Budějovice a Chrudim sestupují, nedostaly licenci. Kdo bude místo nich v druhé lize?

05.06., 12:05
Aktuality
České Budějovice a Chrudim se v příští sezoně utkají v ČFL (© ČTK / Ján Honza)

České Budějovice a Chrudim nebudou v příští sezoně hrát druhou ligu, třebaže na ni mají podle výsledků z uplynulé sezony právo. Oba fotbalové kluby totiž nesplnily licenční podmínky pro účast v profesionálních soutěžích a postihne je pád o patro níž. Jejich místa zaujmou Kladno s Českou Lípou, sestupu díky tomu unikla Jihlava. O výsledcích licenčního řízení dnes informovala Fotbalová asociace České republiky (FAČR).

Budějovice a Chrudim neobdržely licenci spolu s dalšími druholigovými kluby Příbramí a Ústím nad Labem už v květnu v první fázi řízení. Proti rozhodnutí licenční komise se všechny čtyři kluby odvolaly, uspěly ale jen Příbram s Ústím. Dynamo řeší problémy se stadionem, aktuálně mu od města běží výpovědní lhůta ze smlouvy na užívání Střeleckého ostrova. Právě kvůli tomu nemělo obdržet potřebnou licenci pro druhou ligu.

V příští sezoně třetí ligy by mohla nastat paradoxní situace, kdy by soutěž hrála dvě mužstva z Budějovic. V polovině května náměstek českobudějovické primátorky Petr Maroš (Naše Česko) ČTK řekl, že by město rádo přihlásilo do třetí ligy tým, přičemž licenci by získalo od některého současného účastníka České fotbalové ligy (ČFL).

Web isport.cz ve středu informoval, že nový klub je dohodnutý na licenci s Brozany. Kvůli možným změnám ve druhé lize ale hrozí, že by jejich aktuální třetí místo od konce ve skupině B ČFL mohlo znamenat sestup.

Možná je i varianta, že se majitelka Dynama Dorothy Nneka Edeová s městem dohodne a klub mu prodá. V takovém případě by Dynamo pokračovalo pod stávající značkou ve třetí lize.

Chrudim je aktuálně vyšetřována v korupční kauze. Na jejich místo se o patro výš posouvají Kladno s Českou Lípou. Oba týmy vyhrály v ČFL své skupiny a příští týden se mají spolu utkat v baráži o postup do druhé ligy. Vzájemné dvojutkání se ale za těchto okolností nejspíš neodehraje.

Situace by vyhovovala i Jihlavě, která se v uplynulé druholigové sezoně spolu s poslední Spartou B nedokázala sportovní cestou zachránit. Nyní by se však Vysočiny druhá nejvyšší soutěž znovu týkala.

Autor: Livesport.cz, ČTK

Komentáře (116)

Přidat komentář
Trener_co_trenuje

Velmi dobra zprava pro Ceske Budejovice

Reagovat
Igner Farnsworth

90tky jeste neskoncily koukam dokud budou ODS zit tak budem furt vidlaci z vychodu

Reagovat
Hawkus

Teď se ale přejmenovali na Jejich Česko

Reagovat
nevolno

Dejte to pryč mi se z toho dělá mdlo.Na druhou stranu doufám , že Ede to dá a příští rok bude derby Dynamo vs TJ Dynamo. V ČFL .Akorát nevím koho su dát do oblíbených.

Reagovat
Kadlitko

Dej si tam Českou Lípu

Reagovat
Y.N.W.A

Zajímavý, jak to bylo s Budějkama všem jasný, kam to vede, a že to tak opravdu dopadlo, a že tomu v 21. století nešlo zabránit

Reagovat
zorz767

Protože tomu nechtěli zabránit. Město naopak dělalo vše pro to, aby to takhle skončilo.

Reagovat
Hawkus

Reagovat
arvncrtx

Reagovat
Kucka

Reagovat
Čenda

Reagovat
$dolar$

Reagovat
oli9

tohle se deje vsude anglii, španělsku vsude...

Reagovat
antiHavel

Reagovat
didosh

Reagovat
zorz767

Kuba s Marošem opravdu neuvěřitelným způsobem pohřbili Dynamo. Radši ho zničit, když nebude vše po jejich. A někteří fanoušci jim ještě zobou z ruky. To prostě nepochopíš.

A abych předešel kecům - četl jsem, že tam byly nějaký dlužný peníze. Ale to beru od majitelky už jen jako minimalizaci ztrát. Hlavním důvodem pádu je to, že klub vyhnali ze stadionu. Kdyby mohli pokračovat, tak by to nepochybně poplatila, protože by si chtěla zachovat svoji investici.

Reagovat
Hawkus

Přesně, jak to nebude mafiana Kuby, tak to radši zapálíme a zalijeme do betonu. Klasika jihočeská ODS...

Reagovat
Keeper117

Tak oni to tam od začiatku smerovali štýlom, že buď všetko alebo radšej nič. Škoda len, že sa do takejto pasce dostal tak tradičný klub, ako Dynamo.

Reagovat
Čenda

jako jeste bych pochopil, ze tomu nekdo nerozumí, nebo se o to proste nezajima, ok.

Ale ze nekdo slepe vidí v Kubovi spasitele, kterýmu

Reagovat
Čenda

doteď bylo nejaky dynamo uplne ukradený a ted si jen potřebuje nahonit hlasy na viditelný veci, kterou navíc sam totálně dojebal..chjo, lidi, no.

Reagovat
Sosi

Stejně furt nechápu, proč je to na město takový hate?

Reagovat
zorz767

V klubu byly sice problémy, ale ne neřešitelné a fotbalově relativně pohoda. Oproti Koubkovi, který jim ale šel na ruku, to bylo naprosto v pohodě. Konšelé se ale rozhodli využít příležitosti a nastoupili na majitelku, aby se klubu vzdala, a oni ze sebe před volbami jakože udělají spasitele. Jenže se přepočítali, a tak začal brutální nátlak pod pohrůžkou vyhnání ze stadionu. A zbytek už máš tady v článku popsán.

Reagovat
Sosi

Proc by ale mesto melo jit na ruku nekomu, kdo tady kasle na letity system jihoceskeho klubu? Mesto se rozhoduje, koho bude podporovat a koho ne. To je koneckoncu jedina moznost, jak to mohou ovlivnit.

Reagovat
Hlahart

Však ji podporovat nemuseli. Stačí, když budou tržně nakládat se svým majetkem. To, že se rozhodli založit vedlejšák a podnikat ve fotbalu s konkurenčním klubem je totálně mimo

Reagovat
Sosi

Jako ze chteji klub, ktery bude brat hrace z regionu?

Reagovat
Hlahart

"Jako ze chteji klub." Tohle stačí. Úplně mimo to, co by město mělo dělat a samozřejmě mimo to, co je město schopno kvalitně dělat

Reagovat
Hawkus

Nechápu proč by město mělo zakládat další klub ve městě, který už není schopno ani pořádně stahovat lidi z JČ do Dynama. Totální nonsense. Ani o mládež samozřejmě nejde, protože už i takhle se paberkuje. Co je kvalitní si stáhne většinou Plzeň. O zbytek z regionu se pralo Dynamo a Vysočina.

Reagovat
Hlahart

Tak o mládež samozřejmě nejde, jelikož spolek má město pod kontrolou trvale

Reagovat
Kucka

Reagovat
Cotton

Město by mělo dbát o značku Dynama a nemělo by mu být jedno, jak se s ní nakládá. Jednak jde o součást kultury města a jednak platí provoz akademie.

Reagovat
Hlahart

Však dbát na značku může skrze akademii. A je mimochodem zcela evidentní, že na značku Dynama nemá město samozřejmě vůbec žádný nárok. Což je teda jen potvrzením toho, že se do toho nemá vůbec municipalita plést

Reagovat
Hawkus

Reagovat
Hawkus

Ok, jaký byl ten letitý systém? Že se pořádný majitel hledá už asi 20 let? A pak když to někdo chce, tak se dá jako přednost Koubkovi, který slibuje hory doly a má požehnání od Kuby a spol... A jak to dopadlo, asi víme

Reagovat
Badbravo

Však bez Kuby se v JČ nic nehne třeba ho to jednou dostihne

Reagovat
Hawkus

Jj, to bohužel víme, lidem stačí, že opravil pár silnic a je silnej na hubu a opozice je složená z retardu.

Reagovat
Čenda

Reagovat
Hlahart

Navíc tedy to založení konkurenčního klubu ze strany města je totální úlet

Reagovat
Salfovic

A proč to tedy nekoupili hned od Koubka ?

Reagovat
Hawkus

Tak si projeď těch asi 10 článků, počti diskuse a pak o tom chvíli přemýšlej a udělej si názor...

Reagovat
Sosi

Mne to prijde mimo, jen se tu nadava na Kubu.... ale ze mesto chce tym, ktery bude reprezentovat nejaky hodnoty, to se mu zazliva....

Reagovat
zorz767

Tohle jsou jenom pohádky pro plebs. Majitelka tam byla přece chvíli. Kdyby chtěli rozvíjet akademii a spolupráci, tak tomu mohli dát čas a ten vztah vybudovat. Teď to teda budou dělat hodnotově podle nich, ale jsem fakt zvědav, kdo se tam teď pohrne dělat fotbal, když všichni viděli, jak umí v ČB zamést s každým majitelem, co neskáče, jak oni pískají.

Reagovat
Hawkus

Jaký hodnoty proboha? Však tam byl retarda Koubek, aka kůň Kuby a jihočeské ODS, chtěl se toho zbavit. Byla z toho telenovela. Teď to spadlo na tu nigerijskou princeznu, což neříkám že je terno, spíš tak průser. Ale jako že se teď Kuba a Jejich Česko bude tvářit jak to bylo všechno cajk, a jak předtím se rozvijela mládež, a jak to Koubek vůbec neposral, je fakt směšný. Nakročeno k tomu, že se ty parcely pod ostrovem prodají a stadion bude jinde, tak o tom se mluvilo už dávno. A kdo myslíš, že by dostal z prodeje bakšiš? Poradím ti, začíná to na K- a konci na -uba. Takže tak. Takže nějaký hodnoty... A jestli tomu věříš, tak je mi tě líto, a nebo o tom nic nevíš, bez urážky.

Reagovat
Hawkus

A BTW. Kuba tam taky není týden, ale v JČ vládne už hezkých pár let. Takže teď bude vytvářet konečně hodnoty? Když odešel z ODS, aby měl větší koryto a všem jim pěkně ukázal, tem ostatním idiotum z ODS, jak on a ne Fiala je mohl spasit? Kuba a jeho uražené ego a chytre kecy v pozadí, to mě vždy bavilo. Kecá hezky, ale fakt jen kecá.

Reagovat
r.mrazik

Vsak je Kuba napojeny na toho mafose z Hluboké ne?

Reagovat
Hawkus

Jo, no právě.

Reagovat
Fleury

Jistý Dlouhý, o kterém se kníže Schwarzenberg vyjádřil, že nashromáždil za dvacet let majetek větší, než rod Schwarzenbergů za tři sta let

Reagovat
Hawkus

Reagovat
r.mrazik

Reagovat
icka

Reagovat
Čenda

co prosím?

Reagovat
fantomas10

Nejaky vycuc nemame po ruce?

Reagovat
Hawkus

Nevím, já na to mám názor jasný, viz výše. Ale jsou i lidi co si myslí, jakej byl Koubek geroj a ta princezna z nigerije je nejhorší...

Stejně nikdo z nich nechce reálně hrát 1. ligu a max. 2. jim stačí.

Reagovat
zorz767

Víš co je vtipný na tom? Že Kuba i Maroš mají všude plnou hubu keců, ale jak přijde otázka na Koubka a co bylo předtím, tak drží bobříka mlčení. A to absolutně. Prostě jejich strategie je předstírat, že některé dotazy neexistují. A i to je pro mě důkaz, že prostě to nejsou fér chlapci, jak si někteří namlouvají.

Reagovat
Hawkus

Jasně že ne, tak Kuba je tím známý. Mám na něj názor hotový. Chápu, někomu může imponovat jeho charisma, ale kdo si zjistí víc, tak ho nemůže mít rád. To si alespoň myslím já. Tohle už je totální sarada a konkuruje to prodeji, neprodeji a návratu nenavratu Koubka.

Reagovat
Sosi

Ale ja vim, ze Koubek je a byl vocas a ten pruser zacal on. Ale nevidim problem s tim, ze do toho riznou ted. Lepsi pozde jak pozdeji.

Reagovat
Hawkus

Tak to od něj měli koupit hned. Tohle je podle mě z jejich strany cílená snaha o to co nejvíce snížit cenu něčeho, co pak jakože koupím a zachráním. Dynamo se bude plácat pak X let v ČFL, ale bude jakože záchraneny, bude to samozřejmě chyba všech ostatních majitelů, že klub nepostupuje, a ostrov se rozproda developerovi.

Reagovat
Sosi

tak spis nevedeli, ze to s novou majitelkou bude tak spatny... nebo proste milion jinych duvodu

Reagovat
Hawkus

Spíš mysleli, že to vezme někdo jiný, ideálně někdo z regionu, koho budou zase smelit a ovládat a ruka ruku... Ale to je můj dohad.

Reagovat
Čenda

Reagovat
Čenda

Protože celou dobu bylo městu nejaky dynamo uplne u řiti, a to se tam děly mnohem horší veci? A ted, kdyz si naivně mysleli, ze si to povodí a nahoni laciny politicky body, tak ho jeste trubci budou omlouvat? To jsi jeho volič nebo jen naivní?

Reagovat
Sosi

Ja vubec nejsem z jiznich Cech

Reagovat
Čenda

Tak naslouchej tem, kdo jsou, nebo jeste lepe aspoň tem, co uz o tom neco vi. A tech je tu spoustu, kteří o tom vi mnohem vic nez ja. Já jsem treba nestrannej, jsou mi fuk obě strany, cistej štít nemá ani jedna. Ale to, co předvádí mesto, je

Reagovat
Cotton

Chrudim , dobře jim tak

3 nové týmy ve druhé lize budou zajímavé zpestření

Reagovat
Hawkus

Na druhou stranu jsem rád za Arsenal i Kladno.

Reagovat
KARLinho

Reagovat
ACSeRw!n

Reagovat
EAG le grand amour

Dynamo

Město České Budějovice

Táborsko bude hrát o záchranu a Dynama se budou plácat ve třetí lize, bezva.

Reagovat
KARLinho

Lípa konečně, jen 26 let jsem čekal na návrat.

Reagovat
Hawkus

Pamatuju si, jak jsem XX let zpět za ní hrál Football Manager. Od ty doby je mám blíž k srdci, takže jim to přeji, ale nevím, jaký mají zázemí.

Reagovat
KARLinho

Zázemí je skoro stejné jako před čtvrt stoletím. Až poslední roky se to trochu lepší.

Reagovat
mayday

"zázemí"

Reagovat
Hawkus

A hraje se v České Lipe, nebo ne?

Reagovat
antiHavel

A není to málo?

Reagovat
podnebný

Logicky by z toho plynulo, že nikdo další nesestoupí. Ale ono ne! Na to mají nelogicky složitá nenormální pravidla, že místo nich postoupí Kladno (kde se údajně rozpadá stadion) a Česká Lípa. A ti, co měli sestoupit normálně, tam se nic nemění. A kam sestoupí Opava a Karviná???

Reagovat
Salfovic

Zajímalo by mě, jak zní pravidla, která za této situace umožňují Jihlavě záchranu.

Reagovat
Sigma Olomouc

Když se mohla zachránit Jihlava, proč ne Sparta B? A mezi Kladnem a Lípou by se rozhodlo v tom play-off

Reagovat
Cotton

Protože je rozdíl mezi 15. a 16. z pohledu pravidel

Reagovat
Sigma Olomouc

To chápu. Ale změnil bych to.

Reagovat
Salfovic

Proč, proboha To už by byl úplnej bizár, kdyby se mohl zachránit i poslední.

Reagovat
Cotton

Je to napsáno přímo v rozpisu ligových soutěží LFA. 16. sestupuje vždy, ale 15. se zachrání, když bude muset odstoupit někdo jiný.

Reagovat
Sasha

Jak jsou teda ty pravidla? 1. Volne misto 15.? 2. Porazeni z baraze z ceske treti ligy 3. Druhy z msfl?

Reagovat
Cotton

1. Jihlava

2. záleží, jestli ten vyřazený klub je z Čech/Moravy, pak jde prostě další nejvýš postavený klub v té příslušné 3. lize

Reagovat
nafukovaci.tucnak

Baví někoho ta naše 2 a 3 liga ?? mě ani nezajímá... Většina týmů nemá zájem hrát 2 ligu. 2 liga total tragická, a ambice do nejvyšší jen pár klubů.. hrozné...

Reagovat
monty25

Upřímně, kdybych bezmála 20 let nefandil Viktorce Žižkov (která tam od té doby strávila většinu sezon), tak by mě nezajímala.

Reagovat
Hawkus

Náhodou, je to skvělý guilty pleasure. Dá se I ČFL/MSFL a Divize.

Reagovat
Salfovic

Jak by řekl klasik, druhá liga je vo hovně.

Reagovat
Mass

Sázkaře

Reagovat
Lemond Laws 2

co to je za sračku? Takže by měly hrát fotbal 16 týmů v první lize a zbytek zákaz fotbalu nebo co si tím chtěl říct? Kde mají hrát kluci, kteří to nedotáhli úplně na TOP level, ale v noze to mají a hrajou tedy ČFL..?

Reagovat
antiHavel

Reagovat
Pablos

doslovně tím říká, že ho to nebaví a ptá se jestli to tu někoho baví ?

Reagovat
Lemond Laws 2

Ptát se jestli někoho baví 3.liga je asi tak jako ptát se jestli někoho baví okresní přebor... Prostě to sledují místní a pár nadšenců... nevim, koho jiného by měla ČFL a níž zajímat nějak více..

Reagovat
Cotton

Řešení je jednoduché, mít v 1. lize jen 12 týmů

Reagovat
r.mrazik

nejvic bavi rozhodci, protoze si tam prijdou na slusny prachy

Reagovat
Hawkus

2. liga už jo.

Ja jsem pískal asi půl roku, nižší soutěže dorostu a okres chlapy, ale byl to fakt běs.

Reagovat
r.mrazik

mi vypravel typek,co piskal treti ligu a divizi...teda spis se chlubil,kolik dostane na uplatcich

vzdycky mel radost,kdyz do plzenskeho kraje prijel nejaky tym z prahy...

Reagovat
mayday

Znám taky několik rozhodčích, teda jen z krajských soutěží, a přivydělají si slušně. Že se uplácí nahoře ok, ale v nižších soutěžích to je prostě... Že to ty lokální mafiánky baví

Reagovat
r.mrazik

to jo...ego proste nezakryjes no

Reagovat
Hawkus

přesně tak, hlavně je to totální trapárna a do toho tam řvou nasraný dědkové...

Reagovat
r.mrazik

ale jasne...okres je totalni peklo

Reagovat
Well

Realne se u nas hraje ve 3. lize hezčí fotbal než v 1. a 2., protoze to neni tak takticky svázané a casto o jednom golu ze standardky.

Reagovat
mayday

Reálně hrají v mnohem nižších soutěžích technicky často kvalitnější hráči než v lize, kde se spousta hráčů dostane jen kvůli fyzičce.

Reagovat
Well

Casto i ty týmy předvádí fakt hezky kombinacni fotbal, pak postoupí do druhé a neda se na to dívat.

Reagovat
mayday

Hraju na amatérské úrovni, nastoupil jsem v sedmi úrovních od krajského přeboru až po prales A úplně upřímně, i v okresním přeboru jsou borci, kteří jsou na tom technicky líp jak půlka první ligy, akorát by tam ubehali tak 10 minut

Reagovat
mayday

V šesti respektive, sorry

Reagovat
Well

Tak ono casto v tom kraji mas treba nejake místní podnikatele a nadšence do sportu, co si tam dotahnou bývalé ligové fotbalisty, co pohoreli na zivotosprávě.

Reagovat
mayday

Nemyslím ani bývalé ligové fotbalisty, těch je tam samozřejmě taky dost. Ale normální hráče, co nikdy třeba ani v divizi nebyli, ale technikou na míči jsou fakt dobří. Ale v nejvyšších ligách to samozřejmě bez atletiky nejde.

Reagovat
Hawkus

Jj, je to tak, někdy fakt clovek kouká.

Reagovat
Lexi Belle

Mám chuť sjezdit všechny zápasy České Lípy v dresu Arsenalu

Reagovat
Fleury

Místního, nebo toho londýnského? Lepší by to bylo naopak

Reagovat
bourbon

místo toho "zápasy" mělo být "chlapy", ne ?

Reagovat
noustres

Chrudim není spokojena. Po detailním seznámení se klub rozhodl obrátit na soud s návrhem na vyslovení neplatnosti tohoto rozhodnutí společně s návrhem na předběžné opatření, neboť uvedené rozhodnutí považujeme za nezákonné, rozporné s licenčními předpisy FAČR, principy spravedlivého procesu a zásadou rovného zacházení, tudíž za neplatné.

Dokonce se Licenční tribunál FAČR ani neobtěžoval uvést, jakým způsobem klub nesplnil své povinnosti, v rozhodnutí je pouze formálně odkázáno na nesplnění podmínky § 72 a § 73 Licenčního řádu, ale čím, jakým konkrétním jednáním klub podmínky nesplnil, to tam uvedeno není.

Reagovat
!!!OCIP_KINAB

Celé je to neskutečný podvod od Jihlavy a rodiny Vaculíků určitě, jinak měl jít do 2.ligy Třinec místo ní z MSFL!

Reagovat
Well

Tak spadla jim i 19ka a hrozilo by odebrání i statutu akademie. Za to co hráli meli jít dolů a ne Chrudim no...

Reagovat
!!!OCIP_KINAB

Nesnáším tenhleten přístup....."když na to nemáš sportovně tak si pomůžeš penizka má na úkor chudších!" Doufám že se to rozkryje jak ty úplatky v Karviné a Jihlavu pak zruší akademie neakademie!

Reagovat
noustres

Chrudim není chudá. Mluví z tebe vztek a emoce.

Reagovat
Shevchenko

Třinec normálně postupuje taky.

Reagovat

Sledování komentářů

Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.

Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Nový komentář

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.

Registrace nového uživatele

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele