USA

Další články

Brazílie smazala dvoubrankové manko a slaví celkový triumf

Konfederační pohár 2009 v Jihoafrické republice ovládla Brazílie. Bez ztráty kytičky prošla až do finále, kde předvedla excelentní obrat v druhém poločase a srazila tak hráče USA, kteří se před přestávkou už asi viděli na vrcholu. Obhajobou titulu z Německa se navíc osamostatnila v počtu nejvíce získaných trofejí z tohoto turnaje.

USA se po Španělsku pokusí zaskočit i Brazílii

V jedenáctém finále prestižního Konfederačního poháru se neutká Brazílie se Španělskem, jak se dlouho očekávalo. V semifinále totiž v souboji Davida s Goliášem zastavili tým okolo Xaviho ambiciózní Američané, kteří si ve finále Poháru FIFA zahrají vůbec poprvé.

Američany v semifinále proti Španělsku motivovala fotka hokejistů

K nečekané výhře Američanů v semifinále Poháru FIFA nad Španělskem pomohl údajně email od otce kapitána Landona Donovana. Ten synovi poslal fotografii hokejového týmu USA z olympiády v roce 1980, na které tehdy amatérský a vysokoškolský výběr senzačně porazil suverénní Sovětský svaz.

Bradley: Narušení Xaviho hry bylo klíčové

Trenér USA Bob Bradley, jehož tým šokoval svět vítězstvím 2:0 nad doposud suverénním Španělskem, si nyní užívá překvapivý postup do finále. Po zápase sdělil, že narušení hry Xaviho Hernandéze uprostřed hřiště bylo pro konečný výsledek klíčové.

Američané šokovali Španěly, ukončili jejich neporazitelnost

Šok pro favorizované Španěly připravil výběr USA, který jim vystavil stopku v semifinále Konfederačního poháru. Španělé však nebudou po prohře 2:0 zklamáni pouze z vyřazení z turnaje, ale zároveň z ukončení dlouhé série bez prohry a možnosti vytvoření nového rekordu.

Hvězdné Španělsko změří v semifinále síly s USA

Španělé dostanou během středečního večera šanci zapsat se nesmazatelně do historie fotbalu. V semifinále s USA nebudou hnáni jen postupem do závěrečného finále, nýbrž také možností neprohrát již 36. zápas v řadě a vytvořit tak nový rekord.

Američané po výhře nad Egyptem slaví postup

Fotbalisté USA předvedli v posledním zápase skupiny proti Egyptu skvělý výkon a přestože od nich málokdo očekával zázrak, ten se udál. USA díky výhře 3:0 nad Egyptem postupují do semifinále Konfederačního poháru, kde se utkají s favorizovaným Španělskem.

Egyptu se do cesty za postupem postaví USA

Egypt se v neděli porve o překvapivý postup z papírově těžší základní skupiny. To reprezentanti USA by si chtěli především připsat alespoň první body a neskončit tak jako jediní z osmi účastníků s nulou na kontě.

Brazílie smetla USA 3:0

Brazílie si na své konto připsala další vítězství. V dnešním utkání s USA bez problémů uhrála výsledek 3:0 a může přemýšlet o semifinále, které si díky třem bodům zajistila.

Favorizovaní Brazilci si chtějí proti Američanům zajistit postup

Hvězdná Brazílie si to ve druhém utkání Konfederačního poháru rozdá se Spojenými státy americkými. Zatímco Brazilci své první utkání proti Egyptu zvládli, Američané prohráli, a tudíž musí, jestli chtějí postoupit, proti Brazilcům bodovat.

Itálii dovedl k výhře Rossi

Italové sice po poločase prohrávali, nakonec ale do turnaje vstoupili úspěšně. Diváci si také přišli na své - k vidění bylo vyloučení, penalta, krásné góly a hru o body do posledních minut. Až v nastavení si tak evropští hráči pojistili zaslouženou výhru.

Italové poprvé na Poháru FIFA: mistři světa hrají s USA

Mistři světa z Itálie zahájí konfederační pohár proti Spojeným státům americkým, Squadra Azzurra je pochopitelně jeden z hlavních favoritů na celkové vítězství, ovšem USA nehodlá prodat svojí kůži lacino, dokonce pomýšlí na bodový zisk.