Sevilla FC Španělsko - Sevilla FC - Expres Zprávy

13.04.200710:55

Semifinálový program Poháru UEFA

Dvojice pro semifinále letošního ročníku Poháru UEFA: Espanyol Barcelona - Werder Brémy, Osasuna Pamplona - Sevilla FC. První zápasy se hrají 26. dubna, odvety jsou na programu 3. května.

12.04.200722:10

Chevanton by rád šel do Lazia

Útočník španělské Sevilly Javier Chevanton prozradil jméno klubu, do kterého by v létě rád zamířil. Od svého loňského odchodu z Monaka sní o návratu do Itálie a ideálním klubem by pro něj prý bylo Lazio. Důvodem je trenér klubu z Věčného města Delio Rossi, pod jehož vedením v Lecce Chevanton zahájil svou evropskou kariéru.

10.04.200715:09

Sevilla bez Palopa a Chevantona

Sevilla nastoupí k odvetě čtvrtfinále Poháru UEFA proti Tottenhamu bez brankáře Andrese Palopa, kterého na hřiště nepustí poraněné lýtko. Na White Hart Lane se neobjeví ani se čtyřmi brankami nejlepší střelec španělského klubu v letošním ročníku Javier Chevanton, jemuž stop vystavil poraněný stehenní sval.

06.04.200712:39

Nad startem Palopa visí otazník

Sevilla se zřejmě na nějaký čas bude muset obejít bez Andrese Palopa. Brankář španělského klubu si údajně natrhl sval a zřejmě přijde o odvetu čtvrtfinále Poháru UEFA proti Tottenhamu.

04.04.200714:07

Kanouteho čeká operace

Hvězda Sevilly Frederic Kanoute se v letošním kalendářním roce určitě podrobí operaci třísel. V zájmech španělského klubu pro letošní sezónu je odložit chirurgický zákrok až na léto, lékaři však zatím nejsou schopni vyloučit možnost operace ještě v průběhu sezóny.

31.03.200717:39

Sevilla bez čtyř fotbalistů

V hodně oslabené sestavě nastoupí Sevilla k utkání Primera Division proti Osasuně. Volno od trenéra Ramose dostali brankář Palop, obránce Daniel Alves a záložníci Renato s Adrianem.

30.03.200716:41

UEFA nepovolila změnu termínu

Sevilla FC společně s radou města neuspěly s žádostí o přesunutí termínu čtvrtfinálového zápasu poháru UEFA proti Tottenhamu. Sevilla se s Tottenhamem má utkat 5. dubna, tedy v den, kdy ve městě probíhají tamní slavnosti.

29.03.200713:38

Sevilla o víkendu bez Alvese?

Daniel Alves pravděpodobně nezasáhne do víkendového duelu španělské Primera Division proti Osasuně. Obránce Sevilly si při plnění reprezentačních povinností poranil kotník.

27.03.200716:54

Carboni možná ve Valencii skončí

Amedeo Carboni možná vydrží ve funkci sportovního ředitele Valencie jenom rok. Bývalý italský obránce má již delší dobu spory s trenérem Sanchezem Floresem a vedení klubu plánuje jeho odvolání. Uvolněné funkce by se mohl ujmout Ramón Rodriguez Verdejo, který v současné době odvádí cenné služby Seville a jsou mu připisovány velké zásluhy za vzestup tohoto klubu.

27.03.200713:02

Kanoute chce novou smlouvu

Sevilla pravděpodobně hodně brzy zasedne k jednacímu stolu s útočníkem Fredericem Kanoutem. Nejlepší střelec letošního ročníku Primera Division by rád dostal novou smlouvu. Ta současná mu zaručuje týdenní plat 18 tisíc eur, útočník z Mali by ale rád alespoň dvojnásobek.

26.03.200711:45

Palop prodloužil v Seville

Sevilla si pojistila služby svého hrdiny z osmifinále Poháru UEFA proti Šachtaru Doněck. Španělský klub podepsal novou smlouvu s platností do léta 2010 s brankářem Andresem Palopem, který v ukrajinské odvetě v poslední chvíli odvrátil porážku a přesnou hlavičkou poslal zápas do prodloužení, v němž o postupu Sevilly rozhodl Chevanton.

22.03.200713:39

Los semifinále Španělského poháru

Los semifinále Španělského poháru: Barcelona - Getafe, Sevilla - Deportivo La Coruňa.

20.03.200720:50

Sevilla mezi poslední čtyři

Posledním semifinalistou letošního ročníku Španělského poháru se stali fotbalisté Sevilly, kteří v městském derby proti Betisu udrželi vedení 1:0. Zápas se původně hrál před dvěma týdny, v 57. minutě však byl přerušen poté, co fanoušci Betisu neunesli branku Kanouteho a hrací plochu zasypali odpadky. Jeden z nich, dvoulitrová lahev, zasáhl trenéra Sevilly Juandeho Ramose, který poté na chvíli upadl do bezvědomí. Španělský svaz následně rozhodl, že zbylých 33 minut bude dohráno v Madridu na stadionu tamního Getafe.

13.03.200715:45

Keržakov mimo hru

Sevilla odcestovala k odvetě osmifinále Poháru UEFA bez Alexandera Keržakova. Ruský útočník má problémy s patou a na hřišti Šachtaru Doněck se tak neobjeví.

09.03.200711:15

Maresca by mohl posílit Inter

Inter Milán by v létě rád angažoval Enza Marescu ze španělské Sevilly. Italský záložník po většinu času jenom vysedává na lavičce náhradníků a již se nechal slyšet, že je připraven změnit v létě dres.

05.03.200718:19

Renato tři týdny mimo hru

Sevila přišla na tři týdny o záložníka Renata. Brazilský fotbalista si v sobotním utkání Primera Division proti Barceloně poranil kotník a vedle ligových zápasů tak přijde i o osmifinále Poháru UEFA proti Šachtaru Doněck.

02.03.200719:55

Betis třikrát bez fanoušků

Fotbalisté Betisu Sevilla musejí odehrát následující tři ligová utkání za zavřenými dveřmi. Takový trest disciplinární komise vynesla po prošetření středečního utkání čtvrtfinále tamního poháru proti Seville, kdy byl dvoulitrovou lahví do hlavy zasažen trenér Juande Ramos. Toto utkání bylo předčasně ukončeno v 57. minutě poté, co útočník Frederic Kanoute poslal hosty do vedení. Zbývajících 33 minut se dohraje 20. března na stadionu Getafe, a to bez diváků.

01.03.200711:58

Ramos propuštěn z nemocnice

Trenér Juande Ramos byl dnes ráno propuštěn ze sevillské nemocnice. 52letého kouče včera během čtvrtfinálového utkání Španělského poháru proti Betisu zasáhla plná dvoulitrová lahev hozená jedním z neukázněných fanoušků a na chvíli upadl do bezvědomí. Neurologická vyšetření naštěstí vyloučila nějaká vážná poranění a Ramos je již doma. Členové disciplinární komise by ještě dnes měli začít jednat o dalším osudu včerejšího zápasu. Sevilla v něm vedla brankou Kanouteho z 56. minuty, Ramos byl lahví zasažen jěn několik vteřin poté.

28.02.200723:53

Barcelona postoupila přes Zaragozu

Výsledky odvetných zápasů čtvrtfinále Španělského poháru: Osasuna - Getafe 1:0 (16. Romeo), první zápas 0:3, postupuje Getafe. Valladolid - Deportivo La Coruňa 1:1 (85. Manchev - 33. Filipe), první zápas 1:4, postupuje Deportivo. Betis - Sevilla 0:1, ukončeno v 57. minutě (56. Kanoute), první zápas 0:0. Zaragoza - Barcelona 1:2 (70. Pique - 17. Xavi, 25. Iniesta), první zápas 1:0, postupuje Barcelona.

28.02.200722:18

Sevillské derby přerušeno

Odvetný zápas čtvrtfinále Španělského poháru mezi Betisem Sevilla a jeho městským rivalem FC zůstal nedohrát poté, co trenéra hostujícího týmu Juandeho Ramose zasáhl předmět vhozený z hlediště. Hostující kouč ztratil vědomí a musel být převezen do nemocnice. Názory médií na typ předmětu, který Ramose zasáhl, se zatím různí, podle některých šlo o minci, jiné prameny zase tvrdí, že šlo o plastovou lahev. První zápas obou soupeřů skončil bezbrankovou remízou, v odvetě vedla Sevilla brankou Kanouteho z 57. minuty 1:0.