FC Porto Portugalsko - FC Porto - Zprávy

Porto podruhé v sezóně porazilo Benficu a zůstává v boji o titul

FC Porto i na domácí půdě zvládlo vyhrocené O Clássico a podruhé v sezóně porazilo lídra ligy Benficu. Benfica zaznamenala teprve druhou porážku v sezóně a rozdíl mezi oběma mužstvy se ztenčil na čtyři body.

Porto bude proti Benfice bojovat o naději na ligový titul

Pouze na zisk tří bodů se musí před ligovým šlágrem mezi Portem a Benficou soustředit domácí hráči ze severu Portugalska. Porto již ztrácí na svého rivala sedm bodů a hlavním důvodem tak velkého rozdílu je ligová bezchybnost Benficy.

Porto rozdrtilo Setúbal a pokračuje v nahánění prvního místa

Velice poklidné bylo, navzdory předpokladům, utkání Porta na půdě Vitórie Setúbal. Hostující Draci byli od úvodních minut lepším celkem a čtyřmi brankami rozdělenými rovnoměrně do dvou poločasů nedali jinak dobře bránícímu Setúbalu šanci.

Doma silný Setúbal hostí Porto

Ve složité situaci jsou fotbalisté FC Porto, kteří před utkáním se Setúbalem ztrácejí na vedoucí Benficu již deset bodů. Navíc je nečeká nic jednoduchého, protože Vitórii se v letošní sezóně daří a doma skoro neprohrává.

Moreirense hostí druhé Porto

FC Porto zvládlo náročné kolo na hřišti Sportingu za tři body a nenechalo si uniknout Benficu na ještě větší bodový rozdíl. Zaváhat ale nesmí ani nyní na půdě neoblíbeného Moreirense, které doma neprohrává.

Sporting neproměňoval šance a podlehl Portu

Sporting nezvládl šlágr kola a prohrál na domácím hřišti s Portem 1:2. Domácí sráželo zejména v druhém poločase velké množství neproměněných šancích, Porto bylo naopak velice produktivní.

Sporting přivítá Porto a oba týmy potřebují vyhrát

V těžké pozici jsou Sporting i Porto před vzájemných duelem. Domácí ztrácejí na svého nadcházejícího soupeře devět bodů a prohra je velice vzdálí od druhé pozice zajišťující Ligu mistrů. Porto zase potřebuje vítězstvím zareagovat na na čele unikající Benficu.

Porto se proti Tondele bude chtít udržet na dosah Benfice

Benfica s přehledem porazila Famalicão a zajistila si před Vánocemi minimálně čtyřbodový náskok na čele tabulky před Portem, které přivítá v současné sezóně velice dobře hrající Tondelu. Ta v minulém kole vyhrála 3:2 právě na půdě Famalicãa.

Porto potvrdilo roli favorita a po výhře nad Feyenoordem slavilo postup

Porto získalo potřebné vítězství nad Feyenoordem, poskočilo ze třetí příčky hned na tu první a zajistilo si účast v jarním play-off Evropské ligy. Nebyla to pro něj rozhodně jednoduchá zkouška, nizozemský protivník se totiž snažil vehementně odolávat, přesto po slušně odvedeném výkonu nakonec v Portugalsku padl a ze dna tabulky se nevymanil.

Porto k jistotě postupu potřebuje vyhrát nad Feyenoordem

Feyenoord má už jen teoretickou možnost, jak proklouznout do jarního play-off Evropské ligy. Nejenže musí zvítězit na půdě Porta, zároveň musí doufat, že Young Boys Bern prohraje na půdě Rangers. To portugalský celek je na tom v tomto ohledu daleko lépe. Potřebuje totiž vyhrát bez ohledu na druhý výsledek a situaci má tedy pevně ve svých rukou.

Porto s Belenenses pouze remizovalo a ztrácí na čelo už čtyři body

Fotbalisté FC Porto remizovali 1:1 na půdě Belenenses a jejich ztráta na vedoucí Benficu se navýšila již na čtyři body. Obě branky padly v prvním poločase a favorit dotahoval z pokutového kopu.

Porto bez větších problémů porazilo Paços

Poklidné utkání odehráli fotbalisté FC Porto na domácím stadiónu proti Paços Ferreira. Domácí vstřelili dvě branky a žádnou neobdrželi a udržují ztrátu na vedoucí Benficu na pouhých dvou bodech.

Porto potřebuje proti Paçosu naplno bojovat

Opět pod tlakem kvůli vítězství Benficy jsou fotbalisté Porta, kteří budou na svém stadiónu čelit předposlednímu Paçosu Ferreira. Domácí jsou jednoznačným favoritem, ale nedaleký soupeř se zvedá.

BSC Young Boys - FC Porto 1:2

Obrovsky vyrovnaná skupina G má zápletku i pro poslední kolo. Postoupit z ní může kdokoliv, a to i díky výsledku, který se zrodil v Bernu. Domácí sice vedli po brzké trefě Fassnachta, dvěma slepenými góly ale ve druhé půli otočil Aboubakar.

Young Boys na vyprodaném Stade de Suisse hostí FC Porto

Až čtvrté místo ve skupině zaujímá její někdejší vítěz FC Porto. Portugalský tým nesmí na hřišti Young Boys prohrát, protože to by znamenalo konec nadějí. Švýcaři mají před svým soupeřem tři body náskok, ale pokud by prohráli, jejich postupové plány by dostaly pořádnou trhlinu. Skupina G je zkrátka hodně zamotaná a pátý hrací den může zodpovědět několik důležitých otázek.