Valencia CF Španělsko - Valencia CF - Zprávy

Mallorca si před finále poháru nacvičila při remíze s Valencií poctivou defenzivu

Hráči Valencie hráli ve 30. kole LaLigy na vlastním hřišti s Mallorcou nerozodně 0:0. Bezgólový výsledek byl důsledkem minima šancí a ofenzivní snahy, kterou oba celky předváděly. Domácí tým navíc už v 17. minutě přišel kvůli svalovému zranění o Romana Jaremčuka. Netopýři tak před dvoutýdenní přestávkou ztratili kontakt s příčkami zajišťujícími postup do evropských pohárů, hosté naopak v ligové pauze odehrají finále Copa del Rey.

Netopýři se doma pokusí konečně porazit Mallorcu, ta má ale dobrou formu

Valencii přišla reprezentační pauza vhod, protože alespoň měla dostatek času zapomenout na nepovedené poslední klání. Tentokrát se vrací domů na Mestallu a bude chtít bodovat naplno. Jenže zrovna s Mallorcou nemají Los Che zrovna dobré zkušenosti.

Gruzínská tvrz dlouhému ostřelování neodolala. Villarrealu zajistil výhru Cuenca

Hráči Villarrealu porazili ve 29. kole LaLigy Valencii 1:0. Domácí měli v utkání mírně navrch, dlouho však selhávali na skvěle chytajícím Giorgim Mamardashvilim, jenž v první půli dokonce zneškodnil soupeřovu penaltu. V 54. minutě už byl ale gruzínský reprezentant krátký na hlavičku Jorgeho Cuency, který vystřelil Žluté ponorce tři body, díky nimž se v tabulce zavěsila právě na Netopýry. Ti naopak prohráli již třetí venkovní střetnutí v řadě bez vstřeleného gólu.

Villarreal hostí v "Derbi de la Comunitat" Valencii

Španělská LaLiga má před sebou regionální derby mezi Villarrealem a Valencií. Žlutá ponorka chce po konci v Evropské lize pokračovat v dobrých výkonech na domácí scéně a ještě se pokusit zabojovat o evropské poháry. To je koneckonců cílem i Valencie, která vstoupila do měsíce března pozitivními výsledky.

Getafe ve Valencii uzemnil jeho odchovanec, český mladík přihlížel pouze z lavičky

Valencia navázala ve 28. kole LaLigy na dobrý výkon ze zápasu s Realem Madrid, když na domácím stadionu porazila Getafe 1:0. O jedinou branku utkání se na konci první půle postaral efektním lobem nejlepší střelec "Netopýrů" Hugo Duro, který před přestupem na východ Španělska působil právě v madridském klubu. Domácí celek tak potvrdil, že se mu na Mestalle proti Azolunes daří, jelikož s nimi neprohrál ve všech soutěžích již posedmé v řadě. Na lavičce hostů strávil celé utkání 17letý Čech Djordjije Medenica, který prošel sparťanskou akademií a do Španělska přišel z pražské Dukly.

Getafe cítí šanci na posun, potřebuje ale ukázat víc kvality než minule Real Madrid

Prvním sobotním duelem 28. kola LaLigy se stane střet mezi domácí Valencií a Getafe. Hosté z Madridu pojedou do Valencie s vědomím, že nad ní vyhráli už dva poslední vzájemné duely a rádi by přidali třetí úspěch po sobě.

Diakhaby se nevyhne operaci, hrozí mu i konec kariéry

Sérii testů, operaci a v lepším případě jenom hodně dlouhou pauzu před sebou má Mouctar Diakhaby. Obránce Valencie si z víkendového souboje s Realem Madrid odnesl vykloubené pravé koleno a není vyloučeno, že se jednalo o jeho poslední profesionální start v kariéře.

Diakhaby má vykloubené koleno, chybět může celý rok

Valencia měla skvěle rozehraný sobotní zápas proti Realu Madrid, s postupem času ale počítala jen ztráty. Netopýři neudrželi dvoubrankové vedení a brali jen bod za remízu 2:2, v jejich sestavě se navíc hodně dlouho neobjeví Mouctar Diakhaby.

Takový konec zápasu Ancelotti ještě nezažil. S červenou kartou pro Bellinghama nesouhlasí

Trenér Realu Madrid Carlo Ancelotti prohlásil, že nesouhlasí s červenou kartou, kterou záložník Jude Bellingham dostal po kontroverzním závěrečném hvizdu při remíze 2:2 v LaLize ve Valencii. Rozhodčí Jesús Gil Manzano podle velezkušeného Itala při ukončování zápasu pochybil.

Vinícius Júnior zazářil na nenáviděné Mestalle dvěma góly. Real obral o výhru kontroverzní hvizd

Valencia měla ve 27. kole LaLigy na lopatkách Real Madrid, nakonec s ním však před vlastními fanoušky remizovala 2:2. Do překvapivého dvougólového vedení se outsider dostal v rozmezí 27. a 30. minuty, ale ještě do přestávky snížil Vinícius Júnior. Brazilec byl v minulé sezoně na Mestalle rasisticky urážen, což fanouškům logicky nemohl zapomenout, o čemž svědčila i oslava gólu. Tu si pak zopakoval i po změně stran, kdy hlavičkou z bezprostřední blízkosti stanovil výsledné skóre. To se ještě mohlo měnit v úplném závěru, jenže v čase, kdy letěl do vápna centr, který poslal do sítě Jude Bellingham, rozhodčí ukončil zápas.

Valencia doma přivítá tým s nejlepší venkovní formou v lize, dorazí Real Madrid

V sobotu večer se do boje o další body zapojí Real Madrid, který bude chtít hlídat svou vedoucí pozici. Druhou výhru v řadě si bude chtít připsat proti Valencii, jež na návštěvu z hlavního města čeká na domácím stadionu Mestalla. Ani letos si ale Netopýři nevedou moc dobře.

Sevilla po úspěšném madridském dvojboji odjela z Valencie s jedinou střelou a bodem

Hráči Valencie nepřetavili výraznou herní převahu ve vstřelený gól a v zápase 25. kola LaLigy si připsali remízu 0:0 se Sevillou. Hosté přicestovali na legendární stadion Mestalla se dvěma triumfy v zádech, proti aspirantovi na postup do pohárové Evropy však tentokrát jen bránili a poprvé vypálili až v nastavení druhé půle. Zřejmě největší příležitost ke skórování měl už v prvním dějství Roman Jaremčuk, kterého vychytal gólman Orjan Nyland.

Potvrdí Sevilla skvělou formu i proti Valencii?

Oživená Sevilla se bude snažit o tři výhry v řadě v LaLize, když v sobotu večer zamíří na Mestallu k zajímavému souboji s Valencií. Hosté nastoupí do zápasu po úspěchu 1:0 nad Atléticem Madrid, zatímco Valencia v posledním utkání v nejvyšší španělské soutěži utrpěla porážku 0:2 s Las Palmas.

Las Palmas přeskočilo Valencii v tabulce díky mistrně zvládnutému závěru

Hráči Las Palmas vyhráli ve 24. kole LaLigy nad Valencií 2:0. Dle očekávání šlo o vyrovnanou, náročnou bitvu pro obě strany. Během ní se ani jednomu z týmů nepodařilo získat signifikantní herní převahu a ani si vypracovat větší počet gólových příležitostí. Duel ale přece jen rozuzlení našel, když v 89. minutě trefil týmu z Kanárských ostrovů tři body důrazný Alex Suárez.

Las Palmas se může ve vzájemném zápase s Valencií bodově dotáhnout

Fotbalisté Las Palmas přivítají v sobotu večer Valencii a pokud zvítězí, bodově se na svého soupeře dotáhnou. Oba celky jsou ve hře o pohárové šesté místo, ale lepší formou v tuto chvíli oplývají hosté.