Girona FC Španělsko - Girona FC - Zprávy

Girona překvapila marnou Sevillu a bere tři body

V Gironě slaví, protože domácí trenér Michel našel recept na Sevillu. Její fazona tak skončila dřív, než se v lize pořádně rozjela, ale vlastně si za to může sama. Dnes předváděla v obraně jeden kiks za druhým a kdyby narazila na kvalitnějšího soka, zřejmě by neskončilo jen u dvou inkasovaných branek.

Zlepšující se Sevilla cestuje do Girony

Sevilla pomalu nabírá formu a teď má šanci vyhrát třetí soutěžní duel v řadě. Od domácí Girony, která ji v sobotu odpoledne na Estadio Municipal de Montilivi přivítá, ji sice dělí pět příček, ale v případě výhry by se hosté dostali na stejný počet bodů.

Remíza 2:2 v Katalánsku, Espanyol dělil body s Gironou

Malé katalánské derby přineslo zajímavou podívanou a celkem na RCDE Stadium padly čtyři branky. Skóre se přitom přelévalo ze strany na stranu a poslední gól padl pět minut před koncem. Nutno podotknout, že konečný výsledek je vzhledem k průběhu na obě strany spravedlivý.

Espanyol by rád pohárovou formu přenesl i do ligy, Girona má ale pro strach uděláno

Pouhý bod dělí Espanyol Barcelona od pásma sestupu a proto bude chtít katalánský celek z domácího duelu v sobotu navečer získat maximum bodů. Bude to mít ale hodně těžké, protože Gironě se povedl nástup do nové sezony a o body už obrala mnohem lepší týmy.

Ani dvě penalty Gironě k výhře nepomohly

Rayo Vallecano při restartu LaLigy nenavázalo na skvěle provedený podzim a na půdě Girony dokázalo jen remizovat. Gironě nepomohly ke třem bodům dokonce ani dvě nařízené penalty, nakonec se diváci dočkali přesně čtyř branek.

Míchel s Gironou stojí proti vlastní minulosti z Vallecas

Po delší odmlce se k životu probere i španělská elitní soutěž a prvním utkáním se již ve čtvrtek v podvečer stane duel mezi domácí Gironou a Rayem Vallecano. Oba týmy začaly tento ročník ve velmi dobrém tempu a na Estadio Municipal de Montilivi se dá očekávat velmi těsná bitva.

Girona otočila duel v Elche, to zůstává poslední

Elche stále nedokázalo v sezoně ani jednou vyhrát a jeho čekání se teď výrazně prodlouží. V posledním kole před dlouhou pauzou vyhrazenou pro mistrovství světa v Kataru totiž Elche nestačilo na Gironu, ač se dostalo poměrně rychle do vedení.

Elche se pokusí o zázrak proti Gironě

Girona cestuje v úterý večer do Elche a na Estadio Manuel Martínez Valero si bude chtít připsat druhou výhru po sobě. Elche by pro posledního přemožitele Athleticu mělo být snadnou kořistí, protože v lize se abnormálně trápí.

Athletic i přes zvýšenou snahu vyrovnat nedokázal a překvapivě padl v Gironě

Gironští přivítali v páteční předehrávce třináctého kola LaLigy Lvy z Bilbaa a přestože byli outsidery, dokázali střetnutí opanovat. Prosadil se Lopéz a Martín, za hosty na konečných 2:1 snižoval Guruzeta.

Girona chce po Realu Madrid překvapit i Athletic

Tradiční páteční předehrávku 13. kola LaLigy zprostředkuje domácí Girona a její vyzyvatel z Baskicka. Girona se sice bije o samotnou existenci těsně nad sestupovým pásmem, ale minule dokázala o body obrat i věhlasný Real Madrid.

Real ztratil, Girona ho po třech letech dokázala opět zaskočit

Vypadá to, že Girona se stává pro Real Madrid nepříjemným soupeřem. V únoru 2019 doma s katalánským trpaslíkem prohrála a teď s ním jenom remizovala 1:1. Real sice udrží první místo před Barcelonou, ale na čele má už jen jednobodový náskok.

Real Madrid přivítá Gironu

Vedoucí Real Madrid se v rámci 12. kola představí na Santiago Bernabéu proti Gironě a očekává se, že jednak prodlouží svoji neporazitelnost a především získá tři body. Zajímavé je, že poslední vzájemný duel na tomto místě ovládla šokujícím způsobem Girona.

Historický prvoligový střet vítěze nepoznal. Girona čeká na triumf šest ligových zápasů

Girona remizovala v domácím utkání 11. kola španělské LaLigy s Osasunou 1:1. Jednalo se o vůbec první utkání těchto týmů odehrané v rámci nejvyšší španělské soutěže. Gólově se nejprve ve 37. minutě prosadil hostující Kike Barja, jenž už v úvodu nahradil na trávníku zraněného spoluhráče. Ještě do poločasu však dokázal srovnat David López.

Girona se nutně potřebuje zvednout. Podaří se jí to proti Osasuně?

Girona přivítá v neděli na Estádio Montilivi Osasunu, přičemž bude doufat, že se jí podaří ukončit mizernou formu v LaLize. Blanquivermells ve čtvrtek prohráli v dramatickém střetnutí s Almeríí, zatímco hosté uzmuli důležité domácí vítězství nad Espanyolem.

Almería poločasový náskok nepromrhala a proti Gironě získala tři body

Důležitý souboj ze spodku tabulky nabídl celkem pět branek a vzhledem k jednoznačnému průběhu v prvním poločase ještě dramatickou podívanou. Almería nastřílela Gironě do poločasu tři branky, ale po změně stran se musela o náskok ještě strachovat.