Belgie se proti Polsku pokusí odčinit nedávnou blamáž s Nizozemskem

Opravdu hodně mizerný zápas naposledy prožívala Belgie. A odčinit průšvih s Nizozemskem se nyní pokusí proti Polsku, které naopak v prvním kole Ligy národů skolilo Wales. Pokud se chce domácí celek účastnit bitvy o první příčku, další zaváhání prostě není na místě. Jinak by se ho také mohly týkat jen boje o matné konečné umístění, v horším případě pak o záchranu.

Možná jsme takový výsledek potřebovali, abychom se probudili, řekl kouč Belgie

Debakl 1:4 s Nizozemskem byl pro belgické fotbalisty teprve druhou domácí porážkou v éře trenéra Roberta Martíneze, který převzal mužstvo v roce 2016 a začal angažmá zářijovou prohrou 0:2 v přípravě se Španělskem. Podle kouče může takový výprask týmu prospět před mistrovstvím světa v Kataru, kde bude obhajovat bronzové medaile.

Nizozemsko se v Bruselu vytáhlo a domácí Belgii zostudilo hned čtyřmi brankami

V úvodním zápase skupiny 4 se očekávala velmi vyrovnaná bitva a o favoritovi rozhodně nebylo jasno, nicméně svižně hrající Nizozemsko po naprosto parádním výkonu překvapivě vyloupilo Brusel po vysoké výhře 4:1 a výraznou měrou si tak řeklo o prvenství ve skupině, které by znamenalo finálové play-off o celkové vítězství. Belgičané i se svými největšími hvězdami působili unaveným dojmem a kromě solidního začátku nic zajímavého nepředvedli.

Nizozemsko chce navázat na úspěšnou kvalifikaci, čeká ho ale favorit z Belgie

Páteční večer nabídne taky souboj dvou tradičních těžkých vah evropské kopané. Do belgického Bruselu se podívá Nizozemsko a stejně jako jeho hostitel se pokusí ještě vylepšit své dosavadní putování nedávno zřízenou mezinárodní soutěží.

Nominace Belgie na přátelské zápasy

Nominace Belgie na přátelské zápasy proti Irsku a Burkině Faso:

Vermaelen ukončil kariéru, bude asistentem u belgické reprezentace

Konec aktivní hráčské kariéry oznámil Thomas Vermaelen. Šestatřicetiletý obránce, jenž naposledy hrál za Vissel Kobe, přesto pojede na MS do Kataru, stal se totiž asistentem trenéra Roberta Martíneze u belgické reprezentace...

Wales urval s Belgií bod a je druhý

Velšané si doma s Belgií rozdělili body a povedlo se jim to i bez hlavní hvězdy týmu, Garetha Balea. Belgie se sice poměrně rychle dostala do vedení, když se z dorážky krásnou ranou prosadil Kevin De Bruyne, ale domácí Velšané se revanšovali vyrovnávací trefou Moorea ještě do konce poločasu.

Skončí ještě Češi druzí? Napovědět může duel Walesu s Belgií

Porazit Estonce se v cestě za druhým místem tabulky jeví pro Čechy jako snadný úkol, podstatně složitěji však vypadá jejich přání v souběžně hraném utkání ve Walesu. Tam je nutné, aby si Belgie domů odvezla tři body.

Wales nastoupí proti Belgii bez Balea, hosté bez Hazarda a Courtoise

Hvězdný útočník Gareth Bale nenastoupí v základní sestavě fotbalistů Walesu v závěrečném kvalifikačním duelu proti Belgii. Soupeř, který už má jako vítěz skupiny E postup na mistrovství světa jistý, pro změnu do Walesu odcestoval bez kapitána Edena Hazarda a brankáře Thibauta Courtoise.

Belgičané si po výhře 3:1 nad Estonskem zajistili postup na MS

Rudým ďáblům se vydařily začátky obou poločasů, když vedli 2:0 po zásahu Bentekeho z 11. minuty a gólu Carrasca z 53. minuty. Za bojovné hosty sice snížil v 70. minutě střídající Sorga, ovšem hned v 74. minutě vrátil dvougólové vedení domácím Thorgan Hazard. Belgičané si výhrou definitivně zajistili postup na mistrovství světa do Kataru.

Belgičané můžou stvrdit postup, když vyhrají nad Estonskem

Belgie se pokouší vzpamatovat z posledního neúspěchu v Lize národů, kde brala až čtvrté místo. Ideální šanci pro svěřence trenéra Roberta Martíneze představuje duel v domácím prostředí na King Baudouin Stadium v Bruselu, kam zavítá Estonsko.

Belgii bude v závěru kvalifikace MS chybět kanonýr Lukaku

Belgičtí fotbalisté se musejí v závěrečných dvou zápasech kvalifikace mistrovství světa v "české" skupině E obejít bez svého nejlepšího střelce. Romelu Lukaku je mimo hru kvůli zranění kotníku, které utrpěl před třemi týdny v utkání Chelsea v Lize mistrů proti Malmö.

Nominace Belgie na kvalifikaci

Nominace Belgie na kvalifikační zápasy o postup na MS 2022 proti Estonsku a Walesu:

Belgická černá šňůra s Itálií trvá, bronz berou Azzurri

Belgičanům se revanš za čtvrtfinále letošního Eura nepovedla - ba co hůř, Italům podlehli na chlup stejným poměrem a po obdobném průběhu jako před několika měsíci v Mnichově. Také tentokrát šli Azzurri do vedení už 2:0, aby vzápětí Belgičané zvládli pouze snížit. Italové si tak připisují svou první medaili z Ligy národů, naopak Belgie na soupeře z Apeninského poloostrova dál nevyzrála od roku 1972.

Belgičané chystají Italům odplatu za porážku z mistrovství Evropy

Liga národů dospěla ke svému konci a vyvrcholí v neděli, během níž poznáme konečné pořadí všech čtyř fotbalových velikánů. Odpolední čas je vyhrazen souboji o třetí místo, které touží obsadit Italové stejně jako Belgičané. Hostům se ale na Apeninském poloostrově nikdy moc nedařilo.