Neapol uplatnila opci na Höjlunda, United za útočníka celkem dostanou 50 milionů eur

03.06., 13:18
Aktuality
Rasmus Höjlund se stal kmenovým hráčem Neapole. (© Francesco Pecoraro / GETTY IMAGES EUROPE / Getty Images via AFP)

Rasmus Höjlund (22) bude i nadále oblékat dres Neapole. Italský vicemistr ve středu oficiálně potvrdil, že aktivoval opci na trvalý přestup útočníka z Manchesteru United. Partenopei za dánského reprezentanta po ročním hostování zaplatí celkem 44 milionů eur, dalších šest milionů už uhradili minulý rok za půjčku.

"Neapol oznamuje, že byly splněny podmínky pro trvalé získání sportovních práv na Rasmuse Höjlunda z Manchesteru United," uvedl klub v oficiálním prohlášení. Přestup se definitivně aktivoval poté, co si Neapol s předstihem zajistila účast v příštím ročníku Ligy mistrů.

Dánský útočník se po návratu do Serie A rychle zařadil mezi důležité postavy Partenopei. Už při debutu 13. září skóroval proti Fiorentině a pomohl Neapoli k vítězství 3:1 na stadionu Artemia Franchiho. Celkem v sezoně odehrál 44 soutěžních utkání, v nichž zaznamenal 16 gólů.

Výraznou stopu zanechal také v domácím Superpoháru. Höjlund skóroval při semifinálovém vítězství nad AC Milán a podílel se na triumfu Neapole v Supercoppě.

Pro Höjlunda nejde o první zkušenost se Serií A. V sezoně 2022/23 zaujal v dresu Atalanty Bergamo, kde během 34 ligových zápasů vstřelil deset branek. Právě odtud následně zamířil do Manchesteru United, kde během tří let nastřílel 26 branek v 95 startech napříč soutěžemi.

Nová éra bez Conteho

Neapol mezitím vstupuje do další významné přestavby. Po dvou letech klub opustil trenér Antonio Conte. Jeho nástupcem by se měl stát zkušený Massimiliano Allegri, jenž nedávno skončil v AC Milán.

Partenopei zakončili sezonu 2025/26 na druhém místě Serie A a kromě zisku domácího Superpoháru si zajistili postup do Ligy mistrů, kde se představí podruhé za sebou.

Autor: Jiří Vojík

Komentáře (94)

Přidat komentář
pivoaklobása

Tak nakonec jsou v tom jen za 25

Reagovat
Likan7

Asi mě zabijte ale...není to vlastně škoda? Nebyl by s Seskem, pod Carrickem, dobrej?

Reagovat
drevak2

ne

Reagovat
Blbos_Dlaha

urcite lepsi ako bude teraz v tom Allegriho anti-futbale. podla mna po pol sezone pojde zase inam, mozno na hostovanie do United

Reagovat
Moshe Dajan

určitě lepší než Meumo

Reagovat
Freedo

Můžeme být rádi, že jsme za něj dostali tolik. Po minulý sezóně bych čekal tak 20. Škoda to není, mnohem lepší bude hrát Šeška s Cunhou a Mbeumem, případně Amadem.

Reagovat
Likan7

Takže potřebujeme minimálně 2 ofenzivní hráče ASAP

Reagovat
Freedo

Jeden stačí, ale pořádnej. A ještě doufám, že prodáme Zirkzeeho. Hojlund měl aspoň pozitivní záblesky, ale Zirkzee je naprosto tragickej. Parodie na fotbalistu

Reagovat
Mato178178

Reagovat
Freedo

Ty seš ten jedinej člověk, co tu tvrdí, že Zirkzee je super?

Reagovat
Mato178178

nie je super ale mam ho rad

Reagovat
vodka

Reagovat
celeb

Zirkzee mi nepríde ako top útočník, ale oproti vykonom Hojlunda v United pôsobil ako poloboh. Akurát vždy len paberkoval s minutážou, ale rozhodne bol produktívnejší, než H

Reagovat
Neutron

Nebol.

Reagovat
Busby babes

jo no, Zirkzee za dve sezony 9 golu, Hojlund za dve sezony 26 golu, ale Zirkzee pusobil jako polobuh, tak jo.

Reagovat
Mato178178

a pocet minut? plus Xerxes nehraje stale hrot

Reagovat
Busby babes

coz je asi problem Zirkzeeho, ze se nedokazal prosadit, ne? nebo jako soucast toho hodnoceni.

Hojlund mel dobrou prvni sezonu, dal 10 golu v lize, 5 v LM. Zirkzee mel dobrej prvni zapas. jinak se mu ve vetsine moc nebo vubec nedarilo prosadit.

Reagovat
Mato178178

Hojlund mal par dobrych zapasov kde urobil tu dlhu seriu a dal par golov supakom v LM inak slabota + stal 2x tolko. Zirkzee ako utocnik cislo 2 ked dostane viac prilezitosti v poharoch moze byt fajn ak by sa trochu rozohral

Reagovat
Busby babes

coz je porad vic nez v nasem dresu dokazal Zizrkzee. Kterej je sice velkej, ale nedokaze se prosadit ve vzduchu, nedokaze poradne podrzet balon, od kazdeho obrance odleti, je pomalej atd...

Btw supaci v LM: Bayern, Galatasaray a Kodan.

v lize pak Spurs, Ville, Wolves, Luton, Villa, Newcastle, Brighton

Reagovat
Mato178178

Hojlund na utocnika c1 malo, Zirkzee ak by dostal viac priestoru moze byt ako c2 v pohode

Reagovat
Busby babes

ok. vidim to jinak, na zaklade toho, co za dva roky predvedl. respektive Hojlund malo, s tim souhlasim, ale kdyz nekdo prijde s tim, ze Zirkzee byl daleko lepsi, tak to proste neni pravda

Reagovat
Mato178178

ale ved zirkzee nebude utocnik cislo 1, Hojlund za tu cenu by bol a to nestaci. teraz budeme predavat Zirzeeho pod cenu za desku a budeme kupovat dalsieho priemeraka za 40? utok zirkzee sesko je ok. peniaze treba naliat do inych postov

Reagovat
Busby babes

nesouhlasim, protoze v momente kdy Sesko vypadne, tak nemame nahradu. Hrotaka neumi jak Zirkzee, tak Mbeumo nebo Cunha. A Sesko neodehraje 50-60 zapasu za rok, takze potrebujeme nekoho, kdo odehraje 20-30 zapasu v zakladu.

A imho Zirkzee ukazal, ze PL je na nej moc. Neni to top 1 priorita, ale imho po dvou CM, LB/RB je ten druhej hrot dalsi v poradi.

Reagovat
Likan7

Reagovat
Mato178178

tak treba prehovorit lewangolskeho

Reagovat
Freedo

Reagovat
vodka

ono je otázka, jestli by nechytil rytmus při nějakém lepším vytížení. to tvoje hodnocení výš je teda hodně příkré a že nepodrží balon je s jeho technikou celkem úsměvné. jako jeho náhradě se nebráním, ale není to priorita.

Reagovat
Busby babes

tak on ho dobre dokazal podrzet v par zapasech, ale ve vetsine s nim obranci zametli a nepodrzel balon vubec. na to jak je velkej, tak je prekvapive slabej v soubojich no. coz je v PL problem.

Nevim no, podle me to neni slabym vytizenim. ale na to uz neprijdem. Za dva roky se nedokazal moc prosadit, podle me mu PL jako liga proste nesedi. V Italii bude zas lepsi.

Reagovat
smazaný uživatel

Reagovat
Neutron

Zirkzee nemoze byt na hrote vobec...

Reagovat
Neutron

Ani na pocet minut nebol Zirkzee lepsi….

Reagovat
celeb

bavime sa o United? V ktorom vesmire dal Hojlund za United 26 golov? Vrat sa spat do svojho paralelneho vesmiru, v tejto verzii to bol extremny traged v cerveno-bielom drese.

Reagovat
celeb

ok, tak zaleziem ja do svojho. Pozeram, ze v EPL len 14, ale niekde za vas kopol este dalsich 12.

Reagovat
KnoxXx

hojlund v drese MU je voci zirkzeemu bozsky futbalista

Reagovat
iamek

Lol

Reagovat
Čenda

Ne, to nebyl. I herně byl a je hojlund lepší.

Reagovat
Neutron

Reagovat
habuu_14

NE

Reagovat
Busby babes

snad prijde nejaka levnejsi a zkusenejsi nahrada

Reagovat
Hlahart

Mateta

Reagovat
Hlahart

Teda ještě lépe - Welbeck

Reagovat
Ligter

Reagovat
Freedo

Toney za 30 by byl fajn

Reagovat
kilobyte

Možná jo. Ale je tam velká hrozba, že by zas výkonnostně spadnul. Pak bychom se ho zbavovali hůře a za méně.

Reagovat
vodka

byl, chudák vychytal u nás období, kdy neměl žádný servis a ke konci už i nulové sebevědomí. rozhodně na PL má.

Reagovat
j_mrazik

Já si to myslím taky. V tom období by to tam měl těžký každý a obvzlášť 20 letý kluk z cizí ligy.

Reagovat
smazaný uživatel

Reagovat
iamek

Reagovat
Likan7

jop

Reagovat
Čenda

z něho jeste muze bejt delo.

Reagovat
cristiano.K.

Neapoli je úplně skvělej, určitě tě to je škoda.

Reagovat
r.mrazik

urcite...prvni rok byl hodne slusny

az pak ho amorim zabil,stjene jako mnoho dalsich

Reagovat
iamek

Reagovat
Likan7

Reagovat
Čenda

Reagovat
Ronaldo.com

Reagovat
smazaný uživatel

Lepší než Zirkzee by asi byl, ale na PL v MU nemá. Možná tak ve Fulhamu.

Reagovat
drevak2

Reagovat
pivoaklobása

Reagovat
fantomas10

Pekny highlights v united

Reagovat
celeb

samy drevak a na štadión sa chodí len kvôli pivu a klobase

Reagovat
Jméno

No vida a Ederson zaplacený a ještě něco zbude

Reagovat
SunFells

@OfficialBHAFC

Brighton & Hove Albion has confirmed that Jason Ayto has left the club.

Mmm, ještě v červnu

Reagovat
Busby babes

@sistoney67

on Matheus Fernandes potentially signing for Manchester United,

"I would be SURPRISED if that deal doesn't get done..."

Reagovat
Hlahart

+

I also get the sense that if Manchester United could do a deal which would see Manuel Ugarte leave the club in some way, shape or form, then that would suit all parties.People behind the scenes certainly feel that he isn't quite up to it and the reality is that he didn't play any football from the home defeat to Leeds United right to the end of the season.

Depending on how much money Manchester United can raise for him, they will then look to put it towards someone like Nottingham Forest's Elliot Anderson or Brighton's Carlos Baleba.

It would be a major shock if Ugarte was still at the club once the transfer window closes on 1 September.

Zajímavý, že tam stále je to jméno Andersona u něj, když má Stone blízko City a je to brutální pesimista jinak k United ohledně všeho.

Jinak ten Fernandes je vlastně co za typ hráče? Dokáže hrát úplnou šestku/níž než Mainoo a s Mainooem?

Reagovat
VersaceChain

suverenne nejhorsi utocnik jakeho jsem musel v united kdy sledovat

Reagovat
vodka

lol

Reagovat
VersaceChain
Reagovat
Hlahart

Falcao byl v United horší

Reagovat
smazaný uživatel

Ten byl jenom na hostování. To samé Ighalo, Weghorst. Nestál 70 mega. Z pohledu ceny je fakt nejhorší

Reagovat
r.mrazik

tak tos jich asi moc nevidel

Reagovat
smazaný uživatel

V poměru cena výkon to taková kravina není.

Reagovat
r.mrazik

pocita se alexis jako utocnik?

Reagovat
VersaceChain
Reagovat
r.mrazik

vsak pisu...amorim ho zabil

Reagovat
smazaný uživatel

Viděl si letos Zirkzeeho?

Reagovat
VersaceChain

Videl, ten je na tom podobne. Jenze Zirkzee toho moc nenahral, 25/26 Hojlund hral snad vse a bylo to fakt to nejhorsi co jsem videl. 24/25 byl ok, v Neapoli hraje, spatny hrac to neni. Nekde najdu ten graf, protoze viditelne uz vsichni zapomneli. Weghorst mel urcite vetsi prinos pro hru.

https://www.reddit.com/media?url=https%3A%2F%2Fi.redd.it%2F5x8yndb84jxe1.png

Reagovat
VersaceChain

samozrejme mam o rok posunute roky

Reagovat
smazaný uživatel

25/26 hrál Hojlund v Neapoli Máš to o rok posunutý. V EL dokázal Hojlund dávat góly. To že je nedával v PL je věc druhá, ale měli jsme nejhorší sezónu za desítky let, takže se svezl se zbytkem týmu.

Reagovat
VersaceChain

Reagovat
KnoxXx

to ani omylom (napr. federico maceta)

Reagovat
smazaný uživatel

Jo nebo ten Číňan. Ale tyhle mlaďase bych do toho nepočítal

Reagovat
ACSMan

Dong Fagzhou ten tam přišel jen prodat dresy

Reagovat
smazaný uživatel

A Mačeta aspoň vykopl titul.

Reagovat
VersaceChain
Reagovat
Hlahart

jako tohle bylo hodně temný období, to je pravda

Reagovat
smazaný uživatel

Reagovat
iamek

Reagovat
Sigma Olomouc

Z něj United ještě vytřískali slušný peníze

Reagovat
SunFells

Newcastle submits €24m bid for AIK's Zadok Yohanna.

Pokud to vyjde, Straky by mohli ovládnout slovenský trh.

Reagovat
kissak

pokud to vyjde, mohla by to být slušná Riť

Reagovat
iamek

https://x.com/thesecretscout_/status/2062234475413549520?s=46

Tak prý k nám . Plus ze City ma dorazit Eze. 16 let a jeden z nejlepších hráčů ve svém ročníku. Solidně se do toho náborový tým pustil . Jen škoda odchodu Mexese a Osuchukwa, který se vrátil do Španělska.

Reagovat
D10S

Poslednú dobu hrá slušne ale čo je hlavné verím že môže byť ešte lepší …

Reagovat

Sledování komentářů

Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.

Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Nový komentář

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.

Registrace nového uživatele

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele