Řecko

Další články

Trenér Santos se s řeckou reprezentací rozloučil u televize

Nebylo to loučení podle představ. Řecko v osmifinále mistrovství světa prohrálo v Recife s Kostarikou a trenér Fernando Santos musel rozhodující penaltový rozstřel sledovat v televizi. V závěru prodloužení byl totiž devětapadesátiletý kouč vykázán z lavičky.

Karagounis po vyřazení s Kostarikou skončil v reprezentaci

Kapitán Řecka Giorgos Karagounis ukončil reprezentační kariéru. Sedmatřicetiletý záložník o svém rozhodnutí informoval v neděli po vyřazení národního týmu v osmifinále mistrovství světa s Kostarikou. Na kontě má 139 mezinárodních startů.

Kostarika slaví historické čtvrtfinále, Řeky vyřadila na penalty

Stejně jako první osmifinále i souboj Kostariky s Řeckem skončil dramaticky 1:1 po základní hrací době i prodloužení a o vítězi musely rozhodnout až pokutové kopy. Na rozdíl od Chilanů s Brazilci se však jednotliví střelci bezpečně trefovali a rozhodlo jediné zaváhání, které zapříčinil Teofanis Gekas.

Z outsidera Kostariky je favorit. Poradí si s Řeckem?

Fotbalisté Kostariky jsou zatím asi největším překvapením tohoto šampionátu a nyní se jim může povést probojovat se mezi osmičku nejlepších týmů světa. Středoamerický výběr vyhrál s přehledem skupinu D se ziskem sedmi bodů a dnes se utká s houževnatým Řeckem, které do osmifinále postoupilo doslova v hodině dvanácté.

Karnezis se proti Kostarice vrátí do řecké branky

Řecký brankář Orestis Karnezis bude moci nastoupit do osmifinálového utkání mistrovství světa s Kostarikou. Podle řeckých médií se již zbavil problémů se zády.

Je to historická chvíle, radoval se po postupu Santos

Řekové na svém třetím světovém šampionátu poprvé postoupili do vyřazovací fáze. V závěrečném duelu skupiny C porazili Pobřeží slonoviny 2:1 a obsadili v tabulce druhé místo. Evropský tým poslal na konci první půle do vedení Andreas Samaris, v 74. minutě srovnal bývalý hráč Sparty Wilfried Bony, ale v nastavení rozhodl z penalty Samaras.

Samaras Řecku vystřelil infarktový postup přes Slony

Fotbalisté Řecka dokázali po nervy drásajícím souboji porazit Pobřeží Slonoviny 2:1 díky proměněnému pokutovému kopu ve třetí nastavené minutě a mezi šestnáctkou nejlepších si to rozdají s Kostarikou. Hrdinou dne je Georgios Samaras, úspěšný penaltový exekutor.

Řekové mají poslední šanci, musí porazit Slony

Ve skupině C je zatím jediná jistota - do osmifinále postupuje Kolumbie, ve hře o druhou příčku jsou stále všechny tři zbývající celky. Favoritem je Pobřeží slonoviny, kterému stačí neprohrát s Řeckem..

Nebýt červené karty, Japonce bychom porazili, tvrdí trenér Santos

Řekové nadále nemohou na mistrovství světa najít střelce, když už v sedmém z dosavadních osmi startů na světových šampionátech nedali gól. Podle trenéra Fernanda Santose však za bezbrankovou remízu s Japonskem může hlavně přísná červená karta pro Kostase Katsouranise.

Oslabené Řecko si dělí body s Japonskem

Řekové dnes uhráli cenný bod a mohou být rádi i za tento výsledek. Proti Japonsku se sice dostali do několika dobrých šancí, ale žádnou z nich neproměnili. Navíc museli hrát celý druhý poločas bez vyloučeného Katsouranise. Výkon Japonska je naopak zklamáním.

Řekové Maniatis a Tzavellas se na MS poprali na tréninku

Dva řečtí fotbalisté Georgios Tzavellas a Giannis Maniatis se poprali během tréninku na mistrovství světa. Řecká výprava to potvrdila s tím, že rozmíška mezi oběma obránci byla jen malá a neovlivní tým před dnešním klíčovým zápasem s Japonskem.

Japonsko svede s Řeckem souboj neúspěšných

První zápasy v základní skupině se nepovedly Japonsku ani Řecku, což budou chtít oba ambiciózní celky urychleně napravit. V případě neúspěchu by jim mohly Kolumbie a Pobřeží slonoviny na čele výrazně odskočit. V Natalu se tak bude hrát o udržení postupových nadějí.

Na začátek to bylo dobré, radoval se trenér Kolumbie Pekerman

Kolumbijci porazili na mistrovství světa v úvodním utkání skupiny C v Belo Horizonte Řecko 3:0 a zaznamenali svou nejvyšší výhru v historii šampionátu. Za vítězstvím je nasměrovaly branky Pabla Armera, Teófila Gutiérreze a Jamese Rodrígueze.

Kolumbie rychlou trefou srazila Řeky a rozdílem třídy bere tři body

Měl rozhodnout první gól, kdo ovšem čekal, že bude nejrychlejší v dosavadním průběhu letošního Mundialu? Kolumbijci si pak bez výraznějšího trápení vedení hlídali a krátce po změně stran dali jasně najevo, že i bez Falcaa míří vysoko. Nemastní Řekové toho v ofenzívě mnoho nevymysleli, v obraně pak zdaleka nedostáli své reputaci.