Oscar Washington Tabarez je dalším trenérem, který zveřejnil svou předběžnou nominaci na letošní světový šampionát v Jihoafrické republice. Kouč Uruguaye vybral 26 hráčů, mezi nimiž chybí Cristian Rodriguez...

Uruguayská fotbalová škola vyslala do světa několik velmi kvalitních zadáků. Od Lugana, Cácerese až například po Fucila. Do této skupiny se nyní snaží zařadit také Sebastian Coates, který zřejmě co nevidět opustí Jižní Ameriku a zamíří směr Evropa.

Nominace Uruguaye na Švýcarsko

Nominace Uruguaye pro přátelský zápas proti Švýcarsku.

Nominace Uruguaye na přátelský zápas proti Švýcarsku (3.3. 2010 v St. Gallenu):

Brazilci uctili svého kata

V Brazílii dnes ocenili Uruguayce Alcidese Ghiggiu, jenž se před 59 lety postaral na úkor Brazílie o jedno z největších překvapení v historii fotbalu. Střelec rozhodujícího gólu v utkání o titul na mistrovství světa v roce 1950 se dnes stal jubilejním 100. členem síně slávy na legendárním stadionu Maracaná.

Uruguay měla problémy, přesto se jako poslední dostala na MS

Uruguay dokázala na domácím hřišti uhájit jednobrankové vítězství z úvodního utkání, ovšem měla to složité. Po vyrovnaném průběhu vsítila dvacet minut před závěrečným hvizdem vedoucí branku, jenže za čtyři minuty bylo srovnáno. Domácí mohou být rádi, že odolali následnému tlaku.

Uruguay je blízko postupu do Afriky, stačí jí i remíza

Ač si Uruguay odvezla z barážového utkání z Kostariky jednobrankový náskok, kouč Jihoameričanů Óscar Wáshington Tábarez nehodlá v odvetě na domácí půdě rozhodně nic podcenit. Podle něho je totiž výhra jedinou jistou cestou, jak se s konečnou platností dostat na mistrovství světa do Jižní Afriky.

Uruguay vykročila k postupu z americké baráže MS

Fotbalisté Uruguaye se přiblížili vysněnému cíli - postupu na mistrovství světa. V prvním zápasu americké baráže totiž vyhráli v Kostarice nejtěsnějším poměrem 1:0 a pro odvetu si zajistili dobrou výchozí pozici. Klid do dalších dnů dal trenéru Taberezovi Diego Lugano, který skóroval po dvaceti minutách hry.

Preview: Kostarika - Uruguay

Úvodní střetnutí baráže o další místečko na světovém šampionátu bude určitě hodně nevyzpytatelné. Oba účastníci MS 2006 v Německu rozhodně nedají svou kůži na trh zadarmo a jejich cíl je jediný - vytvořit si dostatečný náskok do odvety a tam nevyhořet.

Argentina a Honduras: s odřenýma ušima!

Amerika dobojovala, chybí určit posledního postupujícího, který vzejde z baráže mezi Kostarikou a Uruguayí. Hrálo se 8 zápasů, čtyři z nich rozhodovaly o všem, ale jen tři byly dramatické, napínavé.

Nominace Uruguaye na kvalifikaci

Nominace Uruguaye pro kvalifikační duely o postup na MS 2010 proti Argentině a Ekvádoru.

Nominace Uruguaye pro kvalifikační duely o postup na MS 2010 proti Peru a Kolumbii.

Juan Alberto Schiaffino - Zázrak z Montevidea

Říká se, že žádné utkání nebylo tak smutné jako finále MS v roce 1950. Domácí Brazílie tehdy před 205 000 fanoušky na Maracaná překvapivě podlehla svému mnohanásobně menšímu sousedovi z Jižní Ameriky - Uruguayi. Nemalý podíl na tom měl fotbalista, který o pár let později výraznou měrou pomohl milánskému AC k znovudobytí italského trůnu.