Argentina

Argentinu proti Íránu zachránil v nastavení Messi

Argentina vydřela vítězství 1:0 nad Íránem. Jihoamerický favorit si po úvodním triumfu nad Bosnou a Hercegovinou připsal druhou výhru a s předstihem si zajistil postup ze základní skupiny F. Argentinu zachránil od blamáže s outsiderem gólem v první minutě nastavení Lionel Messi.

Argentinu čeká v souboji dvou odlišných stylů nepříjemný Írán

Nikdo nečeká nic jiného než hru na jednu branku. Souboj silně ofenzivní Argentiny s ještě silněji defenzivně laděným Íránem tomu ostatně plně nasvědčuje. Otázka tak zní, zda se Albiceleste podaří soupeřův hluboký val prolomit, a pokud ano, kolikrát tak Sabellovi svěřenci učiní.

Messi přiznal, že před zápasem s Bosnou byl nervózní

Lionel Messi přiznal, že před úvodním zápasem mistrovství světa s Bosnou a Hercegovinou byl dost nervózní. Po nedělní výhře 2:1, na které se hvězda Barcelony podílela v Rio de Janeiru jedním gólem, si však mohl oddechnout.

Budeme se muset zlepšit, řekl po výhře Sabella

Ačkoli Argentinci vstoupili do mistrovství světa výhrou 2:1 nad Bosnou a Hercegovinou, podle trenéra Alejandra Sabelly se musí zlepšit, aby mohli pomýšlet na úspěch na šampionátu. Chyběla mu zejména větší kreativita v první půli, kdy si Argentinci neuměli moc poradit s dobrou obranou soupeře.

Argentina těsně porazila nebezpečnou Bosnu a Hercegovinu

Jeden z největších favoritů celého šampionátu sice svou hrou především v prvním poločase nijak neoslnil, i tak ale dokázal v prvním zápase základní skupiny zdolat Bosnu a Hercegovinu 2:1. Argentině k tomu pomohla vlastní branka Seada Kolašinace už z 3. minuty, náskok poté pojistil Lionel Messi.

Bosnu a Hercegovinu čeká ostrá premiéra s Argentinou

Svoji premiérovou účast na mistrovství světa si vychutnávají fotbalisté Bosny a Hercegoviny, kteří se hned na rozjezd potkají s jedním z hlavních favoritů, kterým je bezesporu Argentina. Balkánský celek však na světové dostaveníčko taktéž rozhodně nepřijel pouze do počtu.

Představení účastníků MS - Argentina

Jako posledního účastníka skupiny F se podíváme na adepta nejen na postup z ní, ale také na vítězství celého šampionátu, slavnou Argentinu. Jako vždy i tentokrát půjde pod vedením Alejandra Sabelly o kádr nabitý hvězdami, do kterého se vůbec nevešli hráči jako Tévez, Banega či Pastore. Argentinská pouť za vytouženým prvenstvím začíná utkáním s Bosnou...

09.06.2014 Aktuality 520 komentářů
Zaujalo nás

Na MS se s Argentinou nepodívají Banega, Sosa a Otamendi

Finální nominaci čítající třiadvacet jmen v noci na dnešek zveřejnil také trenér argentinské reprezentace Alejandro Sabella. Ten ze svého předběžného kádru již dříve vyřadil čtyři hráče, včera tak musel vynechat jen tři další fotbalisty - Évera Banegu, Josého Sosu a Nicoláse Otamendiho...

V argentinské širší nominaci je Demichelis, opět chybí Tévez

Třiatřicetiletý obránce Martín Demichelis se překvapivě dostal do třicetičlenné širší nominace argentinských fotbalistů pro světový šampionát v Brazílii. Čerstvý vítěz anglické Premier League s Manchesterem City naposledy hrál za národní tým v listopadu 2011.

Fanoušci v Argentině budou demonstrovat za Tévezovu nominaci

Argentinští fanoušci vyrazí na protestní pochod, kterým si chtějí vynutit nominaci Carlose Téveze do národního týmu pro mistrovství světa. Útočník Juventusu sice v italské lize září a s 18 góly vede tabulku střelců, pro reprezentačního trenéra Alejandra Sabellu ale jako kdyby neexistoval.