Athletic Bilbao Španělsko - Athletic Bilbao - Expres Zprávy

04.05.202410:10

Athletic podesáté se dvěma červenými

Bez dvojice vyloučených hráčů dohrával Athletic včerejší zápas na hřišti Getafe (2:0). Baskický klub obdržel dvě červené karty v zápase poprvé od sezony 2010/11 (také dvě proti Deportivu La Coruña v lednu 2011) a celkově podesáté v LaLize v tomto století.

twitter.com/OptaJose
30.04.202422:19

Atlético potrestáno za rasistické urážky

Hráči Atlética Madrid odehrají zbývající dva domácí zápasy ligové sezony s částečně uzavřenou jižní tribunou svého stadionu. Španělská fotbalová federace potrestala klub za rasistický incident ze sobotního zápasu proti Bilbau a udělila navíc Atléticu pokutu 20.000 eur (přes 500 tisíc korun).

Část příznivců madridského klubu urážela během utkání opičími skřeky fotbalistu Bilbaa Nica Williamse. Španělský reprezentant tmavé pleti si na to ve 36. minutě stěžoval rozhodčímu, jenž podle ligového protokolu zápas krátce přerušil. Když v závěru prvního poločasu vstřelil syn ghanských přistěhovalců Williams gól, při oslavě si ukázal na předloktí, aby fanouškům zdůraznil barvu své pokožky.

Svaz také nařídil, aby v uzavřených sektorech visel viditelný nápis odsuzující násilné, rasistické, xenofobní a netolerantní činy ve fotbale a podporující fair play. Atlético, které do konce sezony čekají domácí duely proti Vigu a Pamploně, se proti trestu může odvolat.

ČTK
29.04.202415:59

Athletic hodlá udržet De Marcose

Óscar de Marcos by měl i nadále oblékat dres Athleticu. Pětatřicetiletý obránce dostane od klubu z Bilbaa nabídku na prodloužení smlouvy.

marca.com
29.04.202414:47

Ruiz de Galarreta střídal se zraněním

Athletic v sobotu podlehl Atléticu Madrid (1:3), Iñigo Ruiz de Galarreta si navíc přivodil svalové zranění. Záložník baskického celku by mohl vynechat příští utkání s Getafe.

marca.com
29.04.202409:57

Valverde prodlouží s Athleticem

Athletic Club i nadále povede Ernesto Valverde. Baskický klub brzy oznámí prodloužení končící smlouvy s 60letým trenérem.

marca.com
28.04.202409:32

Muniain má nabídky ze zámoří

Iker Muniain poprvé v kariéře opustí Bilbao a má přitom řadu možností, jak se rozhodnout. O jednatřicetiletého záložníka, který nechce konkurovat Athleticu v LaLize, stojí řada klubů MLS, stejně jako argentinský River Plate či několik mexických adres.

football-espana.net
26.04.202419:15

Athleticu bude chybět Berchiche

Yuri Berchiche podle očekávání nepomůže Athleticu v zítřejším zápase s Atléticem Madrid. Zkušeného obránce na trávník nepustí zranění kotníku.

mundodeportivo.com
25.04.202411:32

Berchiche laboruje s kotníkem

Volno má Yuri Berchiche. Obránce Athleticu pobolívá kotník, netrénuje a je ohrožen jeho start v utkání na půdě Atlética Madrid.

18.04.202422:12

Álvarez je k dispozici na Granadu

Athletic Club může znovu počítat se službami Yeraye Álvareze, jenž se zotavil ze zranění třísel. Devětadvacetiletý obránce nechybí v nominaci na páteční zápas s Granadou.

15.04.202414:11

García po sezoně ukončí kariéru

Poslední týdny aktivní kariéry má před sebou Raúl García z Athletic Clubu. Sedmatřicetiletý útočník po sezoně, v níž s baskickým klubem vyhrál Copa del Rey, pověsí kopačky na hřebík.

marca.com
09.04.202409:00

V Anglii stále touží po Williamsovi

Ačkoliv Nico Williams po triumfu Athleticu v Copa del Rey zřetelně indikoval, že se Bilbao opouštět nechystá, anglické celky to ovšem neodrazuje. Stále je hodně klubů, které jsou ochotny za španělského útočníka složit padesátimilionovou výstupní klauzuli.

07.04.202411:56

Nico Williams hodlá zůstat v Bilbau

Pozitivní zprávy se o víkendu na fanoušky Athletic Clubu jen hrnou. Po vítězství v Copa del Rey se Nico Williams vyjádřil k možnému odchodu z Bilbaa, který dle jeho slov rozhodně není na pořadu dne. Hodlá totiž v klubu zůstat ještě mnoho let.

07.04.202410:30

Athletic ukončil sérii porážek

Šestkrát za sebou Athletic prohrál ve finále španělského poháru, až na sedmý pokus se v noci na neděli proti Mallorce dočkal a po 40 letech pozvedl nad hlavu trofej pro vítěze Copa del Rey. První ze zmíněných porážek přišla rok po předchozím triumfu, zbylých pět v období mezi lety 2009 a 2021. Hned čtyřikrát sny celku z Bilbaa utnula Barcelona, v dalších případech to bylo Atlético Madrid a Real Sociedad.

07.04.202400:53

Copa del Rey ovládl Athletic

Výsledek finále Španělského poháru: Athletic - Mallorca 2:1 po penaltách (50. Sancet - 21. Rodríguez).

06.04.202423:57

Finále Copa del Rey jde do prodloužení

Výsledek finále Španělského poháru po 90 minutách: Athletic - Mallorca 1:1 (50. Sancet - 21. Rodríguez).

01.04.202418:02

Álvarez zmešká finále Copa del Rey

Yeray Álvarez nebude k dispozici na finále Copa del Rey, které Athletic Bilbao hraje v sobotu 6. dubna proti Mallorce. Střední obránce baskického klubu pocítil v prvním poločase zápasu s Realem Madrid na Bernabéu bolest v přitahovači a musel být nahrazen Danim Vivianem. Podle lékařské zprávy, kterou klub zveřejnil, testy provedené v pondělí potvrdily, že hráč utrpěl zranění přitahovače na levé noze.

flashscore.pt
31.03.202413:38

Athletic večer bez Williamse

V nominaci Athleticu na večerní zápas s Realem Madrid není Nico Williams, španělský reprezentační útočník laboruje se zraněným stehenním svalem.

25.03.202412:58

Berchiche zůstane v Athleticu

Athletic Club se bude i v nadcházející sezoně spoléhat na Yuriho Berchicheho. Baskický celek se zkušeným obráncem prodloužil končící smlouvu.

marca.com
22.03.202409:36

Athletic si pojistil Paredese

Aitor Paredes se může těšit na další roky strávené v Bilbau, tamní Athletic se svým obráncem prodloužil smlouvu do června 2029.

15.03.202420:59

Athletic nebude postrádat Sanceta

Oihan Sancet nechybí v nominaci Athleticu pro nadcházející utkání s Deportivem Alavés. Ofenzivní záložník sice kvůli zdravotním problémům celý týden netrénoval, přesto bude na zítřejší duel připraven.