Itálie

Další články

Musíme se soustředit jenom na sebe, uvědomuje si Cannavaro

Hodně hořká byla včerejší oslava Fabia Cannavara, který se v počtu reprezentačních startů za Itálii dotáhl na Paola Maldiniho. Tým z Apeninského poloostrova prohrál s Brazílií 0:3 a neslavně ukončil své působení na Konfederačním poháru, Cannavaro tak na nějaké oslavy neměl ani pomyšlení...

Brazilci sestřelili Italy

Itálie rezolutně odmítla svou naději na postup a tragickým závěrem první půle se připravila o semifinále. V něm totiž Brazílie vstřelila hned tři branky a ve druhé půli už si zaslouženě mohla dovolit odpočinek před zápasem o finále.

Suverénní Brazílie vyzve zlomenou Itálii

Dva fotbalové giganty svede dohromady třetí zápas základních skupin Konfederačního poháru. Suverén skupiny Brazílie vyzve Itálii, která se v případě prohry může s Pohárem FIFA rozloučit.

Egypt oslavuje výhru nad Italy jako nejpamátnější v historii

Fotbalisté Egypta jsou sice šestinásobnými šampiony Afriky, ale žádný z těchto triumfů nebyl tak oslavován jako čtvrteční výhra 1:0 nad mistry světa Italy v základní skupině Poháru FIFA. Egypťané se stali prvním týmem z afrického kontinentu, který dokázal nad Italy vyhrát. I proto jde prý o nejpamátnější vítězství v historii země.

Egypťané přelstili Itálii

Egypt navázal na dobrý výkon z utkání proti Brazílii a na rozdíl od posledního utkání si proti Itálii připsal plný zisk bodů. Jediný gól zápasu vsítil ve 40. minutě Homos a dal Egyptu šanci na postup do semifinále poháru.

Potrápí Egypťané i mistry světa z Itálie?

Po vítězném zápase s USA si budou chtít mistři světa z Itálie připsat další tři body v utkání s Egyptem. Pokud by se tak stalo, zajistila by si Squadra Azzurra postup do další fáze této soutěže. Na vítězství myslí i Egypt, který chce po Brazílii potrápit dalšího velkého favorita.

Spokojený Rossi věnoval své góly rodině

Správnou nohou vykročila italská reprezentace do letošního Konfederačního poháru a velkou zásluhu na tom měl Giuseppe Rossi. Útočník Villarrealu po svém nástupu na hřiště dvěma nádhernými góly potopil Spojené státy americké a především díky němu tým Marcella Lippiho vyhrál 3:1...

Itálii dovedl k výhře Rossi

Italové sice po poločase prohrávali, nakonec ale do turnaje vstoupili úspěšně. Diváci si také přišli na své - k vidění bylo vyloučení, penalta, krásné góly a hru o body do posledních minut. Až v nastavení si tak evropští hráči pojistili zaslouženou výhru.

Italové poprvé na Poháru FIFA: mistři světa hrají s USA

Mistři světa z Itálie zahájí konfederační pohár proti Spojeným státům americkým, Squadra Azzurra je pochopitelně jeden z hlavních favoritů na celkové vítězství, ovšem USA nehodlá prodat svojí kůži lacino, dokonce pomýšlí na bodový zisk.

Nominace Itálie na Konfederační pohár

Nominace Itálie na Konfederační pohár:

Lippi nominoval i Santona

Nováčkem v italské reprezentaci je mladičký bek Interu Davide Santon, trenér Marcello Lippi jej vybral k přípravnému zápasu se Severním Irskem. Lippi zároveň zveřejnil předběžnou nominaci na Pohár FIFA.