Bayern Mnichov Německo - Bayern Mnichov - Expres Zprávy

29.10.202313:13

Bundesligový karetní rekord

Joshua Kimmich na straně Bayernu a Klaus Gjasula s Matejem Maglicou na straně Darmstadtu. Tito tři hráči se postarali o bundesligové prvenství, když se v úvodním poločase vzájemného zápasu nechali vyloučit. Nikdy předtím nebyli v prvních 45 minutách ze hřiště odesláni více než dva aktéři utkání.

x.com/optafranz, livesport.cz
29.10.202311:57

Kane se stal rekordmanem Bundesligy

Bayern Mnichov včera rozstřílel Darmstadt, hattrickem se přitom na demolici 8:0 podílel Harry Kane. Anglický reprezentant ve svém novém působišti vstřelil tři góly v zápase podruhé a celkem se v devíti kolech trefil 12krát, což se mu podařilo jako vůbec prvnímu hráči v historii Bundesligy.

twitter.com/OptaFranz
28.10.202315:33

Neuer se vrátil do branky Bayernu

Bayern Mnichov nastoupil proti Darmstadtu mezi třemi tyčemi s Manuelem Neuerem. Dlouholetá opora, která je fit po zlomenině nohy, za mnichovský klub nastupuje poprvé v sezoně.

28.10.202314:12

PSG je dohodnuté se Zaïrem-Emerym

Sedmnáctiletý záložník Warren Zaïre-Emery je aktuálně velmi žhavým zbožím na přestupovém trhu, teenagera sleduje hned několik evropských velkoklubů a podle redakce Sports Zone po něm i nadále pokukují Manchester City a Bayern. Anglický i německý celek stále věří, že hráče můžou nalákat do svých řad, Zaïre-Emery je však údajně blízko prodloužení spolupráce s PSG, kde po fotbalové stránce vyrůstal. Současná smlouva je platná do roku 2025, u nové, samozřejmě vylepšené, je potřeba doladit ještě některé skutečnosti. Obě strany každopádně na pilu netlačí, jsou ovšem ústně dohodnuty, že k podpisu nového kontraktu v budoucnu dojde.

getfootballnewsfrance.com
26.10.202318:18

Bayern má stále v hledáčku tři jména

Bayern se aktuálně potýká s problémy ohledně marodky, podle německého deníku Bild se tak bude pokoušet během lednového přestupového období kádr vhodně doplnit nejen proto, aby došlo na správné rozložení sil vlivem kumulujících se zápasů, ale také kvůli větší konkurenceschopnosti. Mezi hlavní cíle údajně mají být tři jména, o nichž se každopádně vlastně již spekuluje po několik týdnů, konkrétně tedy jde o Trevoha Chalobaha z Chelsea, Joaa Palhinhu z Fulhamu a Khéphrena Thurama z Nice.

getfootballnewsgermany.com
26.10.202317:22

Müller prý zvažuje konec kariéry

Thomas Müller, dlouholetá ikona Bayernu, by podle informací německého týdeníku Sport Bild mohl po této sezóně ukončit hráčskou kariéru. Lépe řečeno po účasti na domácím EURO 2024, které představuje ideální šanci završit své působení na profesionální scéně. Müller si prý s takovou myšlenkou opravdu pohrává, a to nejen kvůli tomu, že mu v Mnichově vyprší kontrakt na konci tohoto ročníku, ale zároveň že pod vedením kouče Thomase Tuchela postupně ztratil místo v základní sestavě. Bavorská strana každopádně má zájem čtyřiatřicetiletého německého útočníka v kádru udržet, jednání o prodloužení spolupráce hodlá uskutečnit ke konci kalendářního roku.

26.10.202315:08

Bayern na jednání s Neuerem počká

Nedávno se objevily spekulace, že by Manuel Neuer brzy měl zahájit jednání s vedením Bayernu ohledně prodloužení svého kontraktu, který je platný pouze do konce této sezóny. Jak každopádně nyní upřesňuje německý týdeník Sport Bild, vůbec tomu tak nemusí být. Bavorská strana totiž údajně počká, zda se sedmatřicetiletý německý brankář vůbec dostane do formy, v jaké byl před svým dlouhodobějším zraněním, a teprve poté se rozhodne, zda konkrétní kroky podnikne.

25.10.202313:28

Neuer nejistý proti Darmstadtu

Bayern Mnichov o víkendu čeká ligový zápas proti Darmstadtu, v němž by se po zlomenině nohy mohl vrátit do branky Manuel Neuer. Stoprocentně jisté to však stále není, jak po včerejší výhře 2:1 nad Galatasarayem v Lize mistrů uvedl kouč Thomas Tuchel.

kicker.de
25.10.202312:57

Coman je v Lize mistrů konzistentní

Bayern Mnichov v úterním zápase Ligy mistrů zvítězil 3:1 na půdě Galatasaraye, kde otevřel skóre Kingsley Coman. Francouzský reprezentant se mezi střelce zapsal v sedmém po sobě jdoucím ročníku milionářské soutěže od sezony 2017/18, což dokázali ještě Robert Lewandowski, Antoine Griezmann a Kylian Mbappé.

24.10.202323:14

Kane: V Istanbulu to bylo hodně tvrdé

Bayern nebyl silný v kramflecích, co jeho úterního vystoupení na poli Ligy mistrů týče. Na půdě Galatasaraye ale nakonec přece vydoloval tři body, a to především díky rozhodující trefě, o kterou se postaral útočník Harry Kane. Sám každopádně v rozhovoru po utkání pro streamovací platformu Prime Video přiznal, že souboj to byl hodně těžký. "Získali jsme opravdu důležité vítězství. Tohle je tvrdý stadion s fanoušky, kteří vašeho soupeře pořád tlačí dopředu. A ztížilo nám to celý zápas, zvláště v prvním poločase,” přiznával anglický forvard. "Ve druhém poločase jsme již byli o něco klidnější, lepší při hře s míčem. A hlavně jsme využili své šance. Mít devět bodů po třech utkáních je to nejzásadnější.”

uefa.com
24.10.202312:54

V centru Istanbulu se střetli fanoušci

V noci před úterním zápasem Ligy mistrů mezi Galatasarayem a Bayernem se v centru Istanbulu střetli fanoušci obou týmů. Turecká média uvedla, že zraněno bylo pět lidí, z toho čtyři příznivci mnichovského klubu.

Podle videí na sociálních sítích se fanoušci dostali do konfliktu kolem třetí hodiny nad ránem na třídě Istiklal, velké pěší zóně lemované bary. Při střetu mimo jiné létaly židle a lahve. Němečtí fanoušci také podle agentury AFP házeli předměty do výlohy oficiálního obchodu Galatasaraye, kde proti nim zasáhla policie.

Turecká agentura IHA uvedla, že menší zranění v obličeji utrpělo pět lidí, včetně čtyř Němců ve věku 24 až 32 let. Všichni byli v úterý ráno po ošetření propuštěni z nemocnice.

ČTK
24.10.202309:56

Goretzka asi vynechá i Der Klassiker

Bayern v neděli oznámil, že záložník Leon Goretzka podstoupil operaci zlomené ruky poté, co utrpěl zranění ve víkendovém bundesligovém duelu na půdě Mohuče, a pochopitelně nebude k dispozici pro úterní utkání Ligy mistrů proti Galatasarayi. Bavorský klub neupřesnil přesnou délku jeho absence, německý list Bild každopádně uvedl, že by se kvůli regeneraci záprstní kosti mělo jednat minimálně o tři týdny. K dispozici by tak hráč neměl být také pro blížící se Der Klassiker na půdě Dortmundu, který je na programu začátkem listopadu.

24.10.202309:43

Mazraoui by měl rukovat na Galatasaray

Bayern Mnichov bojuje s rostoucím počtem zraněných hráčů a k úternímu zápasu Ligy mistrů na hřišti Galatasaraye odcestoval jen s osmnáctičlenným kádrem. Jednou z mála pozitivních zpráv pro bavorskou stranu je každopádně návrat marockého obránce Noussaira Mazraouiho, který se zranil během reprezentační přestávky. "V minulých dnech jsme urychlili rekonvalescenci a možná trochu zariskovali. Dnes se tedy plně zapojil do tréninku, a pokud se přes noc neobjeví žádná reakce, myslím, že bude moci hrát," řekl Thomas Tuchel, kouč mnichovského mančaftu, na pondělní tiskové konferenci.

livesport.cz/Reuters
23.10.202317:12

Dier v dresu Bayernu?

Bayern Mnichov zvažuje možnost, že by v lednovém přestupovém období podepsal smlouvu s obráncem Tottenhamu Ericem Dierem. Devětadvacetiletý Angličan, který v této sezoně prakticky nehraje, odmítl letní nabídky na odchod. Zatímco Trevoh Chalobah z Chelsea je první volbou Thomase Tuchela, Bayern zkoumá i tuto možnost, přičemž by přestupu mohl asistovat Harry Kane.

tribalfootball.com
23.10.202316:44

Müller oslavil rekordní vítězství

Bayern Mnichov v 8. kole Bundesligy vyhrál 3:1 na půdě Mainzu, kde na závěrečné minuty nastoupil i Thomas Müller. Pro zkušeného ofenzivního hráče to byla 323. výhra ve 449. ligovém zápase, což je nový rekord německé nejvyšší soutěže.

23.10.202316:17

Bayern zítra i s Mazraouim

Noussair Mazraoui nechybí v nominaci Bayernu Mnichov pro zítřejší zápas Ligy mistrů na půdě Galatasaraye. Marocký obránce může nastoupit poprvé od vyřazení z kádru, což následovalo po vyjádření podpory Palestině na sociálních sítích.

kicker.de
22.10.202320:08

Goretzka absolvoval operaci ruky

Německý reprezentační záložník Leon Goretzka si v sobotním bundesligovém zápase Bayernu v Mohuči zlomil ruku. Mistrovský klub dnes oznámil, že osmadvacetiletý hráč už je po operaci. Délku předpokládané absence zástupci Bayernu neuvedli. Pro Goretzku utkání skončilo čtvrt hodiny před koncem. Nedlouho poté, co gólem zpečetil výhru Bayernu 3:1, musel střídat.

ČTK
22.10.202309:24

Musiala má dalšího zájemce

Kromě Liverpoolu se o dvacetiletého Jamala Musialu zajímá také Manchester City, alespoň to tvrdí anglický web Football Insider. Podle něj je talentovaný mladík v Bayernu nespokojen kvůli nízkému hernímu vytížení, což se promítá také do vyjednávání o nové smlouvě. Jeho aktuální kontrakt vyprší v roce 2026.

footballinsider247.com
21.10.202323:32

Müller už předčil Neuera

Thomas Müller dnes naskočil z lavičky, aby zažil výhru nad Mainzem (3:1), a oslavil tak už své 323. bundesligové vítězství ve 449 startech. Tím se dostal před zraněného Manuela Neuera, s nímž dosud bundesligový rekord sdílel.

20.10.202318:28

UEFA potrestala trojici klubů

AEK Atény dostal od disciplinární komise UEFA pokutu 81.625 eur (dva miliony korun) za chování fanoušků během zápasu Evropské ligy proti Ajaxu Amsterodam. Nižší částky musejí za podobné prohřešky zaplatit účastníci Ligy mistrů Galatasaray Istanbul a Bayern Mnichov.

Příznivci AEK házeli v domácím utkání proti Ajaxu na hřiště předměty, zapalovali světlice a snažili se oslňovat soupeřovy hráče laserem. Aténský klub navíc dostal pokutu za blokování východů.

Galatasaray musí zaplatit 51.500 eur (1,27 milionu korun) za nepokoje fanoušků na stadionu Manchesteru United, kde turecký celek zvítězil 3:2. Bayern dostal za chování diváků v utkání proti FC Kodaň pokutu 40.000 eur (985.000 korun).