Neapol uplatnila opci na Höjlunda, United za útočníka celkem dostanou 50 milionů eur

Rasmus Höjlund (22) bude i nadále oblékat dres Neapole. Italský vicemistr ve středu oficiálně potvrdil, že aktivoval opci na trvalý přestup útočníka z Manchesteru United. Partenopei za dánského reprezentanta po ročním hostování zaplatí celkem 44 milionů eur, dalších šest milionů už uhradili minulý rok za půjčku.
"Neapol oznamuje, že byly splněny podmínky pro trvalé získání sportovních práv na Rasmuse Höjlunda z Manchesteru United," uvedl klub v oficiálním prohlášení. Přestup se definitivně aktivoval poté, co si Neapol s předstihem zajistila účast v příštím ročníku Ligy mistrů.
Dánský útočník se po návratu do Serie A rychle zařadil mezi důležité postavy Partenopei. Už při debutu 13. září skóroval proti Fiorentině a pomohl Neapoli k vítězství 3:1 na stadionu Artemia Franchiho. Celkem v sezoně odehrál 44 soutěžních utkání, v nichž zaznamenal 16 gólů.
Nuovi sogni da inseguire
— Official SSC Napoli (@sscnapoli) June 3, 2026
Rasmus è completamente azzurro ???? https://t.co/NybuG0uMTM
???? #ProudToBeNapoli pic.twitter.com/UXb2LY7WCh
Výraznou stopu zanechal také v domácím Superpoháru. Höjlund skóroval při semifinálovém vítězství nad AC Milán a podílel se na triumfu Neapole v Supercoppě.
Pro Höjlunda nejde o první zkušenost se Serií A. V sezoně 2022/23 zaujal v dresu Atalanty Bergamo, kde během 34 ligových zápasů vstřelil deset branek. Právě odtud následně zamířil do Manchesteru United, kde během tří let nastřílel 26 branek v 95 startech napříč soutěžemi.
Nová éra bez Conteho
Neapol mezitím vstupuje do další významné přestavby. Po dvou letech klub opustil trenér Antonio Conte. Jeho nástupcem by se měl stát zkušený Massimiliano Allegri, jenž nedávno skončil v AC Milán.
Partenopei zakončili sezonu 2025/26 na druhém místě Serie A a kromě zisku domácího Superpoháru si zajistili postup do Ligy mistrů, kde se představí podruhé za sebou.

Komentáře (94)
Přidat komentářTak nakonec jsou v tom jen za 25
Asi mě zabijte ale...není to vlastně škoda?
Nebyl by s Seskem, pod Carrickem, dobrej?
ne
určitě lepší než Meumo
Můžeme být rádi, že jsme za něj dostali tolik. Po minulý sezóně bych čekal tak 20. Škoda to není, mnohem lepší bude hrát Šeška s Cunhou a Mbeumem, případně Amadem.
Takže potřebujeme minimálně 2 ofenzivní hráče ASAP
Jeden stačí, ale pořádnej. A ještě doufám, že prodáme Zirkzeeho. Hojlund měl aspoň pozitivní záblesky, ale Zirkzee je naprosto tragickej. Parodie na fotbalistu
Ty seš ten jedinej člověk, co tu tvrdí, že Zirkzee je super?
nie je super ale mam ho rad
Zirkzee mi nepríde ako top útočník, ale oproti vykonom Hojlunda v United pôsobil ako poloboh. Akurát vždy len paberkoval s minutážou, ale rozhodne bol produktívnejší, než H
Nebol.
jo no, Zirkzee za dve sezony 9 golu, Hojlund za dve sezony 26 golu, ale Zirkzee pusobil jako polobuh, tak jo.
a pocet minut? plus Xerxes nehraje stale hrot
coz je asi problem Zirkzeeho, ze se nedokazal prosadit, ne? nebo jako soucast toho hodnoceni.
Hojlund mel dobrou prvni sezonu, dal 10 golu v lize, 5 v LM. Zirkzee mel dobrej prvni zapas. jinak se mu ve vetsine moc nebo vubec nedarilo prosadit.
Hojlund mal par dobrych zapasov kde urobil tu dlhu seriu a dal par golov supakom v LM inak slabota + stal 2x tolko. Zirkzee ako utocnik cislo 2 ked dostane viac prilezitosti v poharoch moze byt fajn ak by sa trochu rozohral
coz je porad vic nez v nasem dresu dokazal Zizrkzee. Kterej je sice velkej, ale nedokaze se prosadit ve vzduchu, nedokaze poradne podrzet balon, od kazdeho obrance odleti, je pomalej atd...
Btw supaci v LM: Bayern, Galatasaray a Kodan.
v lize pak Spurs, Ville, Wolves, Luton, Villa, Newcastle, Brighton
Hojlund na utocnika c1 malo, Zirkzee ak by dostal viac priestoru moze byt ako c2 v pohode
ok. vidim to jinak, na zaklade toho, co za dva roky predvedl.
respektive Hojlund malo, s tim souhlasim, ale kdyz nekdo prijde s tim, ze Zirkzee byl daleko lepsi, tak to proste neni pravda
ale ved zirkzee nebude utocnik cislo 1, Hojlund za tu cenu by bol a to nestaci. teraz budeme predavat Zirzeeho pod cenu za desku a budeme kupovat dalsieho priemeraka za 40? utok zirkzee sesko je ok. peniaze treba naliat do inych postov
nesouhlasim, protoze v momente kdy Sesko vypadne, tak nemame nahradu. Hrotaka neumi jak Zirkzee, tak Mbeumo nebo Cunha. A Sesko neodehraje 50-60 zapasu za rok, takze potrebujeme nekoho, kdo odehraje 20-30 zapasu v zakladu.
A imho Zirkzee ukazal, ze PL je na nej moc. Neni to top 1 priorita, ale imho po dvou CM, LB/RB je ten druhej hrot dalsi v poradi.
tak treba prehovorit lewangolskeho
ono je otázka, jestli by nechytil rytmus při nějakém lepším vytížení. to tvoje hodnocení výš je teda hodně příkré a že nepodrží balon je s jeho technikou celkem úsměvné. jako jeho náhradě se nebráním, ale není to priorita.
tak on ho dobre dokazal podrzet v par zapasech, ale ve vetsine s nim obranci zametli a nepodrzel balon vubec. na to jak je velkej, tak je prekvapive slabej v soubojich no. coz je v PL problem.
Nevim no, podle me to neni slabym vytizenim. ale na to uz neprijdem. Za dva roky se nedokazal moc prosadit, podle me mu PL jako liga proste nesedi. V Italii bude zas lepsi.
Zirkzee nemoze byt na hrote vobec...
Ani na pocet minut nebol Zirkzee lepsi….
bavime sa o United? V ktorom vesmire dal Hojlund za United 26 golov? Vrat sa spat do svojho paralelneho vesmiru, v tejto verzii to bol extremny traged v cerveno-bielom drese.
ok, tak zaleziem ja do svojho. Pozeram, ze v EPL len 14, ale niekde za vas kopol este dalsich 12.
hojlund v drese MU je voci zirkzeemu bozsky futbalista
Lol
Ne, to nebyl. I herně byl a je hojlund lepší.
NE
snad prijde nejaka levnejsi a zkusenejsi nahrada
Mateta
Teda ještě lépe - Welbeck
Toney za 30 by byl fajn
Možná jo. Ale je tam velká hrozba, že by zas výkonnostně spadnul. Pak bychom se ho zbavovali hůře a za méně.
jop
Neapoli je úplně skvělej, určitě tě to je škoda.
urcite...prvni rok byl hodne slusny
az pak ho amorim zabil,stjene jako mnoho dalsich
Lepší než Zirkzee by asi byl, ale na PL v MU nemá. Možná tak ve Fulhamu.
Pekny highlights v united
No vida a Ederson zaplacený a ještě něco zbude
@OfficialBHAFC
Brighton & Hove Albion has confirmed that Jason Ayto has left the club.
Mmm, ještě v červnu
@sistoney67
on Matheus Fernandes potentially signing for Manchester United,
"I would be SURPRISED if that deal doesn't get done..."
+
I also get the sense that if Manchester United could do a deal which would see Manuel Ugarte leave the club in some way, shape or form, then that would suit all parties.People behind the scenes certainly feel that he isn't quite up to it and the reality is that he didn't play any football from the home defeat to Leeds United right to the end of the season.
Depending on how much money Manchester United can raise for him, they will then look to put it towards someone like Nottingham Forest's Elliot Anderson or Brighton's Carlos Baleba.
It would be a major shock if Ugarte was still at the club once the transfer window closes on 1 September.
Zajímavý, že tam stále je to jméno Andersona u něj, když má Stone blízko City a je to brutální pesimista jinak k United ohledně všeho.
Jinak ten Fernandes je vlastně co za typ hráče? Dokáže hrát úplnou šestku/níž než Mainoo a s Mainooem?
suverenne nejhorsi utocnik jakeho jsem musel v united kdy sledovat
lol
https://i.redd.it/5x8yndb84jxe1.png
https://assets.goal.com/images/v3/blte3be51a54954b990/GettyImages-1248396790.jpg?auto=webp&format=pjpg&width=1200&quality=60
Falcao byl v United horší
Ten byl jenom na hostování. To samé Ighalo, Weghorst. Nestál 70 mega. Z pohledu ceny je fakt nejhorší
tak tos jich asi moc nevidel
V poměru cena výkon to taková kravina není.
pocita se alexis jako utocnik?
https://i.redd.it/5x8yndb84jxe1.png
vsak pisu...amorim ho zabil
Viděl si letos Zirkzeeho?
Videl, ten je na tom podobne. Jenze Zirkzee toho moc nenahral, 25/26 Hojlund hral snad vse a bylo to fakt to nejhorsi co jsem videl. 24/25 byl ok, v Neapoli hraje, spatny hrac to neni. Nekde najdu ten graf, protoze viditelne uz vsichni zapomneli. Weghorst mel urcite vetsi prinos pro hru.
https://www.reddit.com/media?url=https%3A%2F%2Fi.redd.it%2F5x8yndb84jxe1.png
samozrejme mam o rok posunute roky
25/26 hrál Hojlund v Neapoli
Máš to o rok posunutý. V EL dokázal Hojlund dávat góly. To že je nedával v PL je věc druhá, ale měli jsme nejhorší sezónu za desítky let, takže se svezl se zbytkem týmu.
to ani omylom (napr. federico maceta)
Jo nebo ten Číňan. Ale tyhle mlaďase bych do toho nepočítal
Dong Fagzhou
ten tam přišel jen prodat dresy
A Mačeta aspoň vykopl titul.
https://i.redd.it/5x8yndb84jxe1.png
Z něj United ještě vytřískali slušný peníze
Newcastle submits €24m bid for AIK's Zadok Yohanna.
Pokud to vyjde, Straky by mohli ovládnout slovenský trh.
pokud to vyjde, mohla by to být slušná Riť
https://x.com/thesecretscout_/status/2062234475413549520?s=46
Tak prý k nám
. Plus ze City ma dorazit Eze. 16 let a jeden z nejlepších hráčů ve svém ročníku. Solidně se do toho náborový tým pustil
. Jen škoda odchodu Mexese a Osuchukwa, který se vrátil do Španělska.
Poslednú dobu hrá slušne ale čo je hlavné verím že môže byť ešte lepší …
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele