De Bruyne kritizoval Conteho: Měl odejít dřív, jeho fotbal nebyl zábava. Dodrží smlouvu s Neapolí?

31.05., 08:54
Aktuality
De Bruynemu se Conteho styl nepozdával. (© NICOLAS TUCAT / AFP)

Hvězdný belgický záložník Kevin De Bruyne (34) zkritizoval bývalého trenéra Neapole Antonia Conteho po jeho odchodu z klubu. Hvězdný středopolař neskrýval úlevu a přiznal, že pod italským koučem prožil kvůli rigidní defenzivní taktice složitou sezonu. Zároveň poodhalil, jak vidí své další setrvání v italském celku, kde má platný kontrakt ještě na jeden rok.

Vztah mezi kreativním fotbalistou a defenzivně zaměřeným trenérem doprovázelo od počátku taktické napětí. "Podle mě neměl Conte v klubu zůstávat, byl to těžký rok. Má diametrálně odlišnou vizi fotbalu než já, o tom se nemusíme bavit. Fotbal musí být také zábavný," prohlásil De Bruyne pro belgický deník Het Nieuwsblad. Podle svých slov nebyl spokojený s tím, jak hluboko tým bránil. "Hrát v rozestavení 5-4-1 není nic moc. Náš nejlepší střelec dal za celou sezonu jen 10 gólů," doplnil.

Belgičan přišel do Neapole v létě 2025 jako volný hráč po veleúspěšném dekádu trvajícím angažmá v Manchesteru City. V Itálii ho však přibrzdilo opakované zranění hamstringu, kvůli němuž nastoupil jen do 21 soutěžních zápasů, v nichž zaznamenal pět branek a čtyři asistence. De Bruyne si stěžoval, že pod italským koučem nemohl nastupovat na své obvyklé pozici. Přestože tým nakonec dovedl k druhému místu v tabulce, Conte po vzájemné dohodě na lavičce skončil.

Podle zkušeného středopolaře vedení týmu nedodrželo předsezonní sliby ohledně herního projevu. "Na začátku roku mi bylo řečeno, že budeme hrát určitým způsobem, ale na hřišti z toho bylo k vidění jen velmi málo," kritizoval De Bruyne přístup bývalého šéfa lavičky Chelsea či Tottenhamu. Přiznal proto jednoznačnou úlevu, že Conte Neapol opouští, což pro něj znamená naději na změnu herního stylu celého mužstva.

Navíc se opět začíná řešit i samotná budoucnost belgické hvězdy na stadionu Diega Armanda Maradony. De Bruyne potvrdil, že s managementem klubu plánuje v nejbližší době usednout k jednacímu stolu a probrat další plány. "Mám zde smlouvu ještě na jeden rok, ale chci s klubem mluvit. Myslím, že je důležité si otevřeně promluvit o tom, jakým způsobem budeme hrát," uzavřel znepokojený tvořivý záložník.

Tabulka

Tým
Z
V
R
P
S
B
1
Inter Milán
38
27
6
5
89 : 35
87
2
SSC Neapol
38
23
7
8
58 : 36
76
3
AS Řím
38
23
4
11
59 : 31
73
4
Como 1907
38
20
11
7
65 : 29
71
5
AC Milán
38
20
10
8
53 : 35
70
6
Juventus FC
38
19
12
7
61 : 34
69
7
Atalanta Bergamo
38
15
14
9
51 : 36
59
8
Bologna FC
38
16
8
14
49 : 46
56
9
SS Lazio
38
14
12
12
41 : 40
54
10
Udinese Calcio
38
14
8
16
45 : 48
50
11
US Sassuolo
38
14
7
17
46 : 50
49
12
Turín FC
38
12
9
17
44 : 63
45
13
Parma Calcio
38
11
12
15
28 : 46
45
14
Cagliari Calcio
38
11
10
17
40 : 53
43
15
ACF Fiorentina
38
9
15
14
41 : 50
42
16
Janov CFC
38
10
11
17
41 : 51
41
17
US Lecce
38
10
8
20
28 : 50
38
18
US Cremonese
38
8
10
20
32 : 57
34
19
Hellas Verona
38
3
12
23
25 : 61
21
20
Pisa SC
38
2
12
24
26 : 71
18

Autor: Vladislav Frk

Komentáře (30)

Přidat komentář
John Obi Mikel

Reagovat
stuff

Dalsi rok sa bude v neapole spominat na tento superofenzivny futbal

Reagovat
Tomanatura

Reagovat
fantomas10

Reagovat
Hachim Mastour

Reagovat
Csaplárova past

Reagovat
xfox88

Reagovat
Transfermarkt_2

Reagovat
Eichel

Reagovat
herbage

Reagovat
Broxi Bear

Aj ked ma KDB pravdu neviem ci je z jeho pozicie vhodne takto rozpravat do medii.

Si predstavte ze by som ja verejne kritizoval firmu v ktorej robim.

Vsak by ma v tejto fasistickej korporatnej dobe vyhodili na hodinu.

Reagovat
xfox88

On nerobi v korporate

Reagovat
Broxi Bear

Pointa je v tom ze kritizuje svojho zamestnavatela.

Naviac ADL ma s Contem dobre vztahy, sam povedal ze je kedykolvek vitany aj unho v Amerike.

Rok predtym vyhral Scudetto a to nikdy nezmaze nespokojnost jedneho hraca ktory tam vtedy navyse este ani nebol.

Reagovat
vladino10

Kritizuje šéfa. Ktorý tam už nerobí. Za to by snáď nevyhodili ani teba

Reagovat
Broxi Bear

Toho sefa vybral iny sef ktory to tam plati a mozno ma na to iny nazor.

Ale dobre si z toho vykluckoval

Reagovat
mesyas

Nj. ale ty nebudes mit miliardovou hodnotu a nebudes te firme generovat obrovske zisky. Budes jeden z mnoha v te firme. KDB si to holt muze dovolit.

Reagovat
Broxi Bear

Ale hrac je len hrac, oni vyhrali scudetto aj bez neho a s nim nevyhrali nic.

Ked tam nebude KDB bude tam ABC a klub pojde dalej a dalej bude generovat aj zisky.

To nie je dovod na kritiku.

Keby kazdy hrac kritizoval rozhodnutia vedenia tak je v kluboch anarchia.

Reagovat
Maximm9

Co je na tom spatneho, ze zamestnanec zkritizuje stareho manazera firmy. ktery tam uz neni ? Ceho se jako bojis, ze ti sef udela ?

Reagovat
Broxi Bear

Lebo viem ako to v praxi chodi. Ozves sa, niekomu sa to nebude pacit a letis.

Reagovat
D10S

Ja s tebou súhlasím , určite to nebolo najšťastnejšie. A De Laurentisa to určite poriadne vytočilo.

Reagovat
Broxi Bear

Odvtedy presiel nejaky cas a vsetky tieto blaboly co to tu tito experti pisali zmiatol zo stola sam ADL.

Povedal ze to bolo nevhodne a ze futbalistov su "miliony" a ked sa mu nepaci moze ist.

Cize zase som mal pravdu ale tito pseudoexperti ta tu za legitimny nazor normalne ubiju a potom ked sa ukaze pravda tak zalezu a cusia.

Reagovat
Vápeník

A teď si představte, že by hrál pod Artetou

Reagovat
Csaplárova past

Šak v Arsenalu je fotbal zábavný, neviděl jsi včera Artetu a jeho nekoordinované pohyby trvající 120 minut?

Reagovat
Nieuwendyk

Reagovat
ACSeRw!n

dat skoncili v podstate prvni

Reagovat
FC Porto FC

A proto přišel teď jako Allegri? To mi nějak nesedí

Reagovat
Broxi Bear

To je bezny kolorit v talianskom calciu.

Ti isti treneri ktori sa tam roky tocia, skoro kazdy uz bol v nejakom klube aj 2x, su aj taki co boli 2x v klube v jednej sezone lebo ho najprv vyhodili a potom ho zavolali naspat ked to bolo este horsie.

Vsimni si podiel zahranicnych trenerov, je minimalny.

V minulej sezone boli 4 z 20, predtym aj menej.

Mladi hraci nemaju v Serii A miesto, cenia sa skusenosti.

Mozno aj preto sa liga prepadla na 3-4 miesto v hierarchii top lig.

Reagovat
Blind Ref

Let mi tooooook

Reagovat
Hachim Mastour

ryšavý kktko

Reagovat
O.Giroud

Netipoval som ťa na ryšavého

Reagovat

Sledování komentářů

Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.

Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Nový komentář

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.

Registrace nového uživatele

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele