Zraněný se z reprezentačního srazu Polska vrací Lukasz Piszczek, obránce Dortmundu má problémy s kolenem a podle prvních zpráv bude chybět tři až čtyři týdny.

kicker.de
09.10.201709:06

Lewandowski znovu vylepšil rekord

Robert Lewandowski se střelecky prosadil i proti Černé Hoře a probíhající kvalifikaci zakončil se šestnácti góly, čímž vylepšil evropský rekord v rámci kvalifikačních cyklů na MS či ME. Primát mu ovšem na dlouho zůstat nemusí, Cristiano Ronaldo se totiž trefil 15x a k dispozici má ještě zápas se Švýcarskem.

soccerway.com
08.10.201714:07

Znovu otevřen byl Stadion Śląski

Soutěžní premiéru si včera odbyl Stadion Śląski v Chorzówě, který se od roku 2009 rekonstruoval. Včera byl konečně připraven pohostit kvalifikační zápas polské devatenáctky proti Bělorusku.

przegladsportowy.pl
05.10.201720:55

Lewandowski nejlepším střelcem Polska

Polsko šesti brankami vyprovodilo Arménii, na čemž měl lví podíl Robert Lewandowski. Polský kapitán se v Jerevanu blýskl hattrickem a s 50 góly se stal nejlepším střelcem v historii polské reprezentace. Kanonýr Bayernu Mnichov rovněž s 15 zásahy v jedné kvalifikaci MS vylepšil rekord Portugalce Cristiana Ronalda a někdejšího jugoslávského reprezentanta Predraga Mijatoviče.

ČTK
29.09.201717:28

Mexiko potvrdilo listopadové soupeře

Své soky pro listopadové přípravné zápasy před mistrovstvím světa definitivně odhalila mexická fotbalová asociace - jednat se bude o Belgii a Polsko, pátý a šestý tým žebříčku FIFA.

espnfc.com
18.08.201715:29

Krychowiak chybí v nominaci Polska

Trenér polské reprezentace Adam Nawałka vybral všechny legionáře, kteří budou mít možnost čelit Dánsku a Kazachstánu v příštích zápasech, a místo nevyzbylo na obvyklou stálici Grzegorze Krychowiaka. Ten byl odstaven PSG a podle kouče si musí prvně najít nový klub, než opět dostane pozvánku.

11.06.201711:21

Mączyński včera nedohrál

Záložník Wisly Krakow Krzysztof Mączyński včera v polském dresu proti Rumunsku dominoval uprostřed pole, kvalifikační zápas pro něho ovšem skončil ještě před přestávkou. Tehdy středopolař po střetu se soupeřem utrpěl poranění hlavy a okamžitě si to namířil do nemocnice.

22.03.201713:26

Polsko se obejde bez Krychowiaka

Polsku v nadcházejících dnech nepomůže Grzegorz Krychowiak, záložník PSG má zraněná žebra a už se vrátil do Paříže, kde bude pokračovat v léčbě.

lequipe.fr
01.03.201718:58

Boruc uzavřel reprezentační kariéru

Konec reprezentační kariéry oznámil Artur Boruc. Již 37letý brankář za Polsko nastoupil od roku 2004 do 64 mezistátních utkání, nyní už se však chce soustředit pouze na Bournemouth. "Po pečlivém zvážení si myslím, že je ten správný čas, abych se soustředil pouze na Bournemouth," prohlásil Boruc. "Miloval jsem každou minutu v reprezentačním dresu a jsem hrdý, že končím jako brankář s nejvíce reprezentačními zápisy," dodal.

lequipe.fr
17.12.201615:11

Wydra chce reprezentovat Rakousko

Rakousko by měl na seniorské úrovni reprezentovat Dominik Wydra. Ten byl kapitánem rakouské reprezentace do 21 let, nedávno se však objevily zprávy, že zvažuje nabídku Polska, což sám 22 letý záložník Bochumi vyloučil. "Chci hrát za Rakousko," potvrzuje Wydra.

transfermarkt.de
12.11.201619:44

Lewandowski chvíli po výbuchu neslyšel

Robert Lewandowski se včera dvěma góly zasloužil o porážku Rumunska a zároveň se sám přes Kazimierze Deynu vyšplhal na třetí příčku historické tabulky střelců polské reprezentace, úplně skvostný večer však kanonýr Bayernu přece jen neprožil. V jednu chvíli totiž jen pár kroků před ním vybouchla světlice. "Teď už jsem v pořádku, ale 2-3 minuty po výbuchu jsem nebyl. Nic jsem neslyšel!" hovořil po závěrečném hvizdu Lewandowski.

digisport.ro
08.11.201616:12

Rybus si poranil koleno

Maciej Rybus má znovu problémy s kolenem. Fotbalista Lyonu se zranil na srazu polské reprezentace a vrací se do Francie, kde ho čeká podrobné vyšetření.

lequipe.fr
28.10.201611:38

V Polsku dnes volí prezidenta svazu

O (staro)novém prezidentovi polské fotbalové asociace (PZPN) se rozhodne během dneška. Kandidáti jsou dva - Zbigniew Boniek a Józef Wojciechowski - a prvně jmenovaný obhájce mandátu je jasným favoritem na vítězství. Bývalý skvělý fotbalista v čele PZPN stojí od října 2012.

10.10.201615:27

Piszczek má problémy s kolenem

Dortmund se obává o zdravotní stav Łukasze Piszczeka. Polský reprezentant si z kvalifikačního utkání o postup na mistrovství světa 2018 s Dánskem (3:2) odnesl zraněné koleno, načež se předčasně vrací do Vestfálska, kde by měl podstoupit podrobné vyšetření.

sport1.de
09.10.201611:40

Milika by měla čekat delší absence

Několikaměsíční absence s velkou pravděpodobností čeká Arkadiusze Milika. Polský útočník musel předčasně odstoupit ze včerejšího kvalifikačního utkání o postup na mistrovství světa 2018 s Dánskem (3:2), podle posledních zpráv by pak měla mít opora Neapole minimálně natržený přední zkřížený vaz v koleni, což by znamenalo minimálně čtyřměsíční nucenou přestávku.

football-italia.net
08.10.201622:12

Poláci přišli o Milika

Polsko sice nemá problém s Dánskem, když díky hattricku Lewandowského vede už 3:1, jedno negativum na dnešním večeru by se však přesto našlo. O poločase musel být stažen Arkadiusz Milik, jenž při střetu u rohového praporku nepříjemně dopadl a poranil si koleno.

02.09.201620:07

Grosicki zmešká Kazachstán

Složité dny prožívá polský křídelník Kamil Grosicki. Tomu se nejprve v Británii nepodařilo dotáhnout přestup do Burnley a nyní vyšlo najevo, že kvůli zranění nezasáhne do prvního kvalifikačního zápasu o mistrovství světa s Kazachstánem.

laczynaspilka.pl
06.07.201616:15

Nawalka pokračuje u polské reprezentace

Polské fotbalisty dál povede Adam Nawalka, který prodloužil smlouvu o další dva roky. Na evropském šampionátu ve Francii postoupil s týmem až do čtvrtfinále, což se oběma jeho předchůdcům v letech 2008 a 2012 nepodařilo.

ČTK
30.06.201623:44

Polsko - Portugalsko 1:1, 3:5 na penalty

Výsledek čtvrtfinále mistrovství Evropy: Polsko - Portugalsko 1:1 i po prodloužení, 3:5 na penalty (2. Lewandowski - 33. Renato Sanches).

30.06.201623:33

Lewandowski dal 2. nejrychlejší gól historie ME

Dnešní úvodní čtvrtfinále fotbalového mistrovství Evropy ve Francii přineslo druhou nejrychlejší branku v historii šampionátů starého kontinentu. Polský útočník Robert Lewandowski otevřel v Marseille proti Portugalsku skóre už po minutě a 40 sekundách hry. Rychlejší byl jen Rus Dmitrij Kiričenko, který v roce 2004 dal Řecku gól po 67 vteřinách. Jen čtyři dny vydržel na druhém místě historické tabulky irský středopolař Robbie Brady, který ve víkendovém osmifinále proti domácí Francii skóroval po minutě a 58 sekundách. Na páté místo klesl český záložník Petr Jiráček, jenž se na minulém Euru v Polsku trefil proti Řekům na začátku třetí minuty.