FC Porto Portugalsko - FC Porto - Zprávy

Porto vyválčilo těsnou výhru nad Marítimem až v samém závěru

Porto po třech předchozích ligových remízách konečně zabralo, nicméně na tříbodovém zisku se pořádně nadřelo. Na půdě posledního Marítima to dlouho vypadalo, že zápas skončí nerozhodně v poměru 1:1, ovšem jasný favorit rozhodl ve třetí nastavené minutě z pokutového kopu. Díky těsné výhře 2:1 se tak udržel na druhé pozici portugalské nejvyšší soutěže a za vedoucím Sportingem stále zaostává o deset bodů.

Porto chce v lize proti poslednímu Marítimu navázat na úspěch z Ligy mistrů

Už tři zápasy čekají fotbalisté FC Porto v domácí ligové soutěži na tříbodový zisk a tuto nelichotivou sérii budou chtít prolomit na Madeiře proti Marítimu. K tomu by jim měla pomoct i morální vzpruha v podobě výhry v osmifinále Ligy mistrů nad Juventusem.

Překvapení v Portu. Domácí rychlými nástupy zaskočili Juventus

Povedené starty do obou poločasů vedly k tomu, že fotbalisté Porta vstoupili do dvojzápasu osmifinále Ligy mistrů s Juventusem vítězně. Skóre otevřel Taremi, po pauze navyšoval Marega a kontaktní gól na konečných 2:1 vstřelil Chiesa.

Zas a znova po čtyřech letech. Porto přivítá Juventus

Slavné značky portugalského a italského fotbalu. Obhájci titulu v těchto dvou soutěžích se po čtyřech letech znovu střetnou ve vyřazovacích bojích Ligy mistrů. Papírovým favoritem je Juventus, nicméně ani jeden z týmů není naladěn zrovna nejlépe.

Porto v derby s Boavistou neuspělo a získalo pouze bod za remízu 2:2

Mistrovské Porto opět zaváhalo v nejvyšší portugalské soutěži a rozhodně se nenaladilo příliš dobře na blížící se osmifinále Ligy mistrů s italským Juventusem. S městským rivalem totiž o poločase prohrávalo o dvě branky, a i když po změně stran smazalo ztrátu, tak rozdílovou trefu vsítit nedokázalo. V samém závěru totiž neproměnilo svůj druhý pokutový kop v utkání a pak neplatil gól Evanilsona kvůli hře rukou.

Boavista by ráda zlomila prokletí s městským rivalem z Porta

Mistrovské Porto se v tuto chvíli musí vypořádat s hodně nahuštěným programem spojeným s Národním i Ligovým pohárem, navíc příští týden ho čeká první důležitý souboj v osmifinálové fázi Ligy mistrů s italským Juventusem. Nyní bude plnit úlohu jasného favorita v očekávaném derby s Boavistou, která má naopak zcela jiné starosti s hlavně se snaží udržet mezi portugalskou elitou.

Braga v dalším divokém zápase s Portem znovu zachraňovala remízu až v závěru

Porto podruhé za sebou neudrželo na půdě Bragy nadějné vedení a i tentokráte přišlo o vítězství až na samém konci. V neděli v ligovém duelu vedlo o dvě branky, jenže více jak půlhodinu dohrávalo v deseti a vyrovnávací trefu inkasovalo ve čtvrté minutě nastavení. Nyní v prvním střetnutí semifinálové fáze národního poháru přišlo dokonce o dva vyloučené hráče a jednobrankový náskok ztratilo až ve dvanácté nastavené minutě.

Porto se během krátké chvíle opět střetne s Bragou a chce se přiblížit k finále Taça de Portugal

Nabitý program v Portugalsku pokračuje národním pohárem, v úvodním zápase semifinálové fáze se utkají dva staří známí. Domácí Braga se pokusí najít recept na posledního ligového mistra z Porta. Favorit se hledá jen velmi těžko, oba dva rivalové se spolu naposledy utkali před pouhými třemi dny a i přes dvoubrankové vedení "Draků" skončil zápas nerozhodně v poměru 2:2 díky brance Nicoláse Gaitána ze čtvrté nastavené minuty.

Braga v přesilovce stáhla dvoubrankové manko a remizovala s Portem 2:2

Utkání plné zvratů nabídla odveta prvního ligového kola mezi domácí Bragou a hostujícím Portem. Hosté ještě pár minut před koncem vedli o dva góly, v závěru však již nedokázali čelit přesilovce a o vedení přišli.

Braga vyzve druhé Porto, na které se může bodově dotáhnout

Šlágrem 18. kola portugalské nejvyšší soutěže bude střetnutí Bragy s Portem. Na Estádio Municipal de Braga se potkají tabulkoví sousedé, neboť Os Arsenalistas na slavnějšího soupeře ztrácí tři body, zároveň se však musí ohlížet na dotírající konkurenty...

Belenenses zaskočilo Porto a ubránilo s ním nerozhodný bezbrankový výsledek

Porto nedokázalo navázat na vítěznou sérii z poslední doby a tentokráte si z lisabonského předměstí odváží pouze bod za remízu 0:0, neboť remizovalo s houževnatým Belenenses. Jeden z nejlepších portugalských celků tohoto století sice udržel druhé místo se čtyřiceti body, ovšem jeho manko na vedoucí Sporting se po dohrání 17. kola může navýšit na šest bodů. Naopak SAD se posunul na dvanáctou pozici se šestnácti body.

Porto se pokusí navázat na dobrou formu proti Belenenses

Porto se už řadu let let pere o portugalský titul s lisabonskými výběry, historicky je jeho nejvážnějším konkurentem Benfica. Nicméně v této sezóně to zatím vypadá, že bude svádět souboj o cennou trofej se Sportingem, za kterým momentálně zaostává o čtyři body a před třetí Benficou má na druhé pozici náskok šesti bodů. Nyní se však utká s úplně jiným týmem z lisabonského okresu, kterým je nevyzpytatelné Belenenses.

Porto si na vlastním stadiónu poradilo s Rio Ave zůstává na druhém místě

FC Porto potvrdilo dobrou ligovou formu a na prázdném Estádio do Dragão porazilo trápící se Rio Ave pohodlně 2:0. "Draci" tímto vítězstvím natáhli svou sérii neporazitelnosti na deset utkání a dýchají na záda vedoucímu Sportingu.

Porto bude chtít potvrdit dobré rozpoložení proti trápícímu se Rio Ave

Portugalská nejvyšší soutěž pokračuje ve svém náročném programu také začátkem února a nyní se pokusí naplnit papírové předpoklady favorizované Porto. To během ledna absolvovalo úctyhodnou porci zápasů a nic se na tom příliš měnit nebude ani v nadcházejícím měsíci, neboť kromě našlapaného ligového programu ho čeká také osmifinálová bitva Ligy mistrů s italským Juventusem. Teď bude chtít potvrdit úlohu favorita proti celku Rio Ave.

Porto čtvrtfinále Portugalského poháru zvládlo, venku skolilo Gil Vicente

Porto žádné překvapení nepřipustilo a postoupilo mezi čtyři nejlepší letošního ročníku Taça de Portugal. Svěřenci trenéra Sérgia Conceicaa si jakožto favorité tohoto měření sil poradili venku s Gil Vicente, které se nedostalo k žádné vstřelené brance. Jeho soupeř naopak ano, a to v obou poločasech, nejprve zásluhou Jesúse Corony a poté také i díky Mehdimu Taremimu.