Mistrovství světa - kvalifikace FIFA - Mistrovství světa - kvalifikace 2010

09.09.2009 18:15 CET
2 : 1
(2:1)

Faerské ostrovy - Litva 2:1

Faerské ostrovy zažily jedno z nejslavnějších vítězství ve své fotbalové historii. Na domácím stadionu porazily Litvu 2:1 a připsaly si své první tři body v kvalifikaci. Pro tuhle zemi ležící v Severním moři je to první soutěžní výhra v kvalifikaci na MS od roku 2001, kdy porazila Lucembursko.

Faeřané vyhráli naposledy v březnu na Islandu a v roce 2004 doma nad Maltou, jednalo se ovšem jen o přátelská utkání. Ačkoli skončí v tabulce zřejmě na posledním místě, narozdíl od evropských fotbalových trpaslíku se může pyšnit alespoň jedním vítězstvím. Litva naopak ztratila definitivně teoretickou naději na postup do Jižní Afriky.

Všechny branky padly už v prvním poločase. Už po 15 minutách hry otevřel skóre domácí Súni Olsen, o pár minut později ale hosté zásluhou Tomase Danileviče vyrovnali. Poslední slovo udělal ve 35. minutě Hansen, jenž irskému kouči Brianu Kerrovi určitě udělal premiérovou výhrou pod jeho velením velkou radost.

Autor: Patrik Sandev / fifa.com