Jedinečný gól, ocenili Neymarovu trefu spoluhráči i protihráči

Brazilský útočník Neymar v zahajovacím utkání Poháru FIFA proti Japonsku znovu ukázal, proč je považován za jeden z největších talentů světového fotbalu. Jednadvacetiletý střelec uchvátil povedenou střelou, jíž v sobotu ve třetí minutě otevřel skóre a nasměroval "kanárky" k výhře 3:0.

Brazilci na úvod turnaje vítězí nad Japonci

Japonské Šinkanseny dnes na domácí tanečníky samby nestačily, Brazílie si s hosty poradila rozdílem tří branek. Již ve třetí minutě poprvé skórovala katalánská naděje zvaná Neymar, tři minuty po změně stran své jméno na listinu střelců přidal Paulinho. A třetí branku ve třetí minutě nastavení přidal střídající Jo.

Startuje Konfederační pohár - brazilská generálka na MS

Už tuto sobotu se zápasem domácí Brazílie s Japonskem rozehraje v pořadí devátý Konfederační pohár a kanárci pochopitelně myslí na obhajobu čtyři roky starého titulu. V cestě jim stojí především Španělé. Celkem se na turnaji představí osm reprezentačních týmů.

Podle Pelého mají nejlepší tým Španělé a Němci, ne Brazílie

Legendární Brazilec Pelé nepovažuje za hlavní favority mistrovství světa v příštím roce své krajany, kteří budou mít výhodu domácího prostředí. O vítěznou trofej se podle něj ve finále utkají Španělsko a Německo. Svoje kvality mohou některé týmy naznačit na blížícím se Poháru FIFA.

Scolari byl s brazilskou generálkou na Pohár FIFA spokojený

Po dlouhých jednadvaceti letech a šesti zápasech se Brazílii povedlo porazit Francii. V závěrečné přípravě před Pohárem FIFA zvítězila nad výběrem trenéra Didiera Deschampse v Porto Alegre 3:0. Všechny tři góly padly ve druhém poločase, kdy skórovali Oscar, Hernanes a v nastaveném čase Lucas z penalty.

Ve výběru Brazílie pro Pohár FIFA není Kaká ani Ronaldinho

Do nominace brazilské reprezentace pro Pohár FIFA se nevešli bývalí nejlepší hráči světa Kaká a Ronaldinho. Trenér Luiz Felipe Scolari přitom nedávno prohlašoval, že jeden z nich na turnaj, který je pro jihoamerickou zemi generálkou na mistrovství světa příští rok, pojede.

Brazílie hledá formu. Proti Chile fanoušci bučeli

Reprezentace Brazílie remizovala v přípravném utkání v Belo Horizonte 2:2 s Chile a dočkala se bučení od vlastních fanoušků. Pořadatelé mistrovství světa 2014 sehráli na zrekonstruovaném stadionu Mineirao poslední utkání před květnovou nominací kouče Luize Felipeho Scolariho na červnový Pohár FIFA.

Nominace Brazílie na Bolívii

Brazilská nominace na sobotní přátelské utkání proti Bolívii:

V Brazílii začali vyšetřovat korupci v reprezentaci

Nejvyšší brazilský sportovní soud se začal zabývat údajnou korupcí v reprezentaci. Reagoval tak na prohlášení prezidenta klubu Sport Recife Luciana Bivara, který přiznal, že v roce 2001 díky úplatku prosadil záložníka Léomara do nominace na Pohár FIFA.

Nominace Brazílie na přáteláky

Hernánes, Kaká či Julio Cesar jsou mezi hráči, které trenér brazilské reprezentace Luiz Felipe Scolari nominoval na přátelská utkání s Itálií a Ruskem.

Nominace Brazílie na Anglii

Nominace Brazílie na přátelský zápas s Anglií:

Brazilská vláda odmění mistry světa

Mistři světa z let 1958, 1962 a 1970 dostanou od brazilské vlády jednorázový bonus 100 tisíc realů (asi 960 tisíc korun) a pravidelný měsíční důchod 3916 realů (přes 37 tisíc korun). Rozhodnutí se podle agentury Reuters týká 54 hráčů a jejich pozůstalých.

Ronaldinho věří, že si vybojuje pozvánku na domácí MS

Ronaldinho již delší dobu nepatří do brazilské reprezentace, přesto ale nehází flintu do žita a věří, že na světovém šampionátu konaném za rok a půl ve své vlasti nebude chybět. Dvaatřicetiletý záložník je přesvědčen, že pokud se vrátí do své bývalé formy, bude týmu prospěšný...

Scolari se omluvil lidem z bank

Staronový trenér brazilské reprezentace Luiz Felipe Scolari je u národního týmu necelé dva dny, přesto už stihl rozvířit menší aféru. Čtyřiašedesátiletý kouč se musel omluvit zaměstnancům největší banky v zemi za prohlášení, ve kterém zlehčoval náročnost jejich práce.

K brazilské reprezentaci se vrací kouč Scolari a také Parreira

K brazilské reprezentaci se po deseti letech vrací Luiz Felipe Scolari. Příchod čtyřiašedesátiletého trenéra, který nahradí před týdnem odvolaného Mana Menezese, dnes potvrdilo vedení svazu.