Mistrovství světa - kvalifikace FIFA - Mistrovství světa - kvalifikace 2010

2 : 1
(2:0)
Ullevål, Oslo

Norsko - Makedonie 2:1

Norsko na závěr kvalifikace porazilo doma Makedonii a posunulo se na druhé místo před Skotsko, které doma nestačilo na Nizozemsko. Na severu Evropy ale z tohoto faktu zase tak velkou radost zřejmě mít nebudou, šance na baráž je totiž hodně malá.

Norové po většinu hrací doby kontrolovali zápas a jejich výhra byla zasloužená. Hodně jim přitom pomohla již druhá minuta, ve které se k odraženému míči dostal Helstad a poslal ho do sítě.

Domácí se po první brance neuspokojili a i nadále svého soupeře přehrávali. Odměnou jim byla 25. minuta, v ní se k trestnému kopu postavil Riise a zvýšil na 2:0.

Makedonie byla v útoku bezzubá a se stavem se něco pokusila udělat až v poslední patnáctiminutovce. Hostům se dokonce podařilo dát kontaktní branku, v 79. minutě se po přihrávce Ibraimiho trefil pod břevno Grncarov a dal svůj vůbec první reprezentační gól. To ovšem bylo z makedonské strany vše.

Autor: Tomáš Pavlík / sportinglife.com