Real Betis Španělsko - Real Betis - Zprávy

Fornals oslavil návrat do rodné země gólem a vítězstvím na půdě Cádizu

Betis zvítězil ve 24. kole LaLigy na hřišti Cádizu 2:0. Domácí, kterým se nepodařilo již počtvrté v řadě skórovat, kapitulovali už v šesté minutě, kdy celek ze Sevilly poslal do vedení Willian José. Probuzený Brazilec se trefil po 13zápasovém střeleckém půstu. Svůj druhý start v dresu El Glorioso navíc jen pár sekund po změně stran gólově ozdobil i Španěl Pablo Fornals, jenž přišel v poslední den přestupového období na hostování z anglického West Hamu, a perfektně tak zastoupil zraněného Isca.

Cádiz nabídne souboj dvou specialistů na remízy

V pátek večer čeká předehrávka 24. kola LaLigy Cádiz a Real Betis. Estadio Nuevo Mirandilla je domovem aktuálně osmnáctého celku soutěže, který se pokusí překvapit favorita ze Sevilly. Ani Béticos se ale výsledková zaváhání nevyhýbají.

Carvalho stanul před soudem, obvinění ze sexuálního násilí odmítá

Záložník Realu Betis William Carvalho v úterý stanul před sevillským soudem, kde čelil obvinění ze sexuálního násilí. Jednatřicetiletý portugalský reprezentant tato nařčení při rozhodujícím soudním jednání důrazně odmítl a tvrdil, že jeho styky s údajnou obětí byly dobrovolné.

Isco dal při prožlucené remíze s Getafe vzpomenout na nejslavnější roky kariéry

Getafe si ve 23. kole LaLigy odvezlo ze hřiště Betisu remízu 1:1. Konečný výsledek určila již první půle, kdy oba celky proměnily pokutový kop. Na straně madridského klubu se z bílého bodu v osmé minutě nemýlil Mason Greenwood, v zeleno-bílém dresu pak stejným způsobem srovnal Isco. Zkušený španělský záložník si připsal šestou branku v ročníku, což je více než v jeho pěti předešlých ligových sezonách dohromady. Kromě ryze fotbalových věcí zápas nabídl i množství vyhrocených situací, které donutily rozhodčího vytáhnout celkem 11 žlutých karet.

Betis vyzve v atraktivním duelu Getafe

Nedělní program třiadvacátého kola nabídne mimo jiné zajímavý souboj takřka tabulkových sousedů, Betisu a Getafe. Andalusané, kteří budu hájit domácí prostředí jsou aktuálně sedmí, se ztrátou dvou bodů na šestý San Sebastián, Getafe je na tom o pět bodů hůře a okupuje desátou příčku.

Altimira první ligovou trefou ukončil dlouhou domácí neporazitelnost Mallorky

Hostující Betis porazil ve 22. kole LaLigy Mallorku 1:0. O jedinou trefu zápasu se postaral v nastavení první půle Sergi Altimira, který vstřelil svůj premiérový gól v nejvyšší španělské soutěži. Los Bermellones tak přišli o dlouhou domácí sérii bez porážky, která trvala od 18. srpna. Klub z Andalusie dokázal v lize na venkovní půdě zvítězit poprvé od téhož měsíce a v tabulce se dotáhl na dostřel pohárovým pozicím.

Leverkusen má náhradu do útoku, problémy vyřešil hostováním Iglesiase

Bayer Leverkusen nutně potřeboval útočníka a toho si opatřil ve Španělsku. Dnes večer byl jako nová posila konečně představen Borja Iglesias, 31letý fotbalista přišel na hostování s opcí z Betisu.

Real Betis chce na debakl od Barcelony odpovědět na Mallorce

Mallorca se rychle stala expertem na remízy, už jedenáctkrát se radovala z jednoho bodu. A i když se v tabulce Serie A nachází hodně nízko, nedá se úplně snadno porazit. Přesně s tímhle cílem ale na Mallorcu přijede v sobotu odpoledne Real Betis.

Barcelona díky hattricku Torrese odrazila Iscem řízený vzdor Betisu

Hráči Barcelony vyhráli ve 21. kole LaLigy na půdě Betisu 4:2. Klíčovým mužem zápasu se stal hostující útočník Ferrán Torres, který byl nejprve na konci úspěšné týmové kombinace a ve druhé půli zaznamenal další dva góly. Bývalý křídelník Manchesteru City se tak poprvé od příchodu do Katalánska radoval z hattricku. V dresu domácích střelecky zářil Isco, jenž dvěma zásahy znepříjemnil první ligový start 16letého stopera Blaugranas Paua Cubarsího.

Betis hostí v neděli Barcelonu

Na Estadio Benito Villamarín se v neděli v podvečer utkají v rámci jednadvacátého kola španělské nejvyšší soutěže týmy Betisu a Barcelony. Oba celky jsou na tom, co se týče splněných očekávání, přibližně podobně. Jejich výsledky rozhodně neodpovídají predikcím největších optimistů, ale žádný velký propadák to zatím ani na jedné ze stran není.

Evropské dobrodružství je u konce, Guardado se vrátí do Mexika

Betis v neděli odpoledne hostí Barcelonu a utkání bude evropskou derniérou pro Andrése Guardada. 37letý mexický záložník ukončí dlouholeté putování po starém kontinentu a začátkem příštího týdne se vrátí do vlasti, do svých řad ho získá Club León.

Mizérie Betisu skončila díky Iscově gólu v zápase s Granadou

Betis prolomil špatnou formu z předchozích zápasů, když si ve 20. kole LaLigy na domácí půdě poradil s Granadou 1:0. Dlouho bezbrankové utkání rozhodl gólem v 76. minutě Isco, jenž skóroval potřetí v ročníku. Nováček soutěže se chvíli po jeho trefě sice radoval z vyrovnání, jejich euforii však utnul svým zásahem videorozhodčí.

Dokáže Granada navázat na první vítězství od srpna a připsat si další cenný skalp?

Sobotní večer nabídne ve Španělsku utkání, které i přes obrovský tabulkový rozdíl obou soupeřů nebude mít jasného favorita. Představí se v něm sedmý Real Betis a předposlední Granada. Nováček soutěže v minulém kole konečně zabral a připsal si teprve druhé vítězství v sezóně, naopak "Verdiblancos” se trápí. Na vítězství už čekají šest soutěžních duelů, a aby toho nebylo málo, loučí se i s domácím pohárem.

Beníteze pomohl uklidnit infarktový závěr. Celta rozhodla o výhře nad Betisem v nastavení

Celta Vigo vstoupila do nového roku výhrou 2:1 nad Betisem. Domácí zahájili duel 19. kola LaLigy inkasovanou brankou již po šesti minutách. Hosté si vedení příliš dlouho neužili, jelikož poměrně záhy vyrovnal proměněnou penaltou zkušený Iago Aspas. To nejdůležitější se ovšem událo až v závěru, když nejdříve rozhodčí neuznal trefu Jörgena Stranda Larsena. Z další hraniční situace se však v nastavení prosadil jiný Seveřan -⁠ 19letý Williot Swedberg. Tříbodový zisk potěšil Rafaela Beníteze, jehož pozice byla vzhledem k dosavadním neuspokojivým výsledkům žhavým tématem.

Dokáže Betis prolomit remízovou sérii ve Vigu?

I španělský fotbal se po kratičké zimní pauze vrací k životu a už den po Novém roce se tamní nejvyšší soutěž naplno rozběhla svým devatenáctým kolem. V rámci něj se ve středu večer utkají i kluby Celty Vigo a Realu Betis. A oba dva mají do nového roku co napravovat z toho předchozího. Los Celestes se hledí vyhrabat ze sestupové zóny, naopak Sevillští chtějí přerušit nelichotivou sérii čtyř remíz v lize v řadě.