Atlético pod tlakem, hvězda tlačí na odchod. Chci si splnit sen a přestoupit, vzkázal Álvarez

Dnes, 08:41
Aktuality
Álvarez na mistrovství světa reprezentuje Argentinu. (© Ulrik Pedersen / NurPhoto via AFP)

Julián Álvarez (26) poprvé veřejně promluvil o své budoucnosti a výrazně zamíchal kartami na přestupovém trhu. Argentinský forvard Atlétika Madrid po vítězství reprezentace nad Rakouskem naznačil, že si přeje změnit dres a podle španělských médií by rád zamířil do Barcelony. Pro katalánský klub jde o vysněnou posilu na pozici útočníka.

Álvarez po zápase přiznal, že už své stanovisko sdělil vedení Atlétika. "Popravdě to nevím. Myslím, že teď není vhodná doba na rozhovory, ale ani se nemůžu schovávat. Snažím se být upřímný. Mluvil jsem s lidmi z klubu, s těmi, s nimiž jsem mluvit musel. Myslím, že pro všechny je nejlepší přestup a chci si splnit svůj sen," řekl v rozhovoru pro ESPN.

Přestože jméno Barcelony nevyslovil, ve Španělsku panuje přesvědčení, že mířil právě na katalánský velkoklub. Sportovní vedení Blaugranas v čele s Decem považuje argentinského reprezentanta za prioritní cíl a prezident Joan Laporta je do transferu osobně zapojen. Podle deníku SPORT jsou kontakty mezi Barcelonou a hráčovým okolím prakticky na denní bázi.

Álvarezovo veřejné vystoupení navíc představuje zásadní zlom v dosavadních jednáních. Atlético se dosud odmítalo o přestupu bavit a spoléhalo na platnou smlouvu útočníka. Situace se ale výrazně změnila ve chvíli, kdy hráč veřejně naznačil, že si přeje odejít. Ve Španělsku se proto stále častěji spekuluje, že jeho setrvání u Colchoneros je velmi nepravděpodobné.

Barcelona vyčkává na konec MS

Katalánský celek chce podle dostupných informací zintenzivnit jednání po skončení mistrovství světa. Vylepšená nabídka po úvodním návrhu ve výši 100 milionů eur zatím na stole není, ale po Álvarezových slovech nelze její brzké předložení vyloučit. Vedení Barcelony zároveň nechce na hráče během turnaje vytvářet další tlak a preferuje trpělivější postup.

Atlético si přitom bylo zájmu Barcelony dlouhodobě vědomo. V Madridu dobře věděli o kontaktu s Álvarezem, přesto dosud zachovávali klid. To platilo i při snaze konkurenčního Realu, který za hvězdu rivala neúspěšně nabídl 150 milionů eur.

"Neexistuje žádná částka, za kterou by Barcelona mohla Juliána Álvareze koupit. Do Barcelony nepřestoupí. Buď zaplatí výstupní klauzuli ve výši 500 milionů eur, nebo z přestupu nic nebude," vyslalo Atlético rezolutní vzkaz do Katalánska. Colchoneros dokonce zvažují na Barcelonu stížnost u FIFA.

Spekulace rozvířila také pondělní návštěva jednoho z nejvyšších představitelů Atlétika, Gila Marína, v Barceloně. Podle deníku SPORT však jeho cesta nesouvisela s přestupem Álvareze ani s jednáním s Laportou či Decem. Mělo jít o schůzky týkající se finančních a obchodních záležitostí.

Autor: Jiří Vojík

Komentáře (66)

Přidat komentář
Whitemedia

Borci si pořád chtějí plnit tyhle sny, ale nejdřív podepíšou smlouvy na milion let někde jinde.

Reagovat
martin.b

Reagovat
Sigma Olomouc

Reagovat
Jesfey

Reagovat
Kucka

Reagovat
CN

Atletiko těmi prohlášeními hodně mimo. Nejdřív na nás, pak na Real a teď zase na nás.

Připadá mi že jim trochu přoskočilo

Reagovat
Conceicao Andy

Prodat.

Reagovat
Phillipinho

Reagovat
Phillipinho

No tak po tomhle ideálně co nejrychleji prodat. Takoví hráči v žádném týmu zůstat nesmí. Akorát se bude muset asi Alvarez smířit s tím, že to bude PSG nebo Arsenal. Ti snad těch 150 mega na dřevo jsou schopní v pohodě dát.

Reagovat
sejber

100 + Martinelli

Reagovat
Phillipinho

Trošku mám pocit, že se bude péct výměna Alvarez za Gyokerese

Reagovat
sejber

s tym by som bol OK

Idealne Alvarez za Gyokeresa + Martinelli

Reagovat
Kucka

Reagovat
Kiss Me Polka!

vždyť to je víc než těch 150

Reagovat
el Principito

Reagovat
ratusek

Reagovat
janinho

arsenal kupi viniho

Reagovat
Stellantis

Tak ale rychle prosim

Reagovat
Marv

včera bylo pozdě

Reagovat
janinho

treba to napisat este 10000 krat a vyplni sa to

Reagovat
Stellantis

Pokud tento mail přepošleš do 5 minut všem svým kontaktům...

Reagovat
$d0lar$

Prosiiiiim

Reagovat
Cracker10

Chce jen Barcelonu aspon to ctete tvl.

Reagovat
Phillipinho

To já vím. Ale tam ho Atletico očividně prodat nechce. Ještě když Barcelona nabízí jenom 100 mega...

Reagovat
PG34

Barca nabidne urcite tak kolem 130 m

Reagovat
Phillipinho

Jako to mi furt přijde málo. V době kdy lidi jako Elliot Anderson stojí 120 mega, Fernandes ze sestupujícího West Hamu za 100 a absolutně raw Diomande 130, nemůžeš pustit Alvareze za 130 do Barcelony nebo Realu.

Reagovat
technecium

Nemuzes argumentovat prestupy v PL, kde je prestupovy trh naprosto zprzneny

Reagovat
Phillipinho

Diomande je hráč Lipska a cena nepůjde pod 130 milionů eur. Za Osimhena si Galatasaray říká 120 milionů euro.

Atletico pak asi bude muset ho někým nahradit, ne? Za všechny lepší útočníky si každý klub řekne o 100 mega.

Reagovat
Visca el barca

130 dostane. Ale tohle plácání, že do Barcelony ne. Chováte se jako malý klubík.

Reagovat
Phillipinho

No tak šup šup, chce to už trochu finančně přitlačit. Tak jak se to táhne, není v zájmu ani jednoho klubu.

Reagovat
sylarko

130m by bol slusny kompromis. Po tomto vyjadreni by sa to uz mohlo pohnut. Uvidime atletico bude aj nadalej robit zo seba urazenych

Reagovat
PG34

Tak zalezi to na dalsich okolnostech. Ale s tim, ze se prestupovy trh zblaznil, souhlasim. Nicmene Atletico si ted hraje na tvrde hochy, ovsem interne asi moc dobre vi, ze Juliana prodaji. Otazka je, jestli si ty sefove budou stat za svym a dale dupat nozickama, nebo jestli se to sveri Alemanymu, ktery zadny citovy vazby neresi a nejvic ho potesi hezky vychazejici excelova tabulka...

Reagovat
Visca el barca

A co vlastně Atleticu vadí? Nemáme žádnou rivalitu. Barcelona je ještě o patro vejš. Ten narativ toho, že jsme teď macha a nesmíme za každou cenu posilovat Barcelonu Stejně budou v lize opět za Barcelonou s Alvarézem nebo bez něj.

Reagovat
Phillipinho

Vždyť to v těch prohlášeních i bylo co jim vadí ne? Třeba ta špinavá hra Barcelony přes agenty a média skoro od začátku sezony. Před semifinále LM vydají zprávu, že Alvarez chce do Barcelony.

Ty děláš, jak když to nesleduješ

Reagovat
sylarko

Ked chces kupit nejakeho hraca, tak najprv zistis ci k tebe chce prestupit ne? A ked sa bavime o spinavych hrach, tak prave atletico v minulosti nechavalo sediet griezmanna,len aby nemuseli za nho zaplatit 40m. A to ze sme im zadarmo dali villu ci suareza, ktory im vystrielal titul. Tak trochu vdaky by sa zislo aj ked to bola nasa neschopnost

Reagovat
Cracker10

Takze zustane.

Reagovat
Visca el barca

Nebuď naivní. Skončí v Barceloně.

Reagovat
Phillipinho

Vzhledem k těm prohlášením Atletica seš si dost zajímavě jistej ty. Ale asi klidně – jenom je prostě podle mě třeba vyndat peníze.

Reagovat
Aldeano

Reagovat
fantomas10

Urcite 150 jednou splatkou

Reagovat
Csaplárova past

Barca 150 nedá / nemá takže hráč bude něco kvákat do médií a vynucovat si přestup aby Atletico kývlo na mnohem menší nabídku. Barcelona by chtěla BMW za cenu dvojkové Octávky

Reagovat
AlevsakNevadi

ale bodaj by si mal pravdu, tych 100mega+ neuspenych transferov je zbytocne vela. Vzdy sa da najst lepsie a schodnejsia cesta

Reagovat
Stellantis

Služební Oktávka je nejlepší off-road

Reagovat
Phillipinho

Tak ale to mu řekla Barcelona, aby to takhle veřejně zkusil.

Reagovat
Visca el barca

Ti to říkal jo.

Reagovat
Miguel19

Alvarez je aktuálně dvojková Octávka...

Reagovat
whatever

Myslim, ze letos Julian prestoupi, ale pravdepodobnejsi varianta mi prijde Arsenal nebo PSG. Atletico evidentne nechce posilovat Real ani Barcu a to nejen ze sportovnich duvodu - chteji ukazal, ze maji koule a nejsou ten treti vzadu. Paradoxne jejich komunikace v tyhle zalezitosti z nich malej klub dela. To je jak malej Jarda, kteryho prerostlo jeho ego.

Ja osobne Jualiana do Barcy spis nechci. Pokud prijde, vadit mi to nebude, pokud neprijde, taky dobre. Neprijde mi, ze profilove ani vykonnostne je to pro nas terno. Second striker s dlouhodobe nizkym G/A vystupem…

Reagovat
sylarko

Profilovo praveze ku nam sedi. Kazdy kuka len na G/A. Existuje aj sirsi uhol pohladu

Reagovat
whatever

Cim konkretne k nam sedi na roli devitky? Krome toho, ze umi a chce presovat?

Ja nevim, jakou vizi ma Flick, treba je to ten moderni system bez klasicke devitky, co ted hraje treba PSG… pak by to smysl davalo.

Ale 130-150 mega v nasem kontextu? Za hrace, kterej ma market value 90-100?

Reagovat
PG34

A co je realne ta market value? Neptam se ironicky, spis je podle me zajimavy si to ujasnit. Protoze evidentne kluby proste jsou ochotny platit hodne za jakykoliv hrace. Takze cena hrace mi prijde ze je takova, jakou jsou zajemci schopni zaplatit...

Jinak v leccems mi Julian do Barcy sedi. Velmi technicky, chytry a aktivni hrac. Schopny menit pozice s obema kridly. Dobre vykony ve velkych zapasech. Jedine co, tak ten output nema kdovijaky, ale Flickuv system zveda GA skoro u vsech.

Reagovat
sylarko

Reagovat
sylarko

No ziadna klasicka 9tka na trhu nieje. Zrejme budeme hrat nieco ako PSG. Alvarez je vynikajuci link up player. Vie ti pressovat a je dost kreativny. Cize tie goly sa rozdelia na cely utok. Nebudeme zavisly len na goloch alvareza. Nebudeme hrat na klasicku 9

Reagovat
technecium

Byl bych radsi, kdyby se soustredil na MS. Ale jeho proste potrebujeme, neexistuje vhodnejsi hrac

Reagovat
Visca el barca

Ono to dopadne. Postoj Atletů je směšný.

Reagovat
Conceicao Andy

Co je na tom směšného? Prostě zaplaťte ty vole.

Reagovat
whatever

Zaplatte kolik jako? Odmitnuta nabidka na 150 mega… hrac ma hodnotu 90-100.

Reagovat
Conceicao Andy

Odmítnuto u Realu, kde se to dá pochopit. Barcelona 150 nepodala. Vsadím se, že kdyby nabídla 180, je váš i s mašlí.

Reagovat
PG34

Zadna nabidka od Realu hlavne neprobehla, byl to vtipek

Reagovat
Conceicao Andy

Ok.

Reagovat
sylarko

Sak zaplatime len nie 500m. 130m vam bude musiet stacit

Reagovat
Conceicao Andy

Což o to, já bych to bral. Alvareze jsem si nijak zvlášť neoblíbil. Ale na vedení Atlética budete muset podle mě přitlačit.

Reagovat
BradBELLICK

Od pohledu a očí zmrd a podrazák.

Barceloně ho přeju, je malicky, do betonu a na centry nepoužitelný. Nedokáže se probojovat do základu Argentiny.

S ním LM neudělají a čekání se o rok zase protáhne...

Reagovat
sylarko

Pathetico madrid. Oni chcu niekoho zalovat? Tí co davali nasich hracov v ich drese na ich oficialne siete?...fakt smiesny klub. Realu ani Barcelone nikdy nebudu siahat ani po clenky. Kludne si drzte hraca nasilu v klube ked za vas nechce hrat. A som zvedavy ci bude psg, ktory ho vobec nepotrebuje davat 150m, a to uz vobec nie arsenal.

Reagovat
Jesfey

Dobře Atletico. Jestli něco nenávidím, tak je to tohle obcházení klubu a přímá komunikace s hráčem bez svolení.

Reagovat
PG34

Az na to, ze Barca oficialne ucinila nabidku a projevila zajem o Alvareze. A Julian sam naprosto formalne pozadal Atletico o prestup nejdriv interne, a kdyz to nepomohlo, tak verejne. Obchazeni klubu jak vino.

Reagovat
fantomas10

Hype jako svine, za 100+ to bude flop jako krava, tak snad dopadne teda real

Reagovat

Sledování komentářů

Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.

Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Nový komentář

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.

Registrace nového uživatele

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele