Galatasaray SK Turecko - Galatasaray SK - Zprávy

Baroš zase dával góly, celkem už se trefil čtrnáctkrát

Český fotbalový reprezentant Milan Baroš opět předvedl svou střeleckou formu a dvěma góly pomohl Galatasarayi Istanbul k vítězství 3:0 na hřišti Ankaragücü. Prosadil se tak pošesté z posledních tří zápasů tureckého velkoklubu a celkově podesáté v letošní sezoně turecké ligy. Baroš ztrácí již jen gól na vedoucího muže tabulky střelců Yildize ze Sivassporu.

Hertha BSC - Galatasaray SK 0:1

Jediná branka padla v souboji Herthy s Galatasarayem a dal jí z penalty hostující útočník Milan Baroš, čímž zajistil svému týmu postup do další fáze soutěže. Berlíňané si naopak situaci notně zkomplikovali a pokud chtějí v Poháru UEFA účinkovat i na jaře, musejí v posledním utkání vyhrát v Pireu.

Preview: Hertha BSC - Galatasaray SK

Ke klíčovému střetnutí se schyluje v Berlíně, kde se v zápase o všechno utkají Hertha BSC, která potřebuje nutně vyhrát, s istanbulským Galatasarayem. Turkům stačí k postupu uhrát na Olympiastadionu bod.

Barošovi začali Turci říkat Barbie

Český fotbalista Milan Baroš už se ve svém tureckém angažmá zabydlel, a tak dostal od fanoušků i přezdívku. Říkají mu stále častěji Barbie, ale ne kvůli podobě jeho příjmení se slavnou panenkou. Baroš je totiž zaujal i svými růžovými kopačkami, které fanoušci přijali s pobavením, a tak mu podle nich vymysleli přiléhavé jméno.

Galatasaray SK - Metalist Charkov 0:1

Galatasaray nenaplnil v utkání proti Charkovu očekávání a svému soupeři podlehl na vlastním hřišti 0:1. Vítězství a tím i tři body zajistil Charkovu v 81. minutě hry Edmar.

Preview: Galatasaray SK - Metalist Charkov

Galatasarayi k postupu do další části soutěže zbývá udělat poslední krůček. Jediné, co nyní musí udělat, je na své půdě porazit ukrajinský Charkov, který se nachází v odlišné pozici. Podaří se mu to, nebo si bude muset ještě počkat? Odpověď se dozvíme již během čtvrtečního večera.

Arda Turan zkolaboval. Měl by být v pořádku

Turecký reprezentant Arda Turan strávil noc z neděle na pondělí v nemocnici v Istanbulu, kam byl převezen po kolapsu v průběhu ligového utkání mezi jeho Galatasarayem a Büyüksehirem. Spoluhráč Milana Baroše se zhroutil jen chvíli poté, co si kvůli atypicky zrychlenému srdečnímu rytmu řekl o střídání.

SL Benfica - Galatasaray SK 0:2

Barošův Galatasaray porazil aktuálně druhý celkem portugalské ligy Benficu Lisabon 2:0 a zaslouženě si díky dvěma gólům ve druhé půli připsal už druhé vítězství ve skupině.

Preview: SL Benfica - Galatasaray SK

Ve skupině B odehraje svůj druhý zápas domácí Benfika proti hostům z istanbulského Galatasaray. V zápase bude mírným favoritem domácí Benfika, které se daří v lize a bude chtít svou formu převést i do Poháru UEFA. Naproti tomu Galatasaray vítězí na všech frontách a zatím zažívá velmi povedenou sezónu. V útoku Galatasaraye navíc září český útočník Milan Baroš.

Galatasaray SK - Olympiakos Pireus 1:0

Obě mužstva vypadla ve 3. předkole Ligy mistrů, jejich vzájemný zápas v Poháru UEFA vyzněl lépe pro domácí Galatasaray. Ten proti řeckému Olympiakosu vedl od 26. minuty díky trefě Harryho Kewella. I když byl lepším týmem a měl i několik dalších možností ke skórování, další branku nepřidal. Milan Baroš, jenž neodehrál za turecký tým špatný zápas, měl skvělou příležitost ve druhé půli.

Preview: Galatasaray SK - Olympiakos Pireus

Prvním zápasem skupiny B se stal právě duel Galatasaraye a Olympiakosu. Oba týmy se netají plány na postup, a tak chtějí samozřejmě vyhrát. Bude se radovat přední turecký nebo řecký klub? Odpověď se dozvíme během čtvrtečního večera.

Bývalé ostravské hvězdy zažily gólové hody v Poháru UEFA

Všechny tři vychoval pro velký fotbal ostravský Baník, všichni tři patří k základním pilířům fotbalové reprezentace a všem třem teď jejich kluby můžou děkovat za to, že po jejich přičinění mají o hodně blíž k postupu do základních skupin v Poháru UEFA.

Juninho se chce poprat o místo

Kapitán Olympiqueu Lyon, Juninho, dostal v létě lukrativní nabídku ze Spojených arabských emirátů. Nakonec se ale rozhodl pokračovat v dresu francouzského mistra, kde se chce zároveň poprat o každou další minutu na hřišti.

Baroš věří, že mu přestup do Galatasaraye pomůže i v reprezentaci

Vidina upevnění pozice v reprezentaci výrazně přispěla k přestupu útočníka Milana Baroše z Lyonu do Galatasaraye Istanbul. Český fotbalista si vyzkouší páté zahraniční angažmá a věří, že v Turecku opráší zašlou slávu střelce, který před čtyřmi lety získal korunu pro nejlepšího kanonýra mistrovství Evropy.

Baroš se upsal na tři roky Galatasarayi Istanbul

Milan Baroš mění dres a z francouzského Olympique Lyon míří do Galatasaraye Istanbul. S týmem tureckého mistra podepsal reprezentační útočník tříletou smlouvu. Podle agentury EFE zaplatí Galatasaray za Baroše sedm milionů eur (asi 171 milionů korun).