Atlético Madrid Španělsko - Atlético Madrid - Zprávy

Cádiz boj o udržení ještě nezabalil, k výhře nad Atlétikem přispěl i host ze Slavie

Cádiz si ve 28. kole španělské LaLigy připsal velmi cenný skalp, když před domácím publikem zdolal madridské Atlético 2:0. Piráti, kteří byli velkému favoritovi důstojným soupeřem i v prvním vzájemném klání této sezony, předvedli zodpovědný výkon korunovaný dvěma brankami Juanmiho. K zisku tří bodů pomohl rovněž obránce Aiham Ousou, který je ve Žluté ponorce na hostování z pražské Slavie a poprvé se objevil v základní sestavě.

Atlético hledá svůj rytmus, s Cádizem si často dobře zastřílí

Bývá dobrou tradicí, že v duelech mezi Cádizem a Atléticem padá dost branek a je na co se dívat. V téhle záslužné tradici budou oba týmy určitě chtít pokračovat i v sobotu odpoledne, až se na Estadio Ramón de Carranza v Cádizu znovu střetnou.

Atlético dalo v utkání napravených chyb zapomenout na nedávné nezdary

Hráči Atlétika Madrid porazili ve 27. kole LaLigy na vlastním stadionu Betis 2:1, a upevnili si tak pozici v elitní čtyřce. Jednou z hlavních postav duelu se stal hostující brankář Rui Silva. Ten si v osmé minutě nešťastně vstřelil vlastní gól, z čehož se ale vykoupil chyceným pokutovým kopem Álvara Moraty. Španělský kanonýr ovšem penaltový lapsus odčinil chvíli před přestávkou, kdy si po snadné dorážce připsal 14. ligový zásah v ročníku.

Atlético je z formy, Betis větří šanci

Nepovedené období prožívá Atlético, které ztrácí napříč všemi soutěžemi. Prohrálo v Lize mistrů, Copa del Rey a ani situace v LaLize není kdovíjak růžová. Svěřenci trenéra Diega Simeoneho budou hájit čtvrté místo před dotírajícím Athleticem a to proti vždy nebezpečnému Realu Betis. Andalusané zároveň ještě nevzdávají boj o Ligu mistrů.

Athletic předvedl v „atletickém“ měření sil finálový spurt, tempo diktovali Williamsové

Athletic zvítězil v semifinále Copa del Rey nad Atlétikem Madrid 3:0 a v součtu s výhrou z úvodního duelu suverénně postoupil. Jistotu dodala domácím zejména perfektní spolupráce bratří Williamsů. Ve 13. minutě se nejprve po centru mladšího Nica krásným volejem prosadil zkušenější Iňaki a v závěru prvního dějství si hvězdní sourozenci při další pohledné akci role vyměnili. Zatímco Baskové si zahrají pohárové finále již potřetí za posledních pět let, Los Indios se v něm od celkového triumfu v sezoně 2012/2013 neobjevili.

Atlético potřebuje dorovnat deficit, Athletic je ale doma enormně silný

V odvetném utkání Copa del Rey se o finále poperou znovu Athletic s Atléticem. A především hosté budou mít co napravovat. Zatímco z Athleticu se postupem času stal odborník na konec těsně pod vrcholem, Atlético potřebuje k postupu vylepšit svou bídnou venkovní formu.

Atlético se po prohře s Interem nezbavilo Miláňanů ani v lize, Almería ukořistila bod

Hráči Atlétika Madrid se neotřepali z porážky na stadionu Interu v Lize mistrů a na jihu Španělska jen remizovali s Almeríí 2:2. Outsider v duelu 26. kola LaLigy potvrdil, že dokáže potrápit favority, což prokázal při těsných porážkách s Barcelonou i Realem Madrid. Tentokrát se hlavní adept na sestup dočkal zisku alespoň jednoho bodu, jelikož na oba zásahy celku z hlavního města odpověděl vyrovnávacími trefami host z milánského AC Luka Romero.

Unavené Atlético má dobrý los – čeká ho poslední Almería

Sobotní program 26. kola LaLigy uzavře souboj Almeríe s Atléticem, které bude sbírat síly po náročném pohárovém klání v Miláně. S ohledem na to, v jak špatné situaci se Almería nyní nachází, by se třemi body ale ani tak nemělo mít Atlético potíže.

Zasloužili jsme si vyhrát vyšším rozdílem, mrzelo Inzaghiho

Trenér Interu Milán Simone Inzaghi litoval, že jeho svěřenci neporazili Atlético Madrid v úvodním osmifinále Ligy mistrů vyšším rozdílem. "Nerrazzuri" podle kouče doma podali skvělý výkon a vzhledem k množství šancí si zasloužili víc než hubené vítězství 1:0.

Postupovou jiskru Interu zažehl na San Siru spalovač Arnautovič

Hráči Interu zvítězili v prvním kole osmifinále Ligy mistrů nad Atlétikem Madrid 1:0. Aktivnějším celkem byl v zápase loňský finalista, což nakonec přetavil v 79. minutě ve vítězný gól Marko Arnautovič.

Inter v osmifinále Ligy mistrů proti Atléticu, PSV narazí na Dortmund

Dalšími dvěma úvodními zápasy bude v úterý pokračovat osmifinálová fáze Ligy mistrů. Finalista minulé sezony Inter Milán přivítá Atlético Madrid, jehož mužstvo vede bývalý hráč italského týmu Diego Simeone. Také v druhém utkání čeká jednoho z trenérů souboj s někdejším klubem - kouč Peter Bosz s PSV Eindhoven vyzve Borusii Dortmund, kde musel předčasně skončit.

Simeone zpátky na San Siru. Domácí Inter je však tentokrát k nezastavení

Po skoro čtrnácti letech se proti sobě opět postaví Inter a Atlético. Jejich první střet mezi nejlepšími šestnácti týmy Ligy mistrů nabídne zcela jistě skvělou atmosféru zaplněného stadionu San Siro, který opět věří, že se Nerazzurri dokážou probít až do finále.

Únorový pokles formy Atlétika rozmetal nezvykle složený útok

Atlético Madrid odčinilo nedávné nezdary, když ve 25. kole LaLigy porazilo na vlastní půdě Las Palmas 5:0. Druhou nejlepší obranu v soutěži prolomil už v prvním poločasu Marcos Llorente, jenž se v rozmezí pěti minut prosadil hned dvakrát a perfektně zastoupil čerstvě zraněného kanonýra Álvara Moratu. Dvěma zásahy se po změně stran prezentoval i Ángel Correa, ten se přitom v ligové základní sestavě objevil v tomto kalendářním roce teprve podruhé. Los Colchoneros tak potvrdili dominanci proti celku z ostrova Gran Canaria, se kterým v LaLize prohráli před vlastním publikem naposledy v roce 1969.

Trápící se Atlético zkusí vrátit Las Palmas poslední prohru

Las Palmas poměrně často schytává od Atlética Madrid dost branek a hráči to nepochybně budou mít v hlavách, až se znovu podívají na stadion Wanda Metropolitano. Domácí Colchoneros je na něm čekají už v sobotu krátce po poledni.