Olympique Lyon Francie - Olympique Lyon - Zprávy

SC Bastia - Olympique Lyon 4:1

Neuvěřitelně úspěšný zápas odehráli hráči Bastie proti Lyonu, adeptovi na ligový titul. Míč měli domácí v držení jen v jedné třetině celého odehraného času, přesto soupeři dokázali nasázet hned čtyři branky. OL naprosto selhal v útoku, nedokázal si vytvořit prakticky žádný tlak, přičemž o jediný úspěch se z jediné střely na branku postaral Lisandro López.

Preview: SC Bastia - Olympique Lyon

Pouze dvakrát z posledních šesti zápasů se Lyonu podařilo obrat své soupeře o všechny body. Sedminásobný francouzský šampion má nyní příležitost snížit vedení Paris Saint-Germain na jediný bod. Pro to ale musí zvítězit na horké korsické půdě, míří do Bastie.

Olympique Lyon - Olympique Marseille 0:0

Ve šlágru 28. kola se zrodila remíza - Lyon hrál doma s Marseille bez branek a jeho manko na vedoucí PSG vzrostlo na 4 body. Marseille zůstává třetí s dvoubodovým náskokem na tandem Saint-Étienne - Nice.

Preview: Olympique Lyon - Olympique Marseille

Jeden z klíčových soubojů jara nabídne 28. kolo francouzské Ligue 1. Lyon a Marseille jsou největšími pronásledovateli hrdého lídra z PSG, přičemž vzájemný duel těchto dvou celků může už nyní hodně napovědět. Derby dvou Olympiqueů slibuje ostatně velkou podívanou už jenom proto, jak oba neústupně bojovaly proti sobě v nedávné minulosti.

Stade Brestois - Olympique Lyon 1:1

Lyon promeškal jedinečnou šanci dotáhnout vedoucí PSG; potřeboval k tomu jediné - zvítězit na půdě sestupem ohroženého Brestu. To se však nepovedlo, a po remíze 1:1 zůstávají Gardeho svěřenci na druhé příčce, zatímco domácí si připisují další cenný bod.

Preview: Stade Brestois - Olympique Lyon

Lyon stále doufá v zisk osmého francouzského titulu, vždyť dvanáct kol před koncem ztrácí na vedoucí Paris Saint-Germain pouze tři body. Prolomí svěřenci Rémiho Gardeho svou tradiční smůlu proti slabším soupeřům v dnešním zápase s Brestem?

Dáme do toho úplně všechno, slibuje kapitán Lyonu Gonalons

Olympique Marseille v posledních týdnech ztrácí a boj o francouzský titul se tak reálně zúžil na pouhé dva kandidáty. Tabulce Ligue 1 stále vévodí Paris Saint-Germain, jemuž dýchá na záda Lyon. V kabině OL pak panuje hodně bojovná nálada...

Olympique Lyon - FC Lorient 3:1

Lyon stále drží vedoucí PSG pod tlakem a po vítězství 3:1 nad Lorientem se mu dokonce alespoň na chvilku bodově přiblížil. Hosté sice šli do vedení po jedenácti minutách hry zásluhou Aliadiéreho, López však o chvilku později vyrovnal, Ghezzal těsně po půli stav otočil a povedený výsledek v nastavení pečetil Mvuemba.

Preview: Olympique Lyon - FC Lorient

Možná až příliš kruté vyřazení z Evropské ligy musí co nejrychleji skousnout sedminásobný francouzský šampion Olympique Lyon. Průběžně druhý tým nejvyšší francouzské soutěže by se po tomto kole mohl bodově dotáhnout na první Paris Saint-Germain. V cestě stojí Lorient.

Olympique Lyon - Tottenham Hotspur 1:1

Fotbalisté anglického Tottenhamu nakonec zvládli nervy drásající souboj s francouzským velkoklubem a díky brance v poslední minutě nakonec postupují do osmifinále, kde k ním los také nebyl zrovna přívětivý - narazí totiž na italský Inter Milán. Po úvodní domácí výhře 2:1 nyní dlouho prohrávali na francouzské půdě 0:1 a byli blízko vyřazení, avšak v 90. minutě je spasil Moussa Dembélé, který zařídil remízu 1:1 a postup Tottenhamu do osmifinále.

Preview: Olympique Lyon - Tottenham Hotspur

Jeden z nejatraktivnějších duelů úvodního vyřazovacího kola slibuje napínavou podívanou až do konce - Tottenham sice přijíždí na Stade Gerland s domácí výhrou v zádech, ale rozhodně nemá nic jisté.

Girondins Bordeaux - Olympique Lyon 0:4

Poprvé od roku 1977 se fotbalistům Lyonu podařilo na Stade Chaban-Delmas vsítit čtyři branky. Bordeaux se tohle utkání opravdu hrubě nevyvedlo, jindy pozorná defenzíva a takticky velmi propracovaná hra na famózního soupeře nestačila. Hosté se díky třem bodům přiblížili vedoucímu PSG na rozdíl tří bodů.

Bordeaux chce poháry, Lyon první místo

Krátce po poledni se dnes v Bordeaux utká domácí výběr s Lyonem. Les Gones mají za sebou těžkou bitvu z Evropské ligy - zbydou jim síly do zápasu s Bordeaux?

Gareth Bale nakonec popravil Lyon

Hvězdný Velšan byl dnes večer opět hlavní postavou klání mezi Tottenhamem Hotspur a hosty z Lyonu. V zajímavém utkání totiž vstřelil obě branky svého týmu. Nejenže se trefil dvakrát z přímého kopu, ale navíc v obou případech již běžel nastavený čas. Lyon ale dokázal vstřelit důležitý gól.

Lyonu se nedaří - napraví reputaci v Londýně?

Druhý tým francouzské ligy přivítá zaplněný stadion White Hart Lane. V bitvě o postup do další fáze by si Tottenham rád získal výhodnější pozici do odvety, Lyon ale nebude jednoduchým protivníkem. I když se mu nedaří, jeho zkušenosti s evropskými poháry jsou neocenitelné.