Florentino Pérez: “The official €150m bid will NOT be for a Premier League player”.

celej fotbalovej svět se poslední dny může posrat z toho, za koho že to velkej Florentino nabídne 150m. A Slot na pláži na Ibize s 6m odstupným - "Hold my beer, tohle jsme loni udělali 2x"

Reagovat
Busby babes

to muze byt asi jen nekdo z PSG nebo Bayernu ne?

Reagovat
martin.b

Oliseho už myslím vyloučil a dost pochybuju, že by chtěli Musialu, z Bayernu už zbývá max Pavlovič a to zas moc nesedí na "galactico player" :D takže bych tipl jen někdo z PSG - Neves, Vitinha, Kvara, Doué...

Reagovat
Busby babes

jo, asi jo. on na ten jeho popis moc nesedi nikdo. nejvic asi Kvara, ale i tak...

Reagovat
herbage

Kvara

Reagovat
Hachim Mastour

150 za pavlovica

Reagovat
772jozef

By bolo málo

Reagovat
martin.b

málo, ještě víc smíchu si měl přidat

Reagovat
Bandita_Harry

Szoboszlai

Reagovat
Salfovic

Yamal

Reagovat
Busby babes

na Figa?

Reagovat
fenixLFC

To musi byt proste vitinha

Reagovat
Busby babes

to by nam pak mohli prodat toho Tchoumeniho.

Reagovat
martin.b

tam už zas úplně neplatí "young"

prej to je nakonec Olise co teď vidím všude na twitteru...

Reagovat
Mastný Chobot

tak asi Bowen

Reagovat
martin.b

galactico Bowen

Reagovat
O.Giroud

A ja že to bude MacAllister

Reagovat
martin.b

Tam bychom se spokojili i s 50

Reagovat
Bandita_Harry

Sa prebere dúfam

Reagovat
rave

Byl bych s ním spokojenější, kdyby nevypadal jako Harry Maguire.

Reagovat
Salfovic

Když jste Kloppovi zaplatili operaci očí a nové zuby, tak menší plastička Iraolova ksichtu snad nebude problém.

Reagovat
$dolar$

Charizmatickej kouc, ten ma sanci uspet.

Reagovat
Hachim Mastour

Reagovat
Blind Ref

Gde charisma?

Reagovat
Hachim Mastour

Reagovat
Bandita_Harry

V Gladiatuse ju mal vytrenovanu na 1000

Reagovat
r.mrazik

ta tancuje v stripaci na andelu

Reagovat
Jméno

Všichni berou Basky jako trenéry a stejně si je jeden Angličan povodí a přejede

Reagovat
Bandita_Harry

Angličan na lavičke, záruka titulu v premier league, kam sa hrabú Španieli

Reagovat
lofin9

angličania si odjakživa PL podmaňovali, určite bude táto drtivá dominancia pokračovať

Reagovat
fenixLFC

Az tak by som Howea neprecenoval

Reagovat
kissak

Reagovat
Neutron

tak uz teda nie je idealna a najlogickejsia volba Alonso, uz je to vlastne Iraola a Alonsovi nikto neveril?

Reagovat
Bandita_Harry

tak logicky podľa fanúšikov, klub mal evidentne iné plány...

Reagovat
Neutron

vsak o fanusikoch pisem

Reagovat
Bandita_Harry

Toto čo si napísal tu snáď nikto netvrdí

Reagovat
Neutron

Tak si precitaj tie diskusie pod Alonsom

Reagovat
1970

Z vedení nikdo Alonsa nechtěl Iraola byl přijatelnější...Sám nevím kdo z těch dvou by dokázal z týmu udělat lepší mašinu na vítězství...Asi hned v příští sezoně se ukáže kdo je lepší - kádr je skoro stejně kvalitní....

Reagovat
Neutron

Akoze vas kader a kader Chelsea? Nesranduj, ved Pool ma o dost kvalitnejsi kader ako Chelsea...

Reagovat
avicii

Reagovat
pedroLFC

Reagovat
1970

Chceš říct, že když se nám zraní další 2-3 hráči základní sestavy tak jsme konkurence schopní - to nemůžeš myslet vážně...

Reagovat
Neutron

Ja hovorim, ze mate ovela kvalitnejsi kader ako Chelsea a ked ta o tom musi presviedcat mufan tak si kamo na tom dost zle

Reagovat
1970

A já píši, že náhradu za zraněného hráče má kvalitnější Chelsea - základní jedenáctka je kvalitnější u nás na to aby jsme měli celý kádr kvalitní potřebujeme 5-6 nových, které vedení nekoupí a ani kvalitní nový trenér nemá šanci na titul a pokud se zraní další 2-3 hráči základní sestavy velmi tvrdý boj o LM. Během sezony ke zranění dochází....

Reagovat
Neutron

Napisal si, ze kader mate skoro rovnaky ako Chelsea, nie nemate, mate kader lepsi, to je vsetko. Kvalitu lavicky a zranenia a sirku kadra neriesim. Zbytocne to rozvadzas.

Reagovat
1970

Píši to tak, že si myslím, že Chelsea s Alonsem asi skončí příští sezonu před vámí a těsně za námi. Pokud nebude potrestáno City tak první 2 pozice jsou jasné...

Reagovat
Neutron

Nas tam tlacis az teraz

Doslova tam pises, ze nevies kto ako skonci lebo mate skoro rovnako kvalitne kadre a na to som ti povedal, ze to nie je pravda. Ty si to zacal potom uz rozvadzat o sirku kadra, kvalitu lavicky atd. A teda teraz uz si zakomponoval samozrejme aj United lebo si si pozrel komu fandim a uz sa bavime totalne o niecom inom ako to na co som vlastne reagoval

Reagovat
1970

Sorry napsal jsem, že nevím kdo by z nás udělal lepší mašinu na vítězství a že příští sezona rozhodne kdo je lepší trenér a že kádr nemáme o moc silnější než Chelsea a pokud skončí před námí tak je asi Alonso lepší trenér. Nic víc nic mín. O kvalitě kádru nerozhoduje jen základní jedenácka pokud by nedošlo k žádnému zranění což je téměř nemožné mohli by jsme bojovat i o titul.

Reagovat
Neutron

Kvalitu kadra beriem napriec celym spektrom a tam kvalitu proste mate vyssiu. Ze ty uz ratas so zraneniami, ktore pridu (kazdemu) je vec druha. Alonso je nadejny trener a uvidime co spravi s Chelsea, ja vsak taky rapidny posun hore necakam, hoci teda este nikoho nekupili takze zbytocne skoro nieco vobec pisem

Reagovat
1970

Mám stejný názor jako janinho, že je posune neskutečným způsobem na 4 místo PL i kdyby na posily dali méně než United.

Reagovat
Neutron

Vklude, ved zhodnut sa nemusime

Reagovat
aragorn

Reagovat
Fleury

Ty bys potřeboval mašinu na učení interpunkce

Reagovat
772jozef

Chce to pravého beka, stopéra,náhradu za salaha a DM ,, som zvedavý čo z toho sa podarí

Reagovat
Sm0ker

+ obě křídla a útočníka

Reagovat
Salfovic

Nebo křídlo co je schopné zahrát i hrota. Zkusil bych třeba Diaze.

Reagovat
Sm0ker

Diaz je ale na hrotu velký špatný.

Reagovat
1970

Letos koupíme ještě 2 maximálně 3 hráče to znamená, že při zraněních kvalita rapidně dolů....

Reagovat
Kixi Syhimour

Newcastle United agree to sign Reims goalkeeper Ewen Jaouen for €28m

Cápek z DRUHÉ francouzské...

Reagovat
kissak

nejdou na něj špatné reference akorát, škoda že za ty prachy se s ním počítá jako s dvojkou jenž by měl být pomalu zapracován na pozici jedničky

Reagovat
Salfovic

Tak to je pěkně natáhli.

Reagovat
Blazinho

Urimne libi se mi jeho fotbal a hodne me mrzi ze nebyla nikdy sance ho dostat do AC milan ale aspon bude manageren meho druheho nejblibenejsiho klubu xD.

Reagovat
Busby babes

Jsem si rikal, ze je docela divny, ze je Kobbie v nominaci na mladeho hrace sezony, kdyz pul sezony prosedel, ale koukam, ze tam je i Dowman, co odehral 153 minut

Reagovat
martin.b

a Cherki, kterej je z nich jako jedinej i v nominaci na hráče sezony, to stejně nevyhraje

Reagovat
Busby babes

je tam nejakej favorit? O reilly mozna? nebo Kroupi?

Reagovat
martin.b

myslím, že to bude copy paste PL cen, takže O'Reilly

Reagovat
bbbauch

Reagovat
Txapeldun

Dobře si pamatuju, jak Iraola válel na pravý obraně za Athletic, nikdy by mě nenapadlo, že 10 let po konci kariéry bude trénovat Liverpool Každopádně po tý sezóně s Cherries a po tom, co Athletic oznámil Terzice jsem tušel, že asi půjde za lepším v rámci Anglie, než do nějakýho Leverkusenu.

Reagovat
REPLIKATOR

Xabi Alonso pro chudé

Reagovat

Sledování komentářů

Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.

Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Nový komentář

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.

Registrace nového uživatele

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele