Licenční problém ve druhé lize. České Budějovice a Chrudim údajně mohou sestoupit

03.06., 15:37
Aktuality
Jakou soutěž budou v příští sezoně hrát České Budějovice? (© ČTK / Pancer Václav)

České Budějovice a Chrudim údajně nedostaly licenci pro účast v Chance Národní Lize. To by pro oba kluby znamenalo pád o patro níž, druhou nejvyšší fotbalovou soutěž by si naopak zahrály Kladno s Českou Lípou a také Jihlava, přestože původně sestoupila. Po úterním jednání licenčního tribunálu Fotbalové asociace ČR (FAČR) o tom informoval Kladenský deník.

Dynamo České Budějovice a Chrudim neobdržely podle Deníku licenci spolu s dalšími druholigovými kluby Příbramí a Ústím nad Labem už v květnu v první fázi řízení. Proti rozhodnutí licenční komise se odvolaly, Dynamo ani východočeský klub ale s protestem podle médií neuspěly.

Výsledky úterního jednání licenčního tribunálu se ve středu měly dozvědět příslušné kluby, veřejnost by o nich měla být informována v pátek. Dynamo řeší problémy se stadionem, aktuálně mu od města běží výpovědní lhůta ze smlouvy na užívání Střeleckého ostrova. Právě kvůli tomu nemělo obdržet potřebnou licenci pro druhou ligu.

"Dnes jsou vyhotovována a rozesílána rozhodnutí. Nejprve musí být informováni žadatelé, následně také Ligová fotbalová asociace, řídící komise pro Čechy a řídící komise pro Moravu a v pátek uveřejníme oficiální rozhodnutí," řekl ČTK tiskový mluvčí FAČR Milan Štěrba.

V příští sezoně třetí ligy by mohla nastat paradoxní situace, kdy by soutěž hrála dvě mužstva z Budějovic. V polovině května náměstek českobudějovické primátorky Petr Maroš (Naše Česko) ČTK řekl, že by město rádo přihlásilo do třetí ligy tým, přičemž licenci by získalo od některého současného účastníka České fotbalové ligy (ČFL). Web isport.cz ve středu informoval, že nový klub je dohodnutý na licenci s Brozany. Kvůli možným změnám ve druhé lize ale hrozí, že by jejich aktuální třetí místo od konce ve skupině B ČFL mohlo znamenat sestup.

Možná je i varianta, že se majitelka Dynama Dorothy Nneka Edeová s městem dohodne a klub mu prodá. V takovém případě by Dynamo pokračovalo pod stávající značkou ve třetí lize.

Pokud se informace médií potvrdí, spolu s Jihočechy by opustila druhou nejvyšší soutěž i Chrudim, která je vyšetřována v korupční kauze. Na místo nich by se o patro výš posunuly Kladno s Českou Lípou. Oba týmy vyhrály v ČFL své skupiny a příští týden se mají spolu utkat v baráži o postup do druhé ligy. Vzájemné dvojutkání se ale za těchto okolností nejspíš neodehraje.

Situace by vyhovovala i Jihlavě, která se v uplynulé druholigové sezoně spolu s poslední Spartou B nedokázala sportovní cestou zachránit. Nyní by se však Vysočiny druhá nejvyšší soutěž znovu týkala.

Autor: ČTK

Komentáře (67)

Přidat komentář
pobody's nerfect

Když zůstane Jihlava, proč ne i sparta?

Reagovat
monty25

A proč jo? Radši tam budu mít Kladno i Českou Lípu.

Reagovat
Jason_

Reagovat
pobody's nerfect

Sparta je mi u řiti, spíš v tom hledám nějakou logiku, kterou nyní nevidím

Reagovat
monty25

V řádech je něco v tom smyslu, že poslední tým sestupuje za každých okolností. To by asi muselo odmítnout postup několik týmů z ČFL.

Reagovat
Zephyr

Reagovat
Salfovic

Protože je rozdíl mezi posledním a předposledním.

Reagovat
John Obi Mikel

Reagovat
Witcher

Tak hlavně že se to zjistilo až po dohrání soutěže

Reagovat
Cotton

Ne, to bylo v řádech pořád

Reagovat
Transkamarket

Reagovat
Salfovic

Může mi někdo vysvětlit, jak se mohou řešit ,,náhradníci" když ČFL ještě není dohraná a rozhodnutá

Reagovat
pobody's nerfect

Vedení svazu už zná výsledky

Reagovat
Kadlitko

Reagovat
Blasphemer

Reagovat
Sigma Olomouc

Reagovat
ratusek

Reagovat
mojmira

Reagovat
Kryptos_

Reagovat
Freedo

Reagovat
HalaMadrid_Flx

Reagovat
monty25

Rozhodnutá už je, Kladno vyhrálo skupinu A a Česká Lípa skupinu B.

Reagovat
Salfovic

Ale vítěz baráže by měl pŕímý a jistý postup. Tady ještě může hrozit nějaké odvolátní a co pak.

Reagovat
monty25

Odvolání už proběhlo, Příbram a Ústí po něm dostaly licenci, ČB a Chrudim neuspěly.

Reagovat
John Obi Mikel

Reagovat
Kucka

Reagovat
srandamač

Ta baráž mezi Kladnem a Lípou by se hrát měla, to je snad taky někde napsaný, že musí být jeden vítěz (asi kvůli prachům od svazu).

Reagovat
Transfermarkt_2

Baráž se bude hrát určitě

Reagovat
Mononukleoza

Chrusim hezky zpátky do divize, kam patří. Se těším na derby s Hlinskem...

Reagovat
zelickostesticko

Naše Česko ukázalo pravou tvář

Reagovat
Modi6

Reagovat
Salfovic

S tou Jihlavou je to ale taky divný. Místo posledních dvou by přeci měly klasicky postoupit vítězové ČFL a MSFL.

A Chrudim s ČB by měly nahradit kluby z ČFL.

Reagovat
Salfovic

S tou Jihlavou je to ale taky divný. Místo posledních dvou by přeci měly klasicky postoupit vítězové ČFL a MSFL.

A Chrudim s ČB by měly nahradit kluby z ČFL.

Reagovat
Vilppu

Třinec by postupoval taky, Jihlava se vlastně “neguje” a nepadá nikam, místo Sparty B, Budějovic a Chrudimi naopak Třinec, Česká Lípa a Kladno. Aspoň tak to chápu

Reagovat
Salfovic

Mně právě nedává vůbec žádný smysl, aby sestup moravského týmu negovalo vyřazení dvou českých klubů.

Reagovat
John Obi Mikel

Reagovat
Cotton

Není to divné, postupují normálně podle pravidel. Podle mě je lepší nechat tam 15. klub, než tam tahat dalšího ze 3. ligy, což by nejspíš bylo něco jako Plzeň B.

Reagovat
Salfovic

Spíš Domažlice.

Reagovat
fabec1222

Takže Plzeň B

Reagovat
Blasphemer

Podle mě to ani hrát nechceme.

Reagovat
monty25
Reagovat
Ross Geller

Prostě tu Spartu B za každou cenu nechají sestoupit, Trunda s Tvrdíkem

Reagovat
arvncrtx

Za to, že vaše béčko uhrálo jen asi 20 bodů, můžou Trunda s Tvrdíkem?

Reagovat
Ross Geller

Ne, ale mohou za to, že když ostatní týmy nezískali licenci, tak měli nechat ten tým ve druhé lize a ne tam cpát kluby z nižších soutěží.

Reagovat
Ulrich

Pořád má Ede situaci pevně v rukou a Kubu si vodí jak děvku?

Reagovat
kilobyte

Ne. Kuba si jí namazal na chleba a dostal krajské město i ze druhé ligy.

Reagovat
ladyboy arsenal

Reagovat
Trener_co_trenuje

Ty ses tak naivni, ze veris, ze ta cernoska je majitelka a neco skutecne ridi.

Reagovat
kilobyte

Ne. Právě že nejsem naivní a tak vím, že Kubovi aspol. jde jen o to, že nedostali svou část z dotace pro klub.

Reagovat
Trener_co_trenuje

To jsou nesmysly co pises. Takhle se to nedela a o dotace nejde. Jsou moc maly. To nikoho nezajima. Rozhodujici je dostat do portfolia sponzoru polostatni firmy. O to jde. Klub slouzi jako prutokovej ohrivac, ale ty dotace nejsou tak vysoky, aby za to stalo nekomu riskovat. Vetsi penize prichazeji az s politikem co ma nad klubem kontrolu.

Reagovat
kilobyte

Nic není tak malý, aby se někomu nevyplatila malá domů.

Reagovat
Fernando_Torres

Kde jsou ty klauni, co tu hlásali, jak si Ede maže město na chleba Od začátku bylo jasné, že tu licenci nemají šanci dostat... Každopádně smutnej příběh pro Budějky.

Reagovat
Trener_co_trenuje

Jakmile si zjistili kdo za tim vsim skutecne stoji, vzalo to rychlej konec. Jenom idiot veril, ze ta cernoska je majitelka a neco ridi.

Reagovat
Cotton

Chrudim je zlo a musí pryč

Reagovat
Harasov

Česká Lípa

Už jsme se těšili, až dáme Kladno 2x 2:0 a bude se slavit. No nic, tohle taky berem

Reagovat
Sigma Olomouc

Jedete neskutečně tenhle rok

Reagovat
Harasov

Rekordní počet bodů.

David Jarolím na lavičce.

Šimon a Novotný gólostroje.

Klape to ????

Reagovat
arvncrtx

Stihnete za rok postavit stadion pro 1. ligu, nebo budete muset hrát v exilu?

Reagovat
Harasov

Hrací plocha prošla rekonstrukcí letos. Má se snad stavět nové zázemí a tribuna. Licenci klub dostal pro 2.ligu.

Zatím je to snad na nějakou výjimku na 1-2 roky. Pak se uvidí co dál...

Je dobře, že se Baník udržel. Jinak by chachaři asi stadion zbořili

Reagovat
fabec1222

Myslíš, že příjde nějaké zajímavé jméno? Pamatuju, jak tu hrával třeba Obajdin ze Sparty, nebo potom ochlasta Štajner

Reagovat
Harasov

Určitě přijde někdo zajímavej. Tipnul bych někoho ze Sparty, kór když béčko spadlo. Ale nevim.

Jó Štajner, byl vlastně na začátku téhle éry, když se postoupilo z divize do čfl.

A těch drinků a piv nepočítaně

Reagovat
fabec1222

Čekám, že spíš z Liberce příjde laso, jestli nechtěj bejt Slovan B a pošlou třeba někoho z mladejch

Reagovat
smetos

Vyserte se na to a zuzit tu ligu. Je to idealni prilezitost a pak zuzit i nejvyssi soutez

Reagovat
Lukáš_6

Pokud by letos měli zuzovat první ligu , tak by jste tam už nebyli

Reagovat
Modi6

Od chvíle kdy Dynamo dostalo ze stadionu takticky výpověď v dubnu, aby nemohlo dohrát 2.ligu, vše napovídalo tomu, že výjimku nedostane. Ono by to bylo koneckonců asi jedno, protože do stejných problémů by se dostalo za rok.

Místo dohody, nebo kompromisu se fotbal v krajském městě tímto na řadu let propadá do podprůměru.

Reagovat
Trener_co_trenuje

Nepropada a nepropadne.

Reagovat
DidusIneptus

Češi vy to teda vedete jen co je pravda! Nejste schopný si to pořádně zorganizovat. Dynamo České Budějovice jste zničili svojí neschopností, to za prvé, a za druhý: oslabili jste úroveň 2.ligy!

Reagovat

Sledování komentářů

Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.

Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Nový komentář

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.

Registrace nového uživatele

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele