Preview: Černá Hora - Arménie

Černohorci drží po pěti odehraných zápasech druhou příčku za vedoucím Polskem a pojistit si jí budou chtít v těžkém zápase s Arménií. Ta sice začala kvalifikační skupinu katastrofálně, ale dvě výhry v řadě jí vrátili do hry o postup a momentálně zaostává za Černohorci jen o bod.

Arménie - Kazachstán 2:0

Arménie si doma dokázala poradit s Kazachstánem především díky dvěma gólům, o které se postarali Henrik Mchitarjan a Aras Özbiliz. V první půli se domácí Arménie ještě se soupeřem trápila, ale ve druhé už měla více štěstí v zakončení.

Preview: Arménie - Kazachstán

Arménie ani Kazachstán dlouhodobě nemají postupové ambice na vrcholné akce a ani v tomto kvalifikačním cyklu není situace jiná. Oba dva podle předpokladů okupují poslední dvě místa ve skupině E, na druhou stranu úplně druhé housle nehrají. Arméni po třech porážkách v řadě za sebou získali v polovině listopadu překvapivé tři body. Kazaši sice ani jednou nevyhráli, na druhou stranu vybojovali dva body a za své výkony se nemusejí stydět.

Arménie - Černá Hora 3:2

Fotbalisté Černé Hory nedokázali potvrdit úlohu favorita na půdě Arménie, a nakonec odjíždějí se senzační porážkou 2:3. Hosté přitom vstoupili do zápasu skvěle, byli jasně lepší a vedli o dvě branky. Jenže po změně stran domácí zabrali, dokázali srovnat a rozdílovou trefu vsítili ve čtvrté nastavené minutě. V tabulce skupiny se posunuli na pátou pozici se třemi body, zaznamenali svůj první bodový zisk. Černá Hora je i tak zatím první se sedmi body.

Preview: Arménie - Černá Hora

Černá Hora ještě po třech duelech v kvalifikační skupině E neprohrála a vyhřívá se na první příčce. Tu si bude chtít pojistit v utkání s domácí Arménií, která se naopak v úvodu skupiny trápí a nezískala ještě ani bod.

Novým trenérem Arménie bude bývalý kanonýr Petrosjan

Novým trenérem fotbalistů Arménie byl jmenován Artur Petrosjan. Oznámil to dnes arménský svaz, někdejší reprezentační záložník se funkce oficiálně ujme 1. listopadu. Čtyřiačtyřicetiletý Petrosjan nahradí Varužana Sukiasjana, který odstoupil minulý týden po nepovedeném vstupu do kvalifikace mistrovství světa 2018 v Rusku.

Kouč Arménie Sukiasjan po třech prohrách v kvalifikaci MS skončil

Po nepovedeném vstupu do kvalifikace o mistrovství světa 2018 v Rusku odstoupil trenér arménské reprezentace Varužan Sukiasjan. Jeho svěřenci prohráli všechny tři úvodní kvalifikační zápasy s Dánskem, Rumunskem a Polskem i srpnový přípravné utkání s českými fotbalisty, kterým v Mladé Boleslavi podlehli 0:3.

Polsko - Arménie 2:1

Poláci bez zraněného střelce Milika dlouho hráli s oslabenou Arménií, nerozhodně, ale v nastavení se o rozhodnutí postaral Robert Lewandowski. Arménie tak odjíždí z Polska hodně zklamaná, protože jí k bodům chybělo opravdu málo.

Preview: Polsko - Arménie

Poláci sice zvládli poslední duel se ctí a zejména Robert Lewandowski si s chutí zastřílel, ale na druhou stranu přišli o důležitou postavu ofenzivní fáze. Jak se s tím vyrovnají v domácím duelu proti houževnatě hrající Arménii? Ta potřebuje nutně bodovat.

Arménie - Rumunsko 0:5

Fotbalisté Rumunska napravili úvodní remízový výsledek s Černou Horou a nyní bez větších potíží deklasovali Arménii na její půdě v poměru 5:0. Díky tomu se v tabulce skupiny E pousnuli na vedoucí příčku se čtyřmi body, o kterou se díky shodnému skóre dělí právě s Černou Horou. Domácím hodně uškodilo vyloučení už ze třetí minuty, se skóre 0:6 a žádným bodovým ziskem jsou na poslední šesté pozici.

Preview: Arménie - Rumunsko

Arménie se v posledních letech hodně zvedla a na její půdě se už nezískávají body tak snadno jako v předchozích letech. Nyní se pokusí překvapit účastníka letošního evropského šampionátu ve Francii z Rumunska, který se po hubených letech opět začíná šplhat směrem nahoru. Hosté jsou považováni za mírné favority, jenže na druhou stranu se žádné gólové hody očekávat nedají a o vítězi mohou rozhodovat maličkosti.

Skvělý Beglarjan přeci jen kapituloval

Dánsko těsně porazilo Arménii a má první tři body. Zdání však klame, protože rozdíl na hřišti byl mnohem výraznější, než jak by se podle konečného výsledku mohlo snad zdát. Jedinou brankou rozhodl utkání hvězdný záložník Christian Eriksen.

Preview: Dánsko - Arménie

Fotbalisté Dánska se neprobojovali na uplynulý evropský šampionát ve Francii a nyní chtějí tento neúspěch napravit v kvalifikaci o MS v roce 2018. Naposledy na vrcholné akci startovali v roce 2012 na ME, od té doby se nekvalifikovali na závěrečný turnaj dvakrát po sobě. Jejich cesta rozhodně nebude jednoduchá ani tentokráte, ovšem na druhou stranu mohli narazit i na mnohem těžší protivníky. Arménie bude opět plnit úlohu outsidera.

Reprezentace v premiéře pod Jarolímem zdolala Arménii

Trenér Karel Jarolím prožil povedenou premiéru u reprezentace. Český tým porazil v přípravném utkání v Mladé Boleslavi, kde kouč do srpna působil, Arménii 3:0 a vítězně se naladil na nedělní úvodní zápas kvalifikace mistrovství světa proti Severnímu Irsku v Praze. Ve čtvrté minutě otevřel skóre Ladislav Krejčí, ve 34. minutě dal druhý gól Václav Kadlec a v závěru se trefil Jan Kopic.

Jarolím touží proti Arménii po vítězné premiéře u reprezentace

Trenéra Karla Jarolíma čeká ve středu první zápas na lavičce českých fotbalistů. Nástupce Pavla Vrby zahájí působení u národního týmu přípravným utkáním s Arménií symbolicky v Mladé Boleslavi, odkud k reprezentaci nedávno zamířil.